Ako naučiť 11 mesačné dieťa jesť lyžičkou?

rokkisu
21. mar 2012

Môj 11 mes. synček je síce veľký papkáč, ale len vtedy, keď ho kŕmim lyžičkou ja. Keď mu dám jedlo pred seba tak plače a čaká, pokým ho začnem kŕmiť. A chytiť jedlo do rúk, hrať sa s ním, mať ako taký kontakt s jedlom to už vôbec nie. Snažím sa, aby sme papali vždy spolu, aby videl, že keď mamina papá, mal by aj on. Poradíte mi?

bubelko
21. mar 2012

skusat, skusat a skusat. 😉 tiez pripadne ked idete von, dat mu kusok jablcka-rozka-susienky do ruky a uvidis, jedneho dna to pride 🙂

didiana333
21. mar 2012

Na samostatné jedenie má ešte času dosť...náš si začal lyžičku chytať až ked mal okolo 18mes...a to tak,že ja som mu dávala lyžičkou papať a on sa s tou svojou zatial vŕtal v jedle a skúmal ho.... 😀 nenúť ho do ničoho,sám si určí tempo vývoja a zistí časom,čo je pre neho dobré....Moj má dva roky a ešte stále praktizujeme jedenie takto...lebo sám by toho až tolko nezjedol...dopĺňame sa.... 😉

katren
21. mar 2012

akoze no neviem co riesis, moja sa naucila asi v nejakych 14 mesiacoch....a triafat sa polievku do pusy bez toho aby vyliala niekedy pred 20-tym mesiacom......
preco chcu maminky aby vsetko vedeli deti do roka?????nechapem, kam sa ponahlate.....

katy1979
21. mar 2012

daj mu cas a presne skusat skusat skusat. ja som sa tesila ked vyse rocny syn chytil do ruky konecne chrumku ci jablko. ak si chyti taketo suche jedla do ruky tak by som to skusala varenym. suche cestoviny ryza kukurica hrasok. mozno detsku vidlicku jemu do ruky samozrejme pod tvojim dozorom

tosomja
21. mar 2012

Netreba nútiť a príde to samo. Podľa mňa má čas.

zlatusik28
21. mar 2012

podľa mňa to je ešte skoro, do ničoho ho nenúť, naučí sa sám. Ja keď dávam malému (22 mes.) niečo papať, drží stále aj svoju lyžičku v rúčke a snaží sa papať, samozrejme veľakrát netrafí do pusy 😉 ale začiatky sú také. Ale určite v 11 mes. ešte nedržal lyžičku sám, začal asi od 15 mes.

azarijka
21. mar 2012

preco je tu takmer kazda otazka "Ako naucit dieta ...." vsak ich nechajte zit svoj vlasty zivot svojim tempom 😉

ked nechce tak nechce, nauci sa neskor, nie?

lubina
21. mar 2012

je este malicky.ale skusat sa moze. Jednoducho mu daj lyzicku a aj ty maj jednu, krm ho a uvidis, ze tou druhou sa casom zacne snazit aj on sam.Ale ked ma este len 11 mes. tak je podla mna skoro od neho cakat, aby papal sam. Nasa starsia sa naucila jest sama asi ked mala dva rocky, ale este aj v troch obcas odo mna chcela, aby som ju krmila. Zato mladsia ta sa najedla sama asi ako 15 mesacna.Je to individualne, kazde dieta je ine. Neboj on sa to nauci 😉

crapula
21. mar 2012

Moja dcera zacala jest lyzickou tak v 17.mesiacoch. Ma to cas.

anieli_1
21. mar 2012

je to podla mna este dost skoro..............niekedy este aj mojho krmim ked sa ponahlam a potrebujem ist rychlo a aby to nebolo vsade bo ten sa sustredi na vsetko len nie sa normalne najest 😀 skus tak ze si zober lyzicku ty a jednu mu daj do ruky a nechaj ho nech si popri krmeni robi s jedlom aj sam 🙂