Ako naučiť dieťa na papanie s lyžičkou?

klokanik
12. okt 2011

mame 6mwsiacov a problem s papanim s lyzickou totiz kamarati nie sme...jeme velmi malicko a papame stale mliecko nutrilon.neviem co dalej leno dost vymyslame a akosi sa nam nedari urobit pokroky a pohnut sa dalej.aj ked stale skusam pred kazdym papanim dat jej par lyzic vyzivky kase alebo zeleminky vzdy to zajeme neuspesne nutrilon.malinka sa pozlosti a uz nemam u nej sancu uspiet.poradte mi

emily_666
12. okt 2011

nuž nám sa osvedčilo, jesť vtedy, keď mal malý dobrú náladu a nebol ešte uplne vyhladnutý - lebo potom chcel ozaj už len cickať. Zo začiatku naozaj stačí jedna lyžička, potom stále viac, chce to veľa trpezlivosti od maminky, želám nech sa vám darí. Náš drobec s tým nemal problém, snáď napíšu iné maminky s inými fintami. 😀 😀

jarunka111
12. okt 2011

súhlasím s @emily_666 a ja by som ešte dodala, že skús jej dať lyžičku do ruky a nech sa troška pohrá, zoznámi a ukáž jej to na sebe 😉 Takto sme sa my troška zabavili a malý sa naučil pekne papať 🙂

katka1981
12. okt 2011

a kam sa ponahlate? Ved ste len na zaciatku, v takomto veku ma babatko spapat len par lyziciek 5 mozno 6. A ostatne mliecko. Casu a casu. ale do buducna, niekedy pomaha ked si babatko drzi jednu lyzicku s kt. sa hra a s druhou ho krmi mama. Na starosti je este zbytocne priskoro 🙂

kmirkav
12. okt 2011

u nas to trvalo takmer 1,5 mesiaca, kedy sa naucila poriadne papat lyzickou a mala som pocit, ze to bude trvat vecne, chvalabohu preslo. U nas sa osvedcilo davat jest po prebudeni, ked mala fajn naladu, lebo potom to uz neslo absolutne.