Ako naučiť 16 mesačné dieťa na nočník?

primadona
4. nov 2011

Mám problém s mojou 16 mesačnou dcérkou.Chcem ju odnaučiť od plienok pretože má strašne zaparenú riťušu. Ale ona nechce nočník ani len vidieť nie ešte nań sadnúť.Poradťe nejakú fintu.....Ďakujeem

zuziq
4. nov 2011

moj maly na nocniku nechce sediet tiez, jedine obleceny 😀 kedze ale vida mna sediet na zachode, skusila som kupit nasadku na WC a na tu si sadne uuuplne bez problemov 😉 takze skuste nocnik vynechat. Niektore deticky su velmi vsimave a kedze nevidi sediet nikoho na nocniku, nechce tam sediet ani ona 😕

saranata
4. nov 2011

skus jej nedávat doma plienku, naša má 19 mesiacov a cez den ju nechávam už asi týžden bez plienky, vobec sa nazaparuje a ked sa pocika do teplákov tak ju prezlečiem ale najlepšie je že si to už uvedomuje a prinesie nočník akurát to ešte nevie zadržat takže vačšinou je už neskoro, ale určite ju nenut na nočníku sediet lebo dosiahneš presný opak...
takto bez plienky si uvedomí dieta skor , nepači sa jej v tých mokrých teplákoch
a ak budeš vidiet že dlhšie necikala , tak ju tam skus posadit a nejako zabavit a poprípade jej dat napit a ked sa vyciká tak ju pochvál a uvidíš že postupne sa naučí 🙂

kukucg
4. nov 2011

16 mesacne dieta je podla mna este male, hlavne netreba nic robit nasilu lebo sa neskor mozu ukazat problemy... skus zaparenu ritku riesit inak, vymen typ plienok, nechavaj ju vetrat, kup dobru masticku, nocnik nechaj niekde polozeny, obcas nan upozorni, ale nunut ju 😉

julianka777
4. nov 2011

no to je presne u nas 🙂 na nocniku sedi tak 5 sekund 🙂 ale netreba ju nutit,lebo bude mat este väcsi odpor 🙂

lillika
4. nov 2011

U nas je to podobne ☹ .Skus zmenit znacku plienok aj vlhke utierky.Mne sa mala tiez strasne zaparuje ak pouzijeme iny tip plienok ako zelene Pampersky a utierky tiez Pampers,alebo Nivea.A kremik odporucam tiez Nivea na zapareniny. 🙂

modrofuzik11
4. nov 2011

sara sa odnaucila od plienky tak, ze sme chodili na plavanie a videla ine deticky (aj ked starsie, ale to ona asi nerozoznava), ze uz plienky nemaju. tak sa rozhodla, ze uz ani ona nechce. s plienkami sme skoncili, ked mala 1,5 roka. z jej vlastneho rozhnodnutia. no a na zapareniny my pouzivame u nasho 4mesacneho kubka bepanthen. s nim sme velmi spokojni.

evka4
4. nov 2011

ahoj, pozri sa sem, mozno ti to pomoze
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/macocha/clan...

henikav
4. nov 2011

Podla mna je to priliz skoro, ale obcas to mozte skusit ako hru. Z vlastnych skusenosti ako aj z okolia vsak vidim ze vacinou sa deticky naucia na nocnik az okolo 2 niekedy az 2.5 roka. Ale ak to bude brat ako hru, tak sa jej to mozno zapaci aj skor. Cez zimu je to tazsie, na jar alebo v lete, ked je teplucko ju mozes nechat behat s holym zadockom s tym ze nocnicek bude vzdy nablizku

katren
4. nov 2011

Mne vsetci hovorili, ze okolo 2 rokov si dieta zacne uvedomovat, ze cika a kaka...tak som cakala, nenutila malu vobec na nocnik ani zachod....a je to pravda...mala mi cez den niekolko krat povie, ze kakam (pouziva to aj na cikanie) ale az vtedy, ked sa pocika alebo pokaka...tak teraz, ked zacne tak hovorit, ideme na wc-ko alebo nocnik a pekne sa vykaka alebo vycika....nikdy som to nesilila, pekne som si pockala kedy pride ten jej cas 😉

