Ako naučiť 5 mesačné bábo na cumlík?

alzbetka83
10. júl 2014

Som zúfalá.. Je este šanca,že naučím svoju dcérku na dudlik? Ma 5 mesiace a od narodenia Ho nechce,stale skúšame,občas dudala,nedávno mala týždeň,keď cely týždeň mala cumlik,ale teraz zas nie 😢 vyberá si ho,hrá sa s nim,vypluva ho. Je veľmi nervózna,idu jej aj zubky a cumel by ju možno ukľudnil... Mam to vzdať,keď ho nechcela doteraz ?

janinah
10. júl 2014

áno,vzdaj to 😉 na zúbky sú iné fígle 😉

monicm
10. júl 2014

@alzbetka83 a prečo ju chceš naučiť na cumlík,ak ho nechce?len kvôli zúbkom?tak sa na to vykašli a pomôž jej inak,hryzatkami,kefkami,gélmi a v najťažších prípadoch napr. nurofenom 🙂

veriiii
10. júl 2014

bud rada ,ze ho nechce, ono je potom problem deti oducit..moja tiez nikdy nechcela dudel a pocuvala som zo vsetkych stran,ze bude si cmulat palcek miesto dudla- cuduj sa svete, necumla palcek....skus to radsej riesit tak ako sa riesia rastuce zubky, v lekarni poradia,kusatka su ako prva pomoc, potom byvaju medikamentozne gely na dasienka , sirupy ako nurofen alebo panadol, alebo homeopatika..

arwen88
10. júl 2014

predstav si, ze si nervozna...tak si pofrfles, pomrncis..mozno aj poplaces...a tak ti tvoji najblizsi zapchaju usta kuskom umeliny...aby si bola ticho...zda sa ti to v pohode?myslim, ze tvojej dcerke sa to v pohode nezda....bola by to obrovska skoda, keby si jej ten dudlik nanutila...v konecnom dosledku by si narobila viac skody (zbytocna zavislost, potom problemy s oducanim, dudliky mozu zle ovplyvnit rast zubkov)...ak je nervozna zo zubkov, tak jej daj bezpecne veci na hryzkanie..mojej malej velmi pomohla Camilia, je to homeopaticky liek, bezne v lekarnach dostupny...myslim, ze tvoje dieta ti dava jasne najavo, ze dudlik nechce

laura0
10. júl 2014

Skus cumlik znacky MAM ,maju ho v Dm-ke ,tento typ cumlika chce vacsina deti teda aspon co ja poznam z mojho okolia.. 😉

huginko
10. júl 2014

ja by som cumlík už nedávala, načo, keď ho nechce?

bejbinka
10. júl 2014

@alzbetka83 Ja by som ju na cumlik neucila...potom aby si zas nemala problem ju od neho oducit. Skratka musis toto obdobie prerezavania zubkov vydrzat, prejde to, ani sa nenazdas. Moja nema cumlik od 3 mesiacov, sama ho odmietla, ked jej oblubeny jej praskol, co ho tolko dudlala - iny uz nechcela a teraz som za to rada.

ivanapetrasova
10. júl 2014

Ahoj, poviem ti moju skusenost. Moj maly mal od porodnice dudlik na spanie. A mal ho az do 6 mesiaca. Vtedy ho zacal vypluvat a koniec, viac ho nechcel. Ja som normalne mala paniku ze ci teraz, ako budeme fungovat?🙂ano a teraz ma 17 mesiacov, dudel od toho polroka nema, zubov ma 16 a vsetky sme zvladli bez dudla. Len si zacni verit ze to date bez cumlika a pojde to. ak kojis tak mu daj prsnik v tazkych chvilach a ak nie tak ho vezmi na ruky, daj hryzatko, atd. Neboj jevella inych moznosti na ukludnenie 🙂

alexanotbad
10. júl 2014

@alzbetka83 podla mna je zbytocne strkat dietatku cumel, ked ho nechce. ako by ju mohlo ukludnit nieco, co sama nechce?!
bud rada, aspon ju nebudes musiet oducat. s tym su velke starosti a krivia sa od nich zubky..atd. kazde babatko je nervozne, ked mu idu zubky, tym si prejde kazda maminka. 😒

