Ako naučiť bábätko na pravidelný denný režim?

weronyca
11. mar 2010

Ahojte, chcem otvorit tuto temu,nakolko co pozeram v mojom okoli kamratky,atd. Deticky si zacinaju zvvykat na pravidelny rezim.. Nam sa to stale nejak nedari.. Maly ma 2 mesiace, v noci sa mi budi 1x kedy ho prebalim a nakojim..Nemozem sa stazovat. Len ked viem,ze deticky papaju v rovnaky cas, v rovnaky cas zaspavaju kazdy den a vsetko je tak nejak pravidelne bojim sa,ze robim nieco zle. Inak mi to vobec nevadi tak ako to je.

ywushka
11. mar 2010

me se maly budi na jidlo osmi vecer az v pet rano (teda dela to poslednich par dnu),ale pres den ho taky ne a ne naucit pravidelnemu rezimu! Dneska se mi taky porad budi po deseti minutach a nevim jak na to aby se naucil nejakemu rezimu i pres den! Dekuji za rady i ja🙂

strapco13
11. mar 2010

weronyca..tak skus zacat vecer vzdy v rovnakom case okupkat, nakojit a spat..ak to nevychadza na rovnaky cas, tak to pomalicky poresuvaj..napr predlz prechadzku vonku...
a nepises ako to prebieha cez den
pomalicky mu mozes poresuvat rezim aj tak ze ho trosku zabavis pred kojenim...ale ak je velmi hladny tak to sa Ti nepodari

a len mala poznamka...vymaz si v pase tehotenstvo 😉 ..uz si porodila, nie 😀

strapco13
11. mar 2010

ak sa budi po 10 minutach, to znamena ze este sa nedostal do hlbokeho spanku, a kazdy aj maly podnet ho este zobudi..kolisat, kocikovat dalej..aj za cenu, ze by ste mali kocikovat hodinu...proste zrusit 10-minutove spanky

dadis
11. mar 2010

pri prvom som mala rezim od 6tyzdnov takmer na minutu presny, neskor sme ho prisposobovali Matkovym potrebam, doteraz ma velmi "pravidelny den"...pri Saske nemame ani naznak rezimu s vynimkou ukladania na vecerne spanie...rada by som jej ho zaviedla, ale jednoducho sa neda... 😅

strapco13
11. mar 2010

inak ja som sa prisposobila malemu a on si vytvoril rezim, ktrory mi vyhovuje..len som mu zatrhla tiez tie 10 minutovky

badzova
11. mar 2010

ahojte my tiez cez den ako taky rezim mame, mali sme aj nocny, ale teraz pekne v noci zaspava, spi cca 2-3 hodinky a tiez je hore kazdych 10-15 minut...na porazenie...

weronyca, ywushka ja som malu ucila cca od 2 mesiaca, tak ze som jej rano o 8.00 dala mlieko a chcela som aby aspon tie 3 hodky vydrzala, tak som isla na prechadzku, spinkala a potom ked sa zobudila tak papala..cca tie 3 hodky a takto to bolo celu dobu...
teraz papa rano o 8.00, 12.00, 16.00,19.00 a v noci ako kedy...my sme na UM...
a spinka doobeda okolo 9.30-10.00 ale len takych 20-25 minut doma, v kociku aj dlhsie a po obede o 12.00 cca o pol 1 uz si trie ocka a ide na balkon alebo ideme von a to spi do tej 15.30-15.45..
takze ja som vlastne rezim ucila tak, ze ked som chcela aby spala isla som von a nejao sa to upravilo..
to jedenie mame takto pravidelne od 2,5 mesiaca a spanie tiez..
vecer po kupani sa napapa cca o 19.00 a ide spinkat, ziadne hracky, ani kolotoc, pohladkam ju obcas mi chyti ruky a hra sa s nimi, je tma odidem a spinka...ovsem na zaciatku som ku nej chodila aj 20x co jej vypadol dudel ale nikdy som ju z postielky nevytiahla a tak sa naucila...

snad som trocha pomohla.... 🙂

ja skorej riesim to mikrospanie v noci... 😠

weronyca
autor
11. mar 2010

Kocky dakujem za radu, lebo ja aj ked maleho okupem, dam mu papat,lebo nechcem aby bol najedeny pred kupanim. potom hajde do postielky a niekedy nie a nie zaspat.vypluva cumlik-ktorry ma len ako uspavadlo. Tak mrnci az kym mu ho nedam. Obcas kym zaspi tak to trva aj 2-3 hod. A cez den, zobudi sa ,napapame sa,prebalime. Teraz v poslednom case je aj 2_3 hod.hore,len sa tak rozpravame a pod.Ked uz vidim,ze si tmoli ocka dam ho do postielky ale on place ako tur, musim pri nom stat,az kym nezaspi..toto je najjvacsi problem,ze od velmi dlho zaspava.. Potom je uz niekedy tak velmi unaveny,ze na just nevie zaspat.