heni79
4. nov 2011

Link, ktorý ti poslala @evka4 je výborný, najmä ho musíš prečítať a pochopiť to, že predprípravnú fázu nemôžeš urýchliť. Ja idem návod vyskúšať budúci týždeň, verím, že do toho nič nepríde.
Každé dieťa je individualita sama o sebe, tak k nemu je potrebné i pristupovať.
Na zapareniny použi vhodné maste, mojej malej zabral jedine pytiol.
A časté vetranie.
Násilne dieťa na nočník nedávaj, vytvoríš mu blok.
Pre "zábavu" vyskúšaj zmenšujúci dekel na WC a posaď dieťa tam. S patričným okomentovaním, že už je veľkáčka. U nás to funguje. 😉

naninkaa1111
4. nov 2011

Ahoj. Ja som mala tento istý problém s dcerkou a ke´d nechcela nočník ani vidieť tak som ju rovno posadila na veľké WC a to sa jej tak zapáčilo, že inde ani nechcela sedieť a potom postupne mi sama odhodila plienky a do dvoch rokov ich už nemala.

lenka311
4. nov 2011

Mne na nočníku neobsedí odkedy sa naučila chodiť, tj.12mes, takže som jej kúpila redukciu na veľký záchod a má to úspechy. Vždy čakáme prevelice ako to urobí čľup... 🙂 🙂 🙂 🙂 a ako to tam člopoce 😎 😎 😎 to na nočníku nezažila...
A na ritku - lebo ešte do plienky ciká je výborný Sudocreem. Mala už aj hnačky a zaparenú ritku nikdy nemala

alca85
4. nov 2011

nijak...musíš jej nechať čas, nech si to uvedomí sama...ja som moju dávala na nočník od 18 mesiacov...skúšala som raz mesačne, no vždy chytala hrozné hysáky a až v 23 mesiacoch pochopila a hneď sa bez problémov začala pýtať sama. len s kakaním je to teda horšie. To len do plienky 😒

ajca123
4. nov 2011

Neponahlaj sa s ucenim to chce cas 🙂 a nenaliehaj na malu nebo dostane averziu k nocniku a to nechces 🙂
Prestan jej davat cez den plienku a daj iba teplaciky a ked zjisti ze je cela mokra zacne si to uvedomovat 🙂 a najdete si spolecne solvicko na nocnik, moj hovori bleeee...
Aj nas na zacatku nechcel ani vidiet nocnik a ked si nan sadol zatleskala som mu.. A tak som ho nechala doma behat naheho a ked si sadol na nocnik a vycikal sa a zatleskal mu tatinko tak z toho maly mal taku radost ze to bol tatinko co mu zatleskal,bol uplne nadseny a od te doby chodi sam od seba na nocnik aj si da dole sam gatule dole a aj si je uz oblece 🙂
Hlavne pomalu a s kludom 🙂 mate casu
Aj nas mal zaparenu prcku a este sem tam ma a to doma beha bez pleny

ivetoy
11. aug 2013

aj moja zvykne mat zapareninku,davam jej stale puder a na zapareninu sa mi osvedcil 2eurovi Sudokrem...perfektny je...

niqa14
18. aug 2013

no my mame iny problem maly na nocniku obsedi ak dostane nejaku hracku do ruky len potom ked mu treba cikat tak je nervozny skace a chce ist dole a silou mocou chce plienku

sophia85
28. aug 2013

ja malú nesilím na nočník,zo začiatku na ňom nechcela sedieť.nechala som jej ho po celý deň k dispozícii,hocikedy si naň sadne oblečená a sedí,ráno ju zvyknem naň posadiť,tak sa sem tam aj vyciká alebo vykaká.Ale aspoň k nemu nemá už odpor.Ale nesnažím sa silou mocou ju tak skoro odúčať od plienok

stanislavao
28. aug 2013

pisete 16 mesacnu a posla profilu ma 3 roky. a preco ma zapareniny? neliecite ich? ved su kremy kadejake v lekarni. ake plienky pouzivate? skuste imazol krempasta z lekarne.

hori
28. aug 2013

babenky, otazka je stara skoro dva roky...

kikamoja
11. apr 2017

Ahojte moja mala ma 16 m.nechce plienku ale ani sediet na nocniku majprv sa jej to pacilo ale bola chora tak sme prestali no a teraz po mesiaci hocuz nechce ani vidiet.

lilu74
12. jún 2017

Na zapareniny vetrat vetrat vetrat casto prebalovat, umyvat zadocek pod tecucou vlaznou vodou a kremovat hydratacnym kremom napr. Bepanthenom care😉