Ako naučiť bábätko na fľašu?

atap
25. jan 2012

Baby, potrebujem poradiť. Mám 4mesacnu dcérku, ktorú len kojim. Ale v poslednej dobe chce hlavne v noci papat častejšie, pripisujem tomu slabé mlieko, že jej nestačí pravdepodobne. Skúšala som jej dať teraz nutrilon, aj ryzovu kasicku z fľaše (vyskúšala som silikonovy aj kaucukovy cumel) a ona to nechce, vypukla úplne minimálne. Kdezto čaj z fľaše vypije. Ako ju naučiť na fľašu??

wera.g
25. jan 2012

možno len nechce iné než tvoje mliečko, keď čaj vie z fľaše vypiť, tak by vypila aj nutrilon - ale nutrilon chutí hnusne, ani nám ho drobec nechce, nechutí mu.. spraví bleee vždy keď mu ho dám, sunar aj bebu v poho vypije, ale nutrilon ani za nič..

tery29
25. jan 2012

ahoj, podla toho co pises si myslim ze nemas malo mliecka ale mala jednoducho chce prsnik. Mne mala vypije aj umele mlieko ale to som jej davala len aby som vyskusala ci nahodou nezaspi s flasou namiesto prsnika. Vnoci sa stale budi a to uz ma 11 mesiacov. Takze podla mna to v mlieku nebude 🙂

anieli_1
25. jan 2012

@atap nemusi byt hned vsetko malo mliecka...........moj maly bude mat dva roky a do teraz je polku noci minimalne na prsniku a stale sa budi ked tam niesom a chce prso..............mne mala tiez nechce flasku ale nic z nej nechce ani vodu nic......podla mna to proste budes musiet preckat a vytrpet aj ked je to tazke viem o com vravim ona sa nauci spinkat pekne neboj sa 😉

atap
autor
25. jan 2012

@anieli_1 praveze mne spinkala pekne, zobudila sa v noci len raz na papanie. Preto som myslela že mám malo mlieka...

atap
autor
25. jan 2012

@wera.g vidíš a to má nenapadlo že vyskúšať iné mlieko ako nutrilon, ale pravda aj strašne smrdí... Ale nechce ani kasicku...

wera.g
25. jan 2012

@atap neviem, tiež si myslím ako tu píšu baby, že to nemusí byť tým, že by si mala málo... 😉

dzudka
25. jan 2012

@atap nemas slabe mlieko len chce byt viac pri tebe teraz zacina obdobie ze chce viac citit mamku.....ja som tym presla uz dva krat
ked pribera dobre a vsetko je ok ziadne um....podla mna je jednoduchsie kojit ako davat flasu zarabat mlieko...

atap
autor
25. jan 2012

@wera.g tak asi môže byt, ale nie je to trosku veľa ked ju kŕmim v noci aj 4x?

zlostitko
25. jan 2012

@atap ja mam skoro 5 mesacneho syna, ktory tiez vstaval v noci iba 2x ale uz asi dva tyzdne sa po polnoci budime aj kazdu hodinu na konenie. Tiez som si najprv myslela, ze je to v mlieku, ale ak male prospieva, nie je dovod na prikrm. Proste potrebuje viac, tak som to prijala a vstavam kolko treba 🙂)

wera.g
25. jan 2012

@atap nooo, ja fakt neviem - náš drobec sa budí 2-3x od narodenia, kamarátka má o mesiac mladšiu dcérku a im prespinká celú noc už od 2 mesiacov... na druhej strane druhá kamarátka má o mesiac staršiu dcérku a jej sa budí na kojenie každé 2 hodiny, noc čo noc... teda fakt netuším, je to individuálne 😉

joni
25. jan 2012

mne sa dcera od 6 tyzdnov budila raz na kojenie a to okolo 4-5 rano, ak sa aj zobudila skor len som ju ponosila, pohladkala a zase zaspala. Ked sa dieta zobudi nemusi to len znamenat ze je hladna ale mozu ho boliet zubky, alebo chce len citi blizkost, alebo je inak nepokojne. Ak sa neutisila hladkanim a nosenim tak som jej dala ale to bolo malokedy.
Chlapec sa budi raz-dva krat za noc, este je maly takze ked sa zobudi je to hlad.

reiva
25. jan 2012

@atap Ahoj. Mliečko nikdy nie je slabé 😉 vždy je také aké má byť pre bábo, akurát ho môže byť viac alebo málo... ako dieťatko rastie potrebuje aj viac mliečka... ja som kojila len do roka, čo mi je veľmi ľúto, ale malá mi začala odmietať úplne prsník a chcela už len pevnú stravu ☹ prekonali sme niekoľko laktačných kríz, kedy množstvo mlieka ktoré sa mi vytvorilo, nepostačovalo pre jej potrebu. Prvú sme mali ako 3-mesačný, potom 2x v 4.mesiaci a ešte ako polroční. Od ukončeného 4.mesiaca sme začali s príkrmami a v čase kojenia som si malú prikladala aj na dlhšie, prípadne 2x po sebe, aby sa mi zvýšila produkcia, po troch až piatich dňoch sme boli "za vodou" A moja tiež pila len čajík z fľašky 😉

kvetinka211
25. jan 2012

@atap neuc ju na flasu, mas dobre mliecko a ked si budes prikladat vzdy ked si vypyta tak ho aj bude dost ... bud ma rastovy skok a potrebuje viac mliecka pit, alebo ta potrebuje pri sebe. Ked bude vacsia, mozes potom v noci skusit upokojit aj inak ako mlieckom, ale este je malicka.

nibiru
25. jan 2012

@atap mozno ma len rastovy strup je uplna blbost ze mas malo,slabe mlieko mi sme mali take obdobie 3x pila som viacej,papapla homeopatika na podporu tvorby a cca do 3dni sa to upravilo vzdy mala potom podrastla aj o 1velkost hlavne treba casto prikladat aj kazde 2h. tym sa ti viacej mlieka vytvori ., kojim dodnes niekedy sa stane ze v noci pije 1X inokedy aj 3x.je to uplne normalne kasicky na noc neviem niektorym detickam nerobi dobre ani mojej po kasicke sa budila bola nepokojna bolo jek tazko od zaludka.

annamivo
30. aug 2018

@atap neuc zbytočne na fľašu.... Neviem ako je to u vás ale my sme mali 2 takéto obdobia v kojeni, že som si myslela že mám málo mlieka, ale ono len akoby menilo svoje zloženie, aby vyhovovalo bábätku ( vysvetlila mi to laktačná) a aj teplo zohráva svoje, náš pil viac v noci ako cez deň, a aj dieťa sa mení , tak najskôr skús vydržať či to nie je len obdobie pár dní a až potom by som riešila fľaše