Ako naučiť dcérku, aby sa nebála jazdy v aute?

zvonkohra
11. máj 2011

Ahojte dcerka sa boji cesty autom aj autobusom...vzdy ked don nasadneme normalne sa ma drzi ako kliest akokeby mala panicky strach a zacne plakat...nemate s tym niektora skusenost?v juli chceme ist vlakom do plzne no uz teraz sa bojim cesty 😒

estanis
11. máj 2011

@zvonkohra ahoj, aj moja dcerka mala take obdobie - nemala este ani dva roky a ked som ju nalozila do auta, tak jacala o preteky. A pri tom sa na aute vyvaza uz od narodenia 😝 . No vzdy pomohlo, ked som jej zacala recitovat alebo spievat, ona sa potom pridala a nejako na to zabudla. No a potom zrazu plakavat prestala, ani neviem ako.

babulina
11. máj 2011

znamy nosili babiku a autosedacku vzdy so sebou ked potrebovali cestovat, mala si ju nalozila pripla a starala sa o nu celu cestu, tak aj zabudla na to ze auto ide, skuste pohladat nejaku oblubenu hracku a pripasat k nej, u nas tiez pri placi pomohlo spievanie, recitovanie, ukazovanie kde je auto, kde je stlp a podobne hluposticky

vierasab
12. máj 2011

Ahoj, no to poznáme. Naša tiež tak reagovala na cestu autom, hlavne v zime keď bolo skoro tma, bolo to ako za trest. Nič nepomáhalo. Potom sme si spievali v aute a to aspoň v chvíľu zabralo, aspoň nerevala ako pavián 🙂 , nakoniec to vyriešilo CD, s detskými pesničkami. Tak keď niekam cestujeme v aute vyhráva na plné gule Oli Oli Janko 🙂 🙂 🙂