Ako naučiť 2mesačné bábätko piť efektívne z prsníka?

oacka
15. aug 2010

Ahojte, mám osemtýždňovú dcérku, ktorú iba dojčím. mám pocit,že to naše dojčenie je ešte stále jeden veľký chaos, žiadny systém. síce už pije asi každé dve hodiny, ale má obdobia, kedy chce koaždú hodinu, potom sa od prsníka odťahuje a naťahuje bradavku, potom zas pýta prsník. keď začne piť, o chvíľku drieme s prsníkom v ústach a tak sa dojčí aj 40 min, keď ju dám mino prsníka spať, zobudí sa, pootom nevie zaspať reve,asi je ešte hladná, hoci mliečko mám, tak jej zas musím dať prsník. nevadilo by mi to, keby nerevala a spala aspoň dve hodiny v kuse cez deň. ale mám pocit,že ani pre ňu nie je také dojčenie dobré, je problém je uspať, hoci každdý (hlavne babka) mi hovorí,že dieťa sa má nacicať a spať. ako to mám vyriešiť???? ako ju naučiť,aby na prsníku pila v kuse, a potom napapaná zaspala?

kveta
15. aug 2010

@oacka Skús sa obrátiť na laktačnú poradkyňu. Laktačné poradkyne majú na nete svoje telefónne čísla a mnohé z nich sú ochotné prísť k maminke domov, aby s dojčením poradili.

kika2111
15. aug 2010

ahoj,aj ja mam 8tyzdn.dcerku,presne rovnaky problem,pred tyzdnom bola u nas doma sestricka a pytala som sa jej,ako to riesit,tak mi povedala,ze dolezite je nasadit prisny rezim,kazde 2-3 hodiny,nech sa mala nacuca 20minut a dost.to jej staci,lebo po 20min uz sa len hra.pomedzi to je dolezity cumlik alebo ju nejako zabavit,vacsinou hodinu od papania zaspi bud vdaka cumlaniu alebo ju tak vystavime;)))..cize vobec neplati,ze dieta zaspi po papani,teda u nas ak tak v noci,..a to aby pila v kuse,proste je to v metode,ked zaspava,strekni jej mliecko a ona zase zacne cucat,po tych 20minutach je ok.a u nas sa strasne ujalo vibracne kreslo na pomoc pri zaspavani.drzim palce

kaska
15. aug 2010

@oacka skus napisat annag alebo sa obrat na laktacnu poradkynu, mne tiez pomohla cez stranku mamila.sk

inak my sme mali podobny problem, maly by sa vedel dojcit aj hodnu v kuse, ja som robila tak, ze 15 minut jeden prsnik, 15 druhy a 3 hodiny som mu nedala, potom zasa....ale ja yb som sana tvojom mieste urcite obratila na laktacnu, ona ti poradi presne a hlavne spravne..drzim palce 😉 😉

zuzub
15. aug 2010

@oacka skus napísať do temy dakujem annag, prípadne pozri www.dojcenie.wordpress.com
ja som riešila z malým to isté a po čase to nejak prešlo

hori
Autor odpoveď zmazal
Zobraz