strapco13
11. mar 2010

weronyca..musis ho dat spat skor..nie az ked je prilis unaveny..potom nevie zaspat od nervozity...skus ho dat po 2 hodkach spat a uspavaj..spievaj, kocikuj, hladkaj...

weronyca
autor
11. mar 2010

strapco, ja ho davam spat skor,ale on ked lezi v postielke tazko sa mu zaspava a potom neviem, ci ho ta unava tak prejde ze niekedy zas od tolkej unavy nevie zaspat... a to kocikovanie,niekedy ked uz neviem co, tak beham s kocikom po byte cez prahy 🙂 strapco-tebe vydrzi maly spat celu noc? lebo mne sa maly budi vacsinou az tak nadranom okolo pol 4-5 a potom okolo 8.. ale nemozem povedat,ze by to mal v ramci rezimu..asi musime viac popracovat na tom dennom rezime.. takze odporucate rano nakrmit,prebalit,potom cisty vzduch cca 2-3hod. a potom znova nakrmit,prebalit atd? Lebo ja ked uz idem s malym von tak mi niekedy prespi aj 5hod. aj ked sme uz doma, z kocika ho nechcem vybalovat a budit mi ho je luto.. achhhh ..musia mat vlastne deticky pravidelny rezim? nemozme ich krmit vtedy kedy si vypytaju?

beruska24.9.
11. mar 2010

weronyca - tak malá má 5,5 měsíce a také nemáme denní režim. Jediné, co se mi podařilo po dlouhém boji vytvořit, je večerní usínání.
Z počátku jsem koupala nepravidelně vždy nějak odpoledne (prostě když byla vzhůru) a postupně posouvala koupání na čas kolem 19h. Teď (posledních asi 14 dní) koupu kolem 18.30 (tak si to vyžádala malá).
Dokud jsem kojila, bylo papání podle malé a to ve dne i v noci. Od ukončených 4 měsíců je na UM a také je to podle malé (většinou každé 3h. přes den a 2x za noc).
A navíc je to malý ďáblík 😀 nějak mi přes den moc nechce spinkat (tak max. hodinu kolem poledne a občas chvíli k večeru kolem 17h.) Prostě jí to spaní zdržuje od lumpáren 😀 A to ráno vstává kolem 6h. a někdy je schopná řádit už od 5h. od rána. To je něco na mě, tak brzo vstávat ☹ Kolikrát (téměř denně) mám problém se vyhrabat z postele 😝

beruska24.9.
11. mar 2010

No, to jsem asi moc neporadila 😝

katkabg
11. mar 2010

takja mam 3 mesacnu dcerku a mam denny reziim.papame na kazde 3 hodiny po napapani sa hrame asi hodinu potomhodinu spime a potom sa zahrame sami hodinu a potom zas papame prebalujeme saa...a tak dokola a vacer o osmej sa kupeme potompapame a potom zaspime noproblen a zobudime sa raz dva krat papame v noci len malo a ani to si moc nepametame lebo na polovicu hajame a rano sa zobudime oosmej s velkym usmevom ja aj mala...a takto ficime uz 2 mesiace...cmuk vam...ak nieco pistemi spravy

katkabg
11. mar 2010

ano a babatka velmi radi hajaju na cerstvomvzuchu ako aj nasa

simonka11
11. mar 2010

chcem sa Vás mamicky spýtat , ze ci kupete svoje babetka kazdy den? lebo ja som pocula roizne nazory niektorý tvrdia ze kazdy den a iny ze najlepsie je kazdy druhy den..ake mate vy skusenosti ?
dakujem...

