Ako naučiť 13 mesačné bábätko na fľašku a na umelé mlieko?

ivetik79
22. jan 2018

Chcela by som poprosit o radu, ako naucit 13 mesacnu dcerku, ktora bola doposial vylucne kojena a uz 4 dni je odstavena od mliecka na UM a flasku. Zatial mi akulolvek flasku s UM odmieta, aj ked som dala este moje odsate mliecko do jej oblubeneho hrnceka, tak si raz sosla a ked zistila, ze tam nie je cajik/vodicka, na ktore je zvyknuta, hned to odmietla. Date nejake rady, tipy ako na to? Dakujem 🙂

beky1813
22. jan 2018

Nenaucis. Ak je ako moja, tak flasu a UM nebude chciet, moja bola od 14 mesiacoch bez mlieka, mala dost nliecnych vyrobkov v strave a raz za cas dostala kravske mlieko do hrnceka k ranajkam

ivetik79
autor
22. jan 2018

@beky1813 snaad sa nejak podari, ze nejaka rada zaberie 🙂

karamelkax
22. jan 2018

Môj bol kojeny do 1,5 roka a po odstavení som skúšala rôzne značky UM ale žiadne nechcel. Tak sme dávali veľa mliečnych výrobkov a postupne sa naučil piť kravské mlieko z pohára, prípadne slabé kakao slamkou.

eva_eva
22. jan 2018

Už má na to aj vek, aby sa pomaly začala učiť normálnej strave, takže hlavne teda žiadnu paniku a neboj, možno sa jej takáto razantnejšia zmena aj zapáči 🙂

luba41
22. jan 2018

a načo flašu a UM v tomto veku? normálna strava, lyžica, vidlička, pohár-žiadne cumle..

lavieenrose
22. jan 2018

neuc malu na flasku s mliekom lebo v noci budes stavat aby si spravila mlieko..to si nepomozes ..normalne cajik voda z hrnceka. .a k ranajkam ak nema alergiu intoleranciu daj mliecko od kravy/kozy/ovce do pohara nech si zapije vianocku s masielkom na desiatu jogurt ,mliekove polievky na obed , syrcek (nie taveny) a dieta nemusi byt na umelom mlieku..bude papat normalne. a nebude mat plne brucho mlieka a odmietat inu stravu

kp7333
22. jan 2018

Nechapem, naco chces ucit tak velke dieta na umele mlieko. Predpokladam, ze uz prijima normalnu stravu a teda ma dostatocny prisun zivin a vitaminov. Treba zabezpecit popri tom pitny rezim (voda, pripadne caj) a postupne ucit na kravske mlieko - davat mliecne vyrobky, kase, mliecne polievky a postupne ponukat z poharika mliecko ci kakao.

michaella94
22. jan 2018

mozem sa opytat preco si musela prestat kojit,??

luba41
22. jan 2018

a nepotrebuje ani piť žiadane dalšie iné mlieko, nemusí jest ml. výrobky..kravské mlieko je najčastejší alergen dnešnej doby, takže ak sa chceš vyhnuť alergiam, tak s ním opatrne..a určite nie kakauko a podobné chuťovky..

ivetik79
autor
22. jan 2018

@michaella94 lebo som bola kazdu hodinu hore, mala mala zo mna dudel, uz sa to nedalo tahat dlhsie...cele prsia mam ubolene, myslim, ze som jej dala to naj zo mna a asi nadisiel cas pozriet sa trosku aj na seba 🙂

ivetik79
autor
22. jan 2018

@luba41 kravske mlieko jej urcite pit davat nebudem 🙂 Papa jogurty, normalne maslo...ale malo pribera, zle papa, Dr nas upozornila, ze by bolo fajn ju nastavit na UM. Kedze nase dieta je "dzive", beha/lieta prvu ligu a nehybe sa len ked spinka. A toho spanku teda nema dost 🙂

stanislavicenka
22. jan 2018

Urcite neucit. Ved by si si spravila medvediu sluzbu. Mne pediatricka sama povedala, ze dojcene deti nic taketo nechcu, ani obycajne kravake mlieko, mozno v skolke aa chytia a ziadna tragedia to nie je. Jest jogurty, syr, netreba nic viac. Teste sa, ze nebudete oducat od flase, staci, ked clovek vidi vonku 3 ricne dieta a dudlovou flasou, brrrr

luba41
22. jan 2018

@ivetik79 UM je kravské mlieko takisto.. kyslomliečne max 3x týždenne sa odporúčajú, čím menej, tým lepšie...a čo je "málo priberá"?.pravdepodobne cez den si nedojčila, preto to dieťa dohánalo v noci..to je takmer 100% princíp dojčenia..

lulu0123
22. jan 2018

13 mesacne uz umele mlieko nepotrebuje. Staci vyvazena strava.

daja07
22. jan 2018

@ivetik79 omg, to co za lekara. to akoze kolko ma priberat? nase dieta ked zacalo behat tak dokonca schudlo asi 300g. ked nechudne, tak nevidim v tom problem. davaj radsej kvalitne mliecne produkty - syry tvrde alebo lucinu, ziadne tavene syrky, cottage, jogurty ale ciste biele, neskor pridas tvaroh a potom pripadne kysle a obyc. mlieko. a ak ti aspon nieco zje, tak to nesil. skus nove jedla alebo ine upravy, pomalicky. radsej nech zje malo ale v pohode, ako keby ze ma hysaky z jedla. 🙂

majusqa77
22. jan 2018

u nas pomohla zmena teploty mlieka. teple mi doteraz ani jeden nevypije, len izbovej teploty

smejo03
22. jan 2018

Rozhodne by som taktiez uz 13 mesacnej umele mlieko nedavala...to ze menej pribera...ved tak pokial beha tak aj vybeha. Maloktore dieta je velky jedak. Vacsina deticiek su slabi jedaci. Pokojne jej davajte to co doteraz cize jogurtiky, ovocie, chlebik, polievocky...je to rozhodne zdravsie ako umele mlieko.

hettinka
22. jan 2018

@ivetik79 na flašu by som už neučila, rovno prejdi na pohárik a napítkom

marion09
22. jan 2018

@stanislavicenka poznam aj starsie s dudlovou flasou😅

sisaka
22. jan 2018

13 mesačnú neuč na fľašu, v tom veku sa deti od nej odnaucaju. UM jej v jej veku už netreba, po 12. mesiacoch môže dieťa piť normálne plnotučné kravské mlieko. Neviem z akého dôvodu nechceš dávať kravské mlieko, ale mysli na to, že aj um je kravské a taktiež jogurty, ak jej nekupuješ nejaké sójové či kokosové. Ak nechceš dávať kravské mlieko, ale ostatne mliečne výrobky nevadia tak jej dávaj jogurty a tvrdé syry (tie majú veľa vápnika). Syn bol dojčeny 2 roky kravské mlieko si nikdy neobľubil, čo je pre mna Ok, tiež si nemyslím, že je dobre ho piť na litre, ale jogurty, syry si da, sem tam cereálie v mlieku.

siska53
22. jan 2018

@ivetik79 no moja do 2r.pila z flase len vodu (aj to sa naucila.az v roku). UM vzala na milost az v 2.roku. Dovtedy bola dojcena a ziadne ine mlieko nechcela,odmietala.

hettinka
22. jan 2018

@sisaka kyslomliečne výrobky sú podstatne lepšie stráviteľné ako normálne kravské mlieko. Ak dieťa nechce UM, prešla vy som na jogurty, syry, actimel, trosku tvarohu a s fľašou ho (aj seba) netrápila.
Na prísun vápnika je super mak a makový olej.

maminuska
22. jan 2018

Ja som deťom dávala do troch rokov umelé, teda tým posledným trom. Od troch potom kravské. Z fľaše pili len doma vonku z pohára . Umelé som dávala po druhom roku a na odporučenie lekára.

zuzana_j23
22. jan 2018

Ja som môjho teraz odstavila a nechce fľašu ani pohárik na sosacik a žiadne mlieko ani kravské... doktor povedal že stačí jogurt a syr ... nechápem načo ju chceš naučiť nasilu... je to zlozvyk a o problém menej nemusíš oducat od fľaše ... umele mlieko je umele... čistý marketing posledných rokov, že to majú deti piť do 3 rokov.. stačí pestrá strava...

sisaka
22. jan 2018

@zuzana_j23 presne, umelé mlieko do 3. rokov je len o biznise. Som prekvapená, že na Slovensku to odporúčajú aj lekári. U nás idu lekári nezávisle od toho, čo tvrdí reklama a UM po 12. mesiacoch nepropaguju, odporúčajú prejsť na obyčajne plnotučné...

zuzana_j23
22. jan 2018

@sisaka presne, ja žijem v Škandinávii a tu som ani nevidela take mlieka že od roka od dvoch atd... ani reklama na Ne tu nieje

nika_17
22. jan 2018

Nasa dcerka bola na UM takmer od narodenia,ked mala 13 mesiacov zacala ho odmietat,kravske mlieko nevypije.Nic nenarobim,iba jej davat co najviac mliecneho.A tiez je take tintitko,ma 1,5 roka a ma len 10,5kg..

lavieenrose
22. jan 2018

@hettinka v jednej tabulke bolo napisane ze mak sa ma zaradit az po tretom roku zivota..neviem predsa sa da jeho aj nezdravo prejest kazdy ma svoju hranicu..moj tatko ho velmi lubi ked ho zacne jest vie zjest aj za misku...potom ho svrvia usi..a ked bol maly tak sa ho prejedol ze pobudol istu dobu na wc ...no a moja mala papala sem tam kolacik makovy..A potom nas cakala riedka agresivna stolica co ju behom chvilky vyzrala na ritke..tak neviem co je lepsi odporucit rocnemu dietku na pravidelny prisun vapnika ;) mak ci jogurt,syr ..

hettinka
23. jan 2018

@lavieenrose moj syn KM piť nemohol, UM som mu dávala po 1. roku obmedzene, maximálne 200ml denne + sme to doplnali najmä kyslomliečnymi výrobkami, syrmi a od cca. 2 rokov sme začali aj ten mak, samozrejme s mierou a sledovali reakcie.

annamivo
26. jan 2018

Aj ja som uvažovala nad tým že naučím malého na Km ( má 19m) ale z fľaše nepije nič už od 14m a celkovo odmieta čokoľvek z fľaše, ani moje mlieko z nej nevypije, chcem ho odstaviť, lenže mu idú zuby a vtedy odmieta tuhú stravu a pije iba mlieko 🤷 tak isto pri chorobe 😐 a všetky ostatné mlieka mi odmieta...