Ako naučiť dieťa skrížený model ľavá ruka - pravá noha?

sisiska
14. okt 2010

mamicky, nemate nejake rady, info, triky alebo hocijake vedomosti o skrizenom modeli lava ruka - prava nozicka a naopak? Moja mala ma 8,5 mesiaca a vobec tento model nepouziva... vzdy, ked sa po nieco natiahne, tak vystrie lavu ruku a lavu nozku...a myslim si, ze preto ani nie sme na styroch, ani sa neplazi, ani nestvorkuje...budem rada vsetkym reakciam...dakujem

junovka
14. okt 2010

@sisiska nad tymto by som sa urcite netrapila, nakolko tiez som si myslela, ked starsia mala 10 mesiacov, ze nebude ani stvornozkovat a tak....nakoniec prisiel jej cas, zacala svornozkovat na 10 mesiacov a na 11 mesiacov uz sama chodila.Ja som nestvornozkovala vobec a tu som 😉 Kazde dieta je individualne a ma svoje tempo.

sisiska
autor
14. okt 2010

@junovka mna len trapi to, ze nestrieda tie koncatinky tak, ako ma...proste ide uplne zlym modelom, tak neviem, ci sa tomu da nejako pomoct...

latvia
14. okt 2010

😕 popravde som nemala ani tusenia o jakom modeli hovoris 😅 podla mojho nazoru 8 mesacne dieta este nemusi mat sajnu o tom ako sa ukladaju ruky a nohy, mozog proste este nieje natolko dozrety aby dal povel koncatinam 😉 a ucit dieta ze ma davat ruky tak anohy onak, zrjeme ani fungovat nebude. ale to je len moj nazor, snad sa niekto ozve so kusenostou, sama som na to zvedava 🙂

junovka
14. okt 2010

@sisiska suhlasim s
@latvia 😉

junovka
14. okt 2010

@sisiska ...a na to musi prist sama 😉

lucika09
14. okt 2010

@sisiska ak smiem, pridám svoju skúsenosť. Malý sa začal plaziť ako 8,5 mesačný štýlom obe ruky naraz a potom obe nohy, ako malý žabiačik 😀 Skúšala som všetko možné, aj nemožné aby som ho to naučila správne, no efekt žiaden. Striedať rúčky začal sám, keď sa naučil pochodovať okolo nábytku o mesiac neskôr 😉 Môj názor, každé dieťa sa to naučí samo, len to od nás mám vyžaduje niekedy viac trpezlivosti 🙂 Pevne verím, že aj Tvoja sa to čoskoro naučí 😉

berus222
14. okt 2010

nas nelozil. hned chodil (9,5 mesacny). ked som to povedala mojej dr, tak mi vynadala, ze preco chodi a ze ho mam naucit lozit (pritom sa postavil a zacal chodit sam, neucila som ho). ze by mal mat zvladnuty pohyb lava ruka-prava noha. ukazala mi, ako ho to mam ucit. potom som sa na to opytala druhej pediatricky a ta my vysmiala, ze jej mam prist ukazat, ako ho to ucim, ze to sa naucit neda, na to musi prist sam. a aj prisiel ked mal rok.