Ako naučiť dieťa štvornožkovať?

diddi
20. mar 2008

caute, mame skoro 10mesacne dvojicky a nejako sa im nechce - nevedia stvornozkovat. Pediatricka mi stale hovori, aby som ich podporovala v stvornozkovani...ked sa jej opytam ako, tak pocujem stale to iste - na brucho, na brucho, na brucho. Na bruchu su skoro od narodenia...keddam pre ne nejaku hracku, aby sa snazili ju dociahnut a pohnut sa, tak nastane HROZNY rev a krik az su obe brontove a cele snazenie sa skoncilo po 2 minutach...oni radi sedia, alebo lezia a valaju sa...aj na nafukovacich sulcoch skacu radi...len to lozenie nam nejde

Ako ste vy naucili, pripadne cvicili s detmi, aby zacali s lozenim?

dadulka19
20. mar 2008

diddi,nič si z toho nerob a netlač na detičky ,ked nechcú.Moja tiež ešte stále neštvornožkuje a má pomali 10 mesiacov.Staršia dcérka začala až v 11 mesiacoch 🙂 .Zase je to o tom,že každé dieťa je iné 😉

andy.a
20. mar 2008

diddi,detto..ani moja malá nemá rada polohu na brušku..keď ju dám na bruško a trocha zdvihnem na 4 ,zvalí sa ako žaba a pretočí na chrbátik 😉

ako píše dadulka,každé dieťa je iné..a niektoré vôbec neštvornožkujú,ale rovno sa postavia na dve a chodia 😅 😝

danu
20. mar 2008

diddi Ella tiez malo stvornozkuje teda zacala az teraz aj to kusocek a hned si sadne ale zato sa stavia na nozicky. Kazde dieta je ine a niektore deticky ani nestvornozkuju a hned chodia napr. u mna to bolo tak ze som nelozila a hned v 9 mesiacoch zacala chodit, viem ze stvornozkovanie je dolezite pre vyvoj ale ked sa ti zacnu stavat na nozicky a nebudu stvornozkovat nic s tym neurobis. Jedine co mozes je fakt ich davat na brusko a hrackami motivovat aj ked placu treba skusat. A nie kazde dieta stvornozkuje 😉

lusil2005
20. mar 2008

caaaaaaaaf diddi! 😀
moja mala tiez este nelozi. na styri sa da, aj sa hojda, ale nelozi. ale ona sa vzdy dopracuje kam chce gulanim sa 😀
sesternicina mala sa naucila lozit az potom ako sa naucila chodit. a ortoped vravel ze 1/3 (alebo 2/3???) deti sa vobec lozit nenauci. takze podla mna je to v pohode.

holubok
20. mar 2008

ja som si myslele,ze nas Janko nebude stvornozkovat a tiez nam doktorka hovorila len davat na brucho,ale on na brusku nechcel byt od malicka. ked sa zacal stavat na nohy a pomalicky chodit,naucil sa aj po styroch.da sapovedat,ze zacal chodit a zaroven aj stornozkovat.mal asi 11mesiacov.naozaj je to tak,ze kazde dieta je ine 😉

martinadt
20. mar 2008

diddi naozaj si z toho nič nerob aj my už máme vyše 10-teho mesiaca a maličká stále neštvornožkuje, keď je na posteli tak sa na 4 dá ale nepohne sa 🙂 ono podľa mňa keď bábo bude mať potrebu loziť tak bude my tiež radi sedkáme a hlavne v kočiariku a obzerá všetko okolo ale von sa neťahá, isto nie z úmyslom bežkania 😉

tiež ma to trápilo že sa ani na nožičky nestavia ale povedala som si že keď bude chcieť začne sama dokonca aj v chodúliku len kopká nôžkami ani sa nepohne 😉

diddi
autor
20. mar 2008

vdaka baby...lusil 😉 viem.kazde babo je ine, mozno chcem vela od nich 😒 asi zostanem zatial stastna,ze sa moc nehybu, lebo potom si to uzijem az az 😝

lusil2005
20. mar 2008

inac - presne to ma napadlo. ved ja som celkom happy ze mala je zatial obmedzena len na pohyb v choditku ktore ju nepusti moc blizko veci ktore by nemala chytat... nieto este ty s dvomi certikmi!!!

