Ako naučiť dieťa na nočník?

marry1515
6. feb 2014

Ahojte, chcela by som Vás veeeeľmi poprosiť o radu, ako naučiť dieťa na nočník cikať.
Máme už 2roky (skúšame už od 18mes.)- malá vie že sa tam chodí cikať, aj babiky s plyšákmi dá vycikať, ale ona sa nevyciká. švagrina mi poradila že mám skúsiť pridžať ju na nočníčku.... skúsila som, lenže malá tak plakala že som to už viac nerobila. Teraz skušam tak, že keď vidím že prešlapuje alebo sa chytá, utekám s nou na nočník- ona sadne, posedi, začne kričať pá-pá ( asi pali alebo čo) a ujde za roh kde sa vyciká. no a keď ju nepustím stále kričí pá a do toho pridá stupňujúci plač až do kým ju nepústím. Vyskcúšali sme všetko aj pochvali aj karhanie aj nechať ju v pocikanom a nič. Ďakujem za každy typ. 🙂

alesta
15. feb 2014

skus s niecim, co ma rada. nasa ma rada hava, tak jej hovorim, aby ukazala havovi, ako sa cika na serbliku. sedi a plysoveho hava si drzi na kolenach.

zaneta123
15. feb 2014

neznásiľňuj, nechaj jej čas, môj straší v dvoch rokoch plienka len na spanie, mladší je odplienkovaný od vianoc a to bude mať v apríli 3. Ešte nás čaká plienka na spanie - do septembra sa potrebujeme zbaviť. Pokusov u mladšieho bolo viac však prečo by mal byť iný ako starší no nie 😉 a všetky do vianoc zlyhávali. Takže nebol pripravený a asi nie je pripravená ani tvoja dcérka 😉 😉 😉 😉

martina87
15. feb 2014

Netraba ju do toho nutit,ono to pride samo.Ja som tiez malu netuli a odrazu sa sama od seba zacala pytat. 😉