Ako naučiť dcérku rozprávať?

147marcela
11. feb 2015

Ahojte poprosim Vas o radu: nasa dcera narodena v maji 2013 zatial rozprava iba mama,tata, babo. nerozprava ani slovicka ako cau, to, tam proste nic okrem tych troch slov. Snazim sa s nou co najviac rozpravat citat knihy ale nie a nie rozviazat jazycek.

andreasiskova3
11. feb 2015

Stále s ňou komunikovať a opakovať sa aj napriek tomu, že ona nepovie nič. Môj mladší syn nepovwdal do troch rokov nič len mama tata a ukazoval to toto keď niečo chcel . To bolo všetko, keď som to v dvoch rokoch hovorila dr. že mi nič nerozpráva , tak povedala, že do troch rokov veku dieťaťa je to v poriadku. Ak by nerozprával po troch rokoch, až potom sa to pokladá za problém, ktorý treba riešiť. A sranda je, že ako náhle mu padli tri roky tak sa rozkecal , že som nechápala. On normálne všetko vedel povedať , len akosi sa mu asi nechcelo alebo netuším prečo. A tiež sme si všetci mysleli, že nevie. Keď som to hovorila učiteľke v škôlke , že on ešte pár týždňov dozadu nepovedal ani slovo, tak mi neverila, až kým jej to raz nespomenula jedna susedka, že ako sa ten malý sused rozkecal zo dňa na deň. Takže máte ešte čas. Každé dieťa je iné, prvý syn rozprával nádherné súvislé vety s porozumením ako 1, 5 ročný a druhý až ako trojročný - takže tak. A jednotkári sú obaja 😉

meusicka
11. feb 2015

@147marcela nestresuj, su deticky, ktore zacinaju rozpravat neskor. poznam nejednu maminu, ktora sa stazuje na to, co aj ty. kludne vyckaj. ale ked uz chces radu... skus s malou chodit medzi ine deticky, na ihrisko, alebo niekam do centra pre maminky. ked bude medzi detmi, bude mat mozno skor pocit, ze chce s niekym komunikovat

siska53
11. feb 2015

@147marcela rozpravat s nou v jednoduchych vetach.
Ale nemusi to vobec pomoct. Moje deti sa obe rozhovorili az okolo 2,5r. Prosto su skor po tatinovi,ktory zacal hovorit az ako 3rocny.
Hlavne sa vela rozpravajte v tych jednoduchych vetach,citajte.. Ked pride jej cas,rozhovori sa. Stale ma este cas. Hlavne,ze rozumie,co jej vravite.

pemizb
11. feb 2015

Aj lekarka ti povie ze je to ok, su deti v jej veku a aj starsi, ktori nepovedia ani to. Snaz sa jej nedat vsetko do ruky, ked si len ukaze...nech sa snazi povedat co chce....a hlavne ked sa jej nieco spytas, skus pockat kym neodpovie, neodpovedaj za nu.....ale inak podla mna je to uuplne v pohode a vobec by som to neriesila. Ta sa este rozkeca, pockaj. 🙂

zaneta123
11. feb 2015

@147marcela ahoj môj starší rozprával v jednoduchých vetách keď mal 1,5 roka, vo veku dvoch rokov sa s ním dalo už celkom fajn podebatiť. Mladší sa rozrozprával až v 2,5 roku. dovtedy len max. dvojslabičné slová a to len pár. Nechcelo sa mu. A terz skoro štyri a niekedy by som mu najradšej niečo strčila do úst nech je chvíľu ticho. Je pravda, že na staršieho sme mali viac času, mladšiemu sme sa už toľko nevenovali, ale dobehol, možno potreboval viac času, nedá sa paušalizovať , doktorka neriešila poodstatné bolo, že rozumel 😉 ,

libela
11. feb 2015

M*oja staršia dvéra rozprávala keď mala 13 mesiacov a mladšia až keď mala 2 a pol roka. Teraz sa jej pusa nezastaví..... U každého dieťaťa je to individuálne , treba počkať.

maroli
11. feb 2015

Nas starsi zacal hovorit ked mal 3,5 roka,po pol roku v skolke.A mladsia blaboce asi od 1,5 rokaa

katarina644
11. feb 2015

@147marcela ahoj, ak chces, aby sa ti rozrozpravala doporucujem ku logopedicke, nam to velmi pomohlo. som velmi spokojna. ale treba aj doma sa rozpravat, ale ked nejde, tak by som to riesila touto formou.

kitinka
11. feb 2015

Nasa bzde mat vmarci dva roky a tiez takmer nerozprava, nechce sa jej lebo sa vie dorozumiet aj inak. Aj ked teraz mam pocit, ze sa zaciname posuvat vpred a pomaly sa rozkecava. Cize sa netrap a tak ako ti radili vyssie nedavaj jej co chce ak na to len ukaze opakuj jej ako sa to povie niekolkokrat za sebou a ona to potom mozno skusi, aj ked skomolene. Alebo bude mlcat jak partizan ako ja do troch rokov a potom aa jej uz usta nezavru 😀

safranca15
11. feb 2015

Moja je taka ista a to zacala asi tyzden dozadu pekne povedat mama a baba urobi hava cici ovcu kravu a to je asi tak vsetko a sem tam papa ukaze papa posle pusu da pusu a tiez som sa jej venovala casto a prihovorala a tak a nechfela vobec hovorit ani povedat to co povie tak som povolila a zlepsilo sa to sice iba o trosku ale ja verim ze do 2rokov sa to zlepsi

jumama
11. feb 2015

le aj tak si myslim, ze to sa uz kazdy rodic tesi a caka, kedy sa dietatko rozrozprava a ono ma este cas. Nasa tiez zacala az tak okolo 20-22 mesiacov prve slovka... dovtedy mala len vystizne zvuky na vsetko 🙂

jumama
11. feb 2015

A keby predsa chcete, pocitkajte si v knizke o vyvoji reci - v PDFku uplne dole na stranke na stiahnutie http://detskarec.sk/problemy-s-vyvinom-reci

blondiee83
12. feb 2015

Moj bude mat tiez v marci 2roky a nepovie ziadne zrozumiteľne slovo. Vobec to neriešim, zvpbytocne sa tym stresujes a zaťažujes, každé dieťatko ma svoje vlastne tempo. A každé sa rozkecal, nerieš to.

zuzanaklin
12. feb 2015

moj maly je jun 2013 a nepovie ani to mama, tata... uplne ma ignoruje ked ho chcem nieco ucit, rozprava si svojim jazykom, ma svuj svet, neriesim to zatial ved vyvoj reci do 3 rokov nemusis riesit neboj oni zacnu dufam lebo niekedy fakt neviem co chce a co mu je ked nevie povedat

patkaza
1. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

má ešte čas .. ona sa rozhovorí nebojte http://akoapreco.com/ako-naucit-dieta-hovorit/ .. ale veľa naňu hovorte