fifa
20. mar 2008

ja by som stým tiež dieta netrápila, skor by som kusok od neho kládla niečo motivačné, aby sa za tým hrabalo samé, takejto veci som bola svedkom tento týžden u sesternici, dietatko sa pobralo za hrajúcim mobilom a predtým nelozilo, len sa kadejako "chystalo", ale ten mobil ho rozbehol 🙂

certica
20. mar 2008

diddi cau 🙂
mne viki zacal lozit az v moment, kedy aj zacal stat, co bolo v 8 mesiacoch. niektore deti toto obdobie, resp. vyvojovu cinnost uplne vynechaju. sice som niekde pocula, ze to nie je idealne, vraj sa u tychto deti castejsie vyskytuje dyslexia, ci disgrafia, ale neviem, ci to je naozaj podlozene. ja si to nemyslim.
ja som si vobec nemohla stazovat, kedze som krpca nemuse stale nahanat, on aj tak najradsej chodil okolo nabytku a stal pri vezi s hudbou 😀 , no a prakticky 2 mesiace nato hned chodil bez opory, vodenie za ruku sa u nas nekonalo, takze ani bolave krize a vytahane ruky 😀

vanila
20. mar 2008

Ahoj diddi. Moj maly stvorskoval v14 mesiacoch nemal asi potrebu. 😉

diddi
autor
20. mar 2008

ahoj certica 🙂
tak vy to mate za par 😉 ...mas termin na moje narodky a maly sa bude volat ako moj muz 😀
drzim palce, nech vsetko dopadne ok!...a pozdrav dr.Niznansku, ked sa tam bude niekde motat 😉

diddi
autor
20. mar 2008

vanila a maly dovtedy ani nechodil?

vanila
20. mar 2008

chodit zacal az po roku do tedy len sedel.

danuska24
20. mar 2008

ahoj. mne mamca vravela ze brasko nestvornozkoval vobec, ze zacal rovno chodit

certica
20. mar 2008

no pozdravim... od diddi? 😀 a vdaka, radsej by som ale nieco skor porodila

zuzka25
20. mar 2008

Ahoj Diddy, moji obaja vobec nesvornozkovali. ked boli na brusku, tak sa im tiez velmi nepacilo, ale zvykli si casom. potom som zacala davat pred nich ich motivacne hracky ako mobil, dialkove a zacali sa plazit, ani ich nenapadlo ist na 4.takze ked sa chceli niekam dostat, tak sa tam jednoducho priplazili. 😉 v 11tich mesiacoch zacali pomaly chodit a ked uz vedeli ako tak chodit, tak sa naucili a stvornozky. takze nutit ich urcite netreba, oni sa naucia. 😵

lusil2005
20. mar 2008

ani moj brat vobec nestvornozkoval ale zas on je tela. to neni dobra vzorka 😀

vanila
20. mar 2008

diddi ja som to mala velmi tazke neviem preco to robil on do roka sa nevedel ani sam posadit skratka vobec nic len ked som ho posadila ja. uz sme boli aj u neurologa tam ho visetrili a nic mu nezistili diagnoza lenivost po roku to prislo posadil sa postavil za ruky chodil za jednu ruku a teraz chodi sam. doteraz krutim hlavou ake dieta mam. No papulka mu beha ako mlyn.

certica
20. mar 2008

a este ma napadlo, ja som sa vraj presuvala radsej po zadku 😀

diddi
autor
20. mar 2008

certica, od Diany...co ma Ellu a Miu 😉

katrin
20. mar 2008

Diddi, my sme práve kvôli tomuto museli cvičiť vojtovku, ale s tým sme začali cca v 4-5 mesiacoch, neviem, či už vek 9mesiacov nie je veľa na vojtovku, záleží aj od toho, čo všetko vaše baby robia, či už stoja, alebo nebodaj chodia...

diddi
autor
20. mar 2008

katrin, nestoja, nechodia...sedia ale to ich musim sama posadit...pytala som sa na poradni na Antolskej, ci mame cvicit, ale primarka povedala,ze netreba a na neurologii dr. povedala,aby som podporovala stvornozkovanie...nic viac

rebeca10
20. mar 2008

ja som cvicila Vojtu s oboma detmi...ziadna sranda ☹ nastastie len par mesiacov,akosi preventivne.......ale nikdy viac

katrin
20. mar 2008

Diddi, IP

vanila
20. mar 2008

no my sme mali ako rocny cvicit vojtovku aby to nejako slo no nedalo sa. ☹ ved mi aj na rehab.povedali ze stakym rocnym tam nezacinali este cvicit. my sme vojtovku necvicili lebo sa to neslo kopal stipal 😠 tak som si povedala ze raz to pride a prislo. este si spominam ze neurologicka mi povedala ze mam ho davat na tie styry no ani to neslo az raz ked sa pretacal schrbta na