strapco13
11. mar 2010

weronyca..cez den po nakojeni je cca 2 hodky horem potom hodku spinka /alebo sa aspon tak tvari 😀 ..papa kazde 3 hodky..je presny ako hodinky...vecer ide spinkat kolo pol 9, najneskor o 9 spinka, na kojenie sa zobudi kolo 2 a potom kolo6 a o8 je definitivne hore, ale papa az o 9..nekupem ho kazdy den, ale kazdy druhy..niekedy pred papanim, vacsinou po..ako to vyjde..cize nemam vyslovene pevny rezim 😅
preco si myslis, ze ked sa ti pravidelne budi v noci tak ako pises, ze to nie je v ramci rezimu...co ine by to malo byt, ked nie rezim 😀

inak dieta by vraj cez den nemalo spat viac ako 3 hodky vkuse, aby si neotocil rezim..no my nepozname cez den dlhsi spanok ako hodku a pol..ani vonku mi nepospi dlhsie

orionka1
11. mar 2010

ahojte kocky , aj ja potrebujem poradit, mam 2mesacnu dcerku ktorej nejak nie som schpna zaviest denny rezim , kazdy den to vyzera inak , som si citala co ste doteraz popisali, my mame problem so spanim cez den , mala vstava rano stale inak niekedy je uz od 5 rano hore a cez 7.30 , a niekedy vstane zasa cez 7.30 a ide spat spet naspet cez 9.30 ale uspat ju to je umenie , niekedy som uz zufala ☹

blandik
11. mar 2010

Orionka - mě pomáhalo si psát do notýsku každý den, co kdy malý dělala - v kolik vstal, papal, spal...A kolem toho druhého měsíce jsem začínala s tím, aby chodil cca ve stejnou dobu večer spát (třeba mezi 18-19, prostě rozmezí max hodina na začátku, později jsem to omezila na cca půl hodinové rozpětí) - tak se dá docílit, že ráno cca ve stejnou dobu vstane - samozřejmě ne hned, ale vyvine se to. Ty zápisky mi zase pomohly vysledovat jeho vlastní režim, protože ty aktivity jsou pořád stejné a mě osobně to dost splývalo. Postupně z toho vznikl docela pravidelný režim. Malý vstával ve stejnou dobu, cca ve stejnou dobu jedl, spal...Já mám ráda přehled a chaos nedávám, takže toto mi pomohlo si to trošku zorganizovat.

beruska24.9.
11. mar 2010

blandík - mě i když malá chodí večer spát ve stejný čas, tak ráno vstává různě (viz. můj příspěvek výše).

bocinka
11. mar 2010

weronika, myslím, že pokud to nevadí tobě, tak neřeš, že ostatní to mají jinak... 😉

Hlavní je asi večerní a noční režim, ten denní si prý udělají děti samy okolo 3 - 4 měsíce... 🙂 jsem zvědavá malá už má 3... 😀 😀 😀

maly_prcek
11. mar 2010

Tak já se snažím hlídat si hlavně večerní spaní a odpočinek po obědě (ten je ale teda různě dlouhý 🙂), ostatní se vykrystalizuje, ale většinou to bývá +- půl hodiny stejně.

neu.sona
11. mar 2010

My jsme udělali nějaký pravidelnější režím, až jsem začala přikrmovat. Když jsem jenom kojila, tak to moc nešlo, chtěl pořád 🙂. Měli jsme pravidelně akorát koupání a ukládání do postýlky.
Teď už máme vše podle režimu plus mínus samozřejmě 🙂

ketkous
11. mar 2010

Ahojte,my kupeme kazdy den...koli tomu,aby si navykla,ze sa ide coskoro spinkat 😀 niekedy ju nakojim aj pred kupanim,aspon trosku,aby by neplakala a potom po kupani od unavy nezaspala.Kupeme okolo pol siedmej siedmej,zaspi vacsinou okolo pol osmej/osmej,no aspon vecer mame relativny rezim... 🙂
horsie je to cez den...rano vstavame skoro,potom ju nakojim okolo osmej a neviem co s nou,dnu mi absolutne nezaspi,tak ju davam ku okienku na cerstvy vzduch...doobedu fungujeme teda takto a poobede ideme von 😅
ked prideme z vonku,okolo tej pol piatej,tak neviem co s nou do tej pol siedmej,lebo ona nevydrzi len tak sa hrat...mrnci,chvilu je ticho a tak dookola...

strapco13
11. mar 2010

ketkous..nosit, ukazovat byt, dat ju na deku, ukazovat hracky, rozpravat sa s nou..ak uz vydava nejake zvuky, tak ich napodobnuj...uvidis tu radostnu odozvu 😵 , obcas na brusko, nech skusi past koniky, mojkat sa
tiuez som nevedela ako sa hrat s malym babom cely den..a ono sa to da 😵

neu.sona
12. mar 2010

kektous: vždyť je malinká 🙂. ono to časem přijde všechno samo 🙂

bury
12. mar 2010

holky jak jste to dělali s úplně malinkým miminkem? přišli jsme z porodnice a tak nějak nevím co. 🙂
Zatím je to asi tak, že buď se kojí, přebaluje a nebo spí, ne? Jasný, že režim teď žádný nebude, spíš jestli ho mám opravdu jen nakojit, přebalit a dát zpět do postýlky, nebo se ho třeba přes den snažit malinko zabavit (když hned neusne) a třeba jen v noci dávat hned do postýlky, aby si zažil den/noc.