imanuel
10. júl 2014

Ahoj, ja som bola zúfala, že moja najstaršia dcérka mala cumlík, nedarilo sa nám ho zbaviť do 2,5roka. A šťastná, že moje mladšie dve dcérky nemali. 🙂
U najstaršej dcérky sa nám vytvaroval predkus, možno práve z cumľa, je mi to ľúto, mladšie nemajú predkus, dosť to pripisujem práve cumľu. 😒
Poznám maminky, kt. učili deti na cumeľ zo strachu pred syndrómom náhleho úmrtia dojčiat, vraj je u týchto detí menšie percento úmrtia.... Ja si spomínam skôr na negatíva, keď sme sa kvôli cumľu veľa nocí nevyspali, aj malá, stále ho vnoci počas spánku vypľúvala a potom plakala, budila sa, my sme na striedačku, aj niekoľkokrát v noci ho hľadali a dávali do pusy. Uznávala len jeden, ten svoj. 😅 To bola náročnosť, ako v období častého dojčenia v noci. 😖
Ak chceš kvôli nervozite a bolesti, naša lekárnička odporúčala od bolesti aj pri prerezávaní zúbkov Nurofén, pôsobí aj proti bolesti a ukľudní, dieťa sa kľudne aj v tomto období vyspinká. Ak nechceš dávať takéto preparáty, Calgel, alebo tomu podobné krémy na ďasná sú vcelku dobré, znecitlivejú. A hryzátko cez deň na hryzkanie. Len ho budeš musieť asi ešte držať ty. 😨 Podľa toho, čo popisuješ, cumeľ malú skôr ešte viac znervózňuje a vadí jej....
Mám 7, 4 a 2 ročnú dcérku, prešli sme zúbkami, bolo to dosť náročné, ale dalo sa. Len to bolo vyčerpávajúce, mnohé činnosti museli stranou a dlhodobo som dievčatá zabávala a hrala sa s nimi, aby som odpútala ich pozornosť od nepríjemných pocitov. 🙂 😉
Neboj sa, prejde to, bude fajne, ani si po určitej dobe nespomenieš. Držkajte sa.

azbestica
10. júl 2014

@alzbetka83 tak jej nedavaj cumlik ked ho nechce, ved to je len dobre. Dieta cumlik nepotrebuje. ty ju urcite upokojis lepsie ako cumlik, nasa nikdy nebola ziadna maniacka na cumel ale ked jej v 8 mesiacoch zacali ist zuby tak cumel uplne vysadila a bola z nveho este viac nervozna

raona
10. júl 2014

buď rada, že ho nemá.. vôbec ju na to neuč, na zuby sú rôzne gély a špec. kefky na zúbky bábatiek, prípadne hrýzatká... potom budeš mať problém s odúčaním a to budú iné nervy 🙂

oktobermimi
10. júl 2014

@alzbetka83 bud ráda 🙂)
aj my sme bez cumlika 🙂 je to lepšie aspon ju nemusíš odnaučat 🙂 račej miesto cumlika jej davaj flaštičku z vodou , čajíkom na zubky su čípky,mastičky 🙂
kamoškyna sestra ma 5a pol a stale cumel lebo jej mamka ju chcela tak ako ty naučit 🙂 (na zubky je najlepší Viburcol čapíky) 🙂

kitty88
10. júl 2014

A naco ju chces nasilu ucit na cumlik? Ved bud rada, ze nechce, mas o starost menej s oducanim 😉 moja od narodenia nemala, nechcela ani za svet a prezila v pohode aj bez neho 😉

lin123
10. júl 2014

@alzbetka83 otazka je, kvoli comu ju chces naucit na dudel..moj maly nechcel a bola som rada,ale ked mal ist ako 5,5mesacny na operaciu,tak som si povedala, ze by bolo rozumne ho naucit na dudel nakolko by to bol dalsi sposob ako sa ukludnit..nemohla som vediet ako to bude v nemocnici prebiehat a naucila som ho..skusili sme rozne typy cumlikov, maly si vybral NUK a pomalicky som mu ho davala do ust, najprv len tak na pery,trosku olizal apomaly do ust a tak si nan zvykol..dva tyzdne pred svojimi prvymi narodeninami ho zacal odmietat...

dejnas
10. júl 2014

neuč ju!
ani môj synček nemal cumlík a tiež som sa prvé cca 2 týždne pokúšala "naučiť" ho naň v domnení, že ho upokojí... našťastie som veľmi rýchlo pochopila, že je to zbytočné a nie práve najmúdrejšie 😀
niektoré detičky proste cumlík odmietajú a podľa mňa je to len pozitívum..
zúbky rieš inak... hryzátka, chladivé gély a pod., prípadne viburcol

havana_frost
10. júl 2014

Ja stále nechápem toto hnutie proti dudlíkom... no a čo keď sa bude musieť odúčať? No ja neviem, nechcem samozrejme nikoho nahovárať, nech robí každý čo uzná za vhodné, ale ozaj nechápem túto tryznu menom dudel.

janickacrazy
10. júl 2014

@havana_frost No ale ved ked ho to dieta nechce, tak naco ho nanho ucit, nezda sa ti to tak trochu proti zdravemu rozumu? Najskor ho budes nutit, aby sa nanho naucilo, potom o rok zase, aby sa oducilo. Ja teda osobne nemozem vidiet take 3-4rocne decko s cumlom v puse a suslave, nemozem si pomoct, ale vzdy mam chut mu ho zabavit v prospech statu 😀

kasiopeja01
10. júl 2014

Tak, ako čítam rady mamičiek,ono je to asi individualne. Moja dcerka dudlik nechcela a tak sme vyskusali 5 roznych cumlikov a az ten piaty sa jej zapacil. Cumlik bol pre nas super vec, lebo sa narodila v zime, ked boli take hrozne nizke teploty aj do -20 a ked sa v kociku zobudila,velmi plakala, bala som sa,ze dostane zapal pluc, no a s cumlikom bolo po starostiach. Ked mala necele dva roky, cumlik zahodila jedneho dna do kosa a viac ho nemala,ani jej nechybal. Teraz sa nam narodil chlapcek, ma 9 mesiacov. Tiez nechcel cumlik ani jeden,zas sme kupili rozne druhy a skusala som mu ich davat po kupani, vtedy bol skludneny,ale velmi hladny a casom si na neho zvykol. Teraz mu idu prve zubky a som strasne rada,ze ho ma 😀. Ale ked mu zubky nesli, i ked dudle dudlik, nepotrebuje ho. Zaspi aj bez neho, nepotrebuje ho. Mamicky maju pravdu, ze teraz je uz asi zbytocne ju na to ucit, trebalo to robit hned po narodeni, ale mozno sa vam to podari, treba skusit kupit viac druhov a dat jej ked je kludna, pripadne ked zaspava, nie ked je mrzuta. Vela stastia 🙂

alzbetka83
autor
10. júl 2014

Neviem,zdá sa mi lepšie cumlik v píše ako môj prsnik pol dňa... Nevie ani sama zaspať a keď mala ten cumel tak bola kludnejsia.

alzbetka83
autor
10. júl 2014

@lin123 chcela som ju naučiť na cumlik,aby bola kludna,aby normálne zaspavala 😢

oktobermimi
10. júl 2014

@alzbetka83 mne malá zaspáva tak že jej dam flašku mlieka (podoprem jej ho) a ona si len cumle a zaspí 🙂

alzbetka83
autor
10. júl 2014

@monicm hryzatka,kefky,cely mame 😉

oktobermimi
10. júl 2014

@alzbetka83 aha takto ale už je troška zosunutá dole ale inak flašku ma stale v puske (staršia foto)

lulo231
10. júl 2014

@alzbetka83 Fuha, tvoja dcera by Ti asi za tuto odpoved nepodakovala a pravdepodobne si mysli nieco ine 🙂 . Chce to, kde jej je najlepsie. A to iba par mesiacov potrebuje, aby si jej bola nablizku. Nic neni take dolezite, ako taketo male dietatko. Co je dolezitejsie, ako sa jej venovat? Daj jej, co potrebuje a ty relaxuj. Zober knihu, alebo jednoducho spi. Uplne uzasny cas. A na dudu ju uz absolutne neuc. Samozrejme drzim palce.

siska53
11. júl 2014

@alzbetka83 neuc ju..my sme to skusali u oboch deti a neuspeli sme..,🙂). A spatne som rada,aspon sme nemuseli oducat.

edvelyn
11. júl 2014

@alzbetka83 naco dudel na zuby ked ho nechce aspon ju nemusis potom oducat...ked jej idu zuby daj jej hrizatko..alebo mrkvu z chladnicky na chvilu len daj pozor aby si neodkusla a nezabehlo jej

brady1
11. júl 2014

@alzbetka83 si normalna???dieta ked mu idu zubky sa dava hryzatko ktore je tvrdsie a viacej pomoze alebo gel. moja tiez nemala, ked nechcela tak nechcela.prave preto si myslim že bola kludne babo. a nie je to dobre na zuby. Okrem toho deti s dudlom su nepekne, v lete sa im robia nechutne vyrazky pod ni atd.

brady1
11. júl 2014

@alzbetka83 bez cumlu tiež zaspi kludne, len treba položit do postielky, ked citi klud pokoj a lasku, tak nič ine nepotrebuje ale tak to treba od narodenia robit.

terezka1947
11. júl 2014

@alzbetka83 mozno nechce cumlik...moj ho tiez nechcel a pri zubkoch sme davali iba hryzadlo a masirovali dasna s kremom
bud rada,ze nechce cumlik=aspon nebudes musiet riesit neskor ako a ho zbavit 😉