Ako naučiť 14 mesačného syna používať ukazovák?

trinity525
19. mar 2012

Ahojte, syn ma 14 mes a neukazuje prstom-teda skôr ukazovákom, ale ukazuje celou rúčkou.
Je dôležité,aby používal ten ukazovák? Dr. povedala, že je to veľmi dôležité.
Na všetko čo od neho chcem,alebo on od nás ukáže, ale celou dlaňou...
Používali aj vaše deti celú rúčku? Mám ho to začať učiť? Dá sa to vôbec naučiť? Nie je už veľký na to, aby ukazoval celou dlaňou?
Ďakujem za odpovede 🙂

jana776
19. mar 2012

Ahoj, pokial viem tak je o to napodobovani, teda ked ty ukazujes prstom, tak by mal aj syn. Ale my sme tiez boli divny 🙂 , mala asi do 12 mesiacov ukazovala palcekom 🙂 . Ale potom zacala normalne ukazovakom. U nej mi to prislo skor ako motoricky problem, aj si uvedomovala ze to ma byt inak, ale jej tak nesli poskladat prsteky....

ela2710
19. mar 2012

Ahoj, nas ukazoval tiez najskor celou rukou, ked sme chceli aby na nieco ukazal, tak natiahol za tou vecou ruku, teraz uz pekne ukazuje prstekom, ak mu to tak aj ty budes ukazovat, tak on to odkuka 🙂 nas sa to naucil, ked sme mu ukazovali, kde je očko, a odvtedy to vie 😀

xenicka13
19. mar 2012

volaktori pediatri stresuju mamicky ze co vsetko by uz mali deti vediet netreba ich skatulkovat a tabulkovat vsetko sa naucia chce to cas

mariana0915
19. mar 2012

určite by som to neriešila 🙂Marek ukazuje ukazovakom iba na nonono a inak cellou ručkov ved oni sa naučia 🙂

zuzikkaa
19. mar 2012

boooze a co este maju vediet rocne deti???ja som si doteraz ani poriadne nevsimla ako nas maly ukazuje 😀 😀 😀 ak myslim nejake vzialenejsie veci...ale v knizke na nejaky obrazok ukaze prstom,,ale veru nepoviem ti v akom veku 😒
no urcite by som to zatial v tvojom pripade nejak radikalne neriasila...
urcite sa nauci,,skus tak pri citani niecoho ze mu budes kazdu malickost ukazovat prstom a on to odkuka 😉

katren
19. mar 2012

nasa to nevie doteraz 😀 neriesim, nauci sa.....

sisaha
19. mar 2012

😀 moja 2,5r.dcera ukazuje prostrednikom 😀

dokocaidovoza
26. mar 2012

Vo veku 14 mesiacov je super, ze ukazuje - ukazovanie sa vnima ako dolezity milnik vyvinu. Napr, autisticke deti neukazuju. Co sa tyka pouzivania prstu, chapem, ze ta vystresovalo, ak tvoja lekarka nieco naznacila, ale podla mna ma este dost casu, aby zacal pouzivat ukazovak. Navyse, ak celkovo malicky napreduje, tak netreba riesit, ci nieco uz robi alebo este nie. Pouzivanie ukazovacika tvoja lekarka riesi preto, lebo jeho pouzivanie sa spaja so spravnymi vyvinom prepojeni v mozgu. Teraz sa o tom vela pise, napr. ze deti by mali co najdlhsie stvornozkovat, aby sa hemisfery prepajali. Stimulovat mozete prepajanie hemisfer - napr. pri pocuvani hudby dietatku vytukavaj rytmus buchanim pravej nozicky o lavu rucicku a naopak. Je to zabava!

tajomna21
30. mar 2013

Da sa to ucit ... my chodime na take hrave cvicenia deti s maminami, kde tancujeme a spievame ... a tam napr. jednou z hier je, ze maju take plastove zabky, ktore ked zatlacis prstom, tak skocia ... a to robime s detmi, ze im tam drzime zo zaciatku prst, ucime ich ako zaba skoci ... a oni to potom napodobnuju .... je to dolezite kvoli jemnej motorike oddelit ukazovat, ale myslim, ze v 14mesiacoch to zase nie je taka tragedia

http://ucenie-hrou.sk/spolocenske-hry-pre-deti/...