kackaaaa
12. mar 2010

Bury, první dny byly takové divoké. Taky jsem nevěděla co s ní, ale mimčo si samo řeklo - většinou chtěla jen papa a spát. U takhle pidi mimča mi nešlo nastavit nějaký režim, akorát to pak bylo horší. PRostě jak si řekla. Až tak kolem 5 týdne se to začalo ustalovat - postupně. Teď už docela režim máme + - hodina: vstáváme v 7, papáme, v 9 usne, ale to je takový lehčí spánek (občas se vzbudí), v 11 další papů, procházka a spánek (nechávám ji doma dospat v kočárku), ve 14 papů a další procházka. od 17 hod. je naše aktivní období - to neusne ani náhodou a snažíme se toto období nějak přejít, takže si hrajeme, povídáme, houpeme..., v 19 koupel, pak papů a usínání. Většinou usne mezi 20-21 hod. a na noční krmení vstává ve 4,30...
Takto je to nyní skoro každý den...
Tak držím pěsti, ať se ti brzy povede vytvořit nějaký režim.

blumka
12. mar 2010

no kackaa, takyto rezim by som brala..hlavne to v noci 😀
u nas sa zacina krystalizovat denny rezim...nejak si ho mala sama nastavila..rano vstava okolo siedmej pol osmej, je tak hodku max. dve hore a potom spi zasa..jasne ze papa podla potreby, niekedy aj dvakrat pocas toho casu co je hore (sme na UM ale je to hlados), potom je zas hore a zaspi okolo druhej, este ma potom jeden spanok okolo piatej, taky kratucky. Kupeme o siedmej, zaspava okolo deviaatej - desiatej, lebo ju trapi kolika, takze si to odreveme. No ale noci su u nas des..celu noc sa puci, vzdycha, neie sa vyprdiet, takze sa budi aj kazdu hodinu, niekedy neviem ci od hladu alebo od coho. niekedy zaspi hned niekedy ju musim ukolisat..ja nespim, ona nespi..no hroza...dufam, ze to coskoro prejde

kackaaaa
12. mar 2010

...však u nás to taky bylo takové. V noci krmení co 2 hodiny, neplatilo, že bych ji dala do postýlky a spinkala - musela mi usnout u prsa, jinak byl řev jak blázen. Už jsem ji ani nedávala do její postýlky, akorát se vždy vzbudila a zase vše na novo. Manžel se přestěhoval na noc do jiné místnosti, aby se aspoň trochu vyspal, a já jsem přes den málem lezla únavou po zdi... Taky nás trochu trápily prdíky. Ale tím 5.týdnem se to začalo ustalovat, a teď se vyspím královsky

blumka
12. mar 2010

kacka, no super 😉 dufam, ze u nas sa to zacne coskoro ustalovat
...ja uz unavu radsej neriesim, cez den musim fungovat uz len kvoli starsej dcere...Dnes som uz o pol piatej rano vyhnala manzela s postele ze nech on ide ku malej, lebo ja uz nevladzem..som bola celu noc hore.

ywushka
12. mar 2010

my mame posledni dobu nastaveny vecerni (nocni) rezim! Kolem sedme koupeme (koupeme kazdy den-vzdycky jen v ciste vode a jen jednou za 3-4 dny pouzijeme mydlo),pripada mi po koupani daleko klidnejsi a navic koupani miluje!! Zaspava neco mezi pul osmou-osmou a vetsinou spi az do rana-do 5:00,ale nekdy kdyz se min napapa (kojim+na noc prikrm nutrilon 1extra) a tak se umi vzbudit treba za hodinku,protoze pred spinkanim si peeeekne porve a pak odmita jist,tak ho potom dam jeste "dojist" a spi zase az do tech peti-ctvrt na sest. No potom mame zase problem se spanim,vydrzi max. trictvrte na sedm a uz si chce povidat!! Me to nevadi,jsem stejne vzbudzena,ale chci si udelat i nejakou praci a to s takovou nestiham. No pres den papa po trech hodinach,ale nechce moc spinkat,houpeme na rukach,v lehatku,chodime a pododobne,ale jakmile prestanu,je vzbuzeny. Spinka pekne jen v kocarku na prochazce a pak doma jak prijedeme,jinak nic...!! Treba ted uz je vzhuru od tri od odpoledne...