Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako naučím 14 mesačnú dcéru chodiť?

mimusa1997
15. apr 2016

Maminky prosim o pomoc :( Dcérka má 14 mesiacov a stále nechodí, keď ju držím tak ''cupká'' iba po špičkách :( Ja som už zúfala :'( Nejaké účinné rady? :( Ďakujem vám za každý príspevok, súvisiaci s mojím problémom :(

pribinak
15. apr 2016

Nijako, dieta sa naučí chofit same
Ale pre pokoj duše, chod k neurologicke, aby pozrela ci dcerka nema oslabený svalový tonus

Dôkaze sa sama postaviť? Chodi popri nábytku?

katuliena82
15. apr 2016

@mimusa1997 skus ju nedrzat a nedavaj ju do choditka, to ju len povzbudzuje k "cupkaniu" po spickach. Vlastne je to jeden z argumentov proti vodeniu deti za ruku a davaniu do pavukov. Ale 14 mesiacov je este v pohode, dcerka musi sama skusat a ked sa odhodla, tak bude chodit aj pekne po celych chodidlach. A suhlasim s prispevkom nado mnou, ak sa bojis, tak pre pokoj duse chodte na vysetrenie k neurologovi 🙂

adelusha
15. apr 2016

To myslíš vážne tuto otázku? Kazdy rozumný pediater a uplne kazdy fyzioterapeut alebo rehabilitačný lekár ti povie ze NEUCIT dieta chodit, dieta sa samo postaví a začne chodit, ked bude na to jeho svalstvo pripravené. Pokladá sa este za normalne ak začne chodit az vo veku 18 mesiacov. Takze ak ste chodili na pravidelne poradne k detskej lekárke, ta mala dieta sledovať a v prípade pochybnosti o vývine tvojej dcérky vas mala poslat na odborne vyšetrenia. Inak ak je dcérka fyzicky v poriadku, treba len trpezlivosť, je veľa deti začnú chodit neskor a urýchľovanim jej mozes poškodiť

sandra163
15. apr 2016

môj syn sa naučil sám chodiť v 16 mesiacoch a dcérka v 15 mesiacoch. každé dieťa má svoje vlastné tempo čo sa týka chodenia, rozprávania, odúčania od plienok. treba jej dať iba čas, netlačiť na ňu, povzbudzovať. každé dieťa je iné 🙂 niektoré chodia v 10 mesiacoch, iným to trvá dlhšie. naučí sa, neboj sa. doslova zo dňa na deň 😉

gretocka
15. apr 2016

@mimusa1997 tiez ma napadlo, ze ci aspon chodi popri nabytku sama. A vtedy stoji na celych nozickach alebo stale spickuje? Urcite jej nepomozes ak ju budes stale vodit za rucicky. Ono, dieta musi same dojst na to ako chodit. Vie o tom spickovani vasa pediatricka? co na to hovori ona?
Deti sa naucia chodit v roznom veku. So synom sme cvicili skoro do roka Vojtovku a rozchodil sa mi az v 16-17 mesiacoch. Dcerka prve kroky spravila v roku.

rhiannon
15. apr 2016

Nechodi mozno preto, ze ju vodenim za ruky brzdis a ucis ju zle vxorce chodze. Nechaj to na nu, 14 mesiacov nie je vobec neskoro. Moja tiez zacsla neskor, zato chodi isto, vobec nepada. Treba to nechat na nich...
Navstevou neurologicky ale nic nepokazis, ak chces mat istotu, ze je vsetko ok.

mimusa1997
autor
15. apr 2016

@pribinak áno dokáže

mimusa1997
autor
15. apr 2016

@gretocka ďakujem, práveže aj popri chodení okolo nábytku chodí po špičkách, dala som jej už aj topánočky nech má tvrdšiu podrážku ale i tak špičkuje.

wheelsonthebus
15. apr 2016

Tak ako baby pisu... Ziadne vodenie za ruky, choditko a podobne. Stvornozkuje? Do 18mesiacov ma s chodenim cas, ak mas nejake pochybnosti tak treba konzultovat s pediatrom a kasli na tlak okolia a neporovnavaj, ked budes riesit odplienkovanie a rozpravanie tak sa s takymto pristupom zblaznis. Kazde dieta je ine!!!!

wheelsonthebus
15. apr 2016

@mimusa1997 topanocky nepotrebuje este, to by som vobec nedavala kym nezacne chodit sama, staci ponozky protismykove.....

zuska2001
15. apr 2016

ja som chodila v 18 mesiacoch, moj synček bude taký istý - má 13 mesiacov a teraz len štvornožkuje. Zbytočne sa stresuješ, dieťa sa naučí chodiť samé, vôbec ho neuč chodiť. môžeš požiadať o neurologické vyšetrenie, ale chodiť v 14 mesiacoch vie len málo detičiek okolo mňa.

henikav
15. apr 2016

@mimusa1997 uzi si este tych par dni kym nebeha, lebo potom sa uz nezastavi 😉 14 mesacna este vobec nemusi vediet sama chodit len preto ze susedovie Ferko to uz dokaze 😉 Nasa zacala behat v 15tich a zo dna na den, sesternicina v 20tich, co uz bolo veru dost neskoro, uz sme sa obavali a vsetko je ok, teraz beha ako certik 😉

mimusa1997
autor
15. apr 2016

Ďakujem vam velmi pekne za info 🙂 ja som sa len informovala, nakolko mam len 1 dcerku a ja mam 18 rokov. Jej otec sa o ňu nezaujima takže mi vobec nemal kto poradiť, preto som sa obrátila k vám (skúsenejším) maminkam. Tak vam ešte raz velmi pekne ďakujem 🙂

pribinak
15. apr 2016

@mimusa1997 ale to spuckovanie by som urcite spomenula doktorke, mozno to nic nie je, ale pre istotu
Inak syn mojej kamošky začal sám chodit, ked mal takmer 2 roky, vsetko dohnal a dnes lieta ako šarkan

natalkasimonka
15. apr 2016

My sme začali chodiť v 15.mesiacoch.mala nemala odvahu

jankastubka
15. apr 2016

My sme zacali v 17 mes.

nefertiti7
15. apr 2016

Moja začala v 17 mes

siska53
15. apr 2016

@mimusa1997 nijako. Nauci sa to sama.
Syn chodil v 11.m.,dcera zacala az tyzden po 18.m.

siska53
15. apr 2016

@mimusa1997 a hlavne ju nedrz zz ruky,ze sz to velmi nema.

Nie je este pripravnena na chodzu. Nechaj ju co najviac lozit,osmeli sa sama.

nefertiti7
15. apr 2016

Od 12 mes sme mali kolobeh cviceni Bobat a dojcensku gymnastiku

rhiannon
15. apr 2016

@mimusa1997 na to spickovanie sa doktorky spytaj, ale topanky by som hej nedavala. Ono je to zo zaciatku aj nirmalne, dieta si skusa co nozicka dokaze. A je mozne, ze ked ju prestanes vodit za ruky, tak spickovat prestane. To je ten chybny vzorec chodze, o ktorom som ti vyssie pisala.

vendulena
15. apr 2016

@mimusa1997 ahoj, moja dcerka zacala chodit ako 15 mesacna....dovtedy stvornozkovala a chodila okolo nábytku, viem, ze je to ťažké, keď ťa okolie stresuje, ze by už dávno mala chodit a prečo ju nevodíš za ruky a pod., ale ak nemáte zdravotný problém, ktorý si myslim, by pediatricka spozorovala, tak jednoducho daj dcerke čas, nam lekarka povedala, ze dôležité je, aby stvornozkovala a naozaj ani sama neviem ako a mala zistila, ze je lepšie stále neklakat, ale ísť od stola k sedačke a pod., ak budes chciet napis mi správu 😉

magmolatus
18. apr 2016

@mimusa1997 Nejak nemusiš stresovať, známa ma dcerku a tá chodí od 9 mesiacov, naša malá začala chodiť v 15, potom asi 2 tyzdne ani bohovi sa postaviť, len kolenačky a potom šla normálne.
Stačia protišmikové ponoštičky, ak sa dá ísť s nou von sa poprechadzať, pekne za prst ak to už zvláda a ona sa za chvílu pustí.

Ak začne do 18 mesiacov, stále je to ešte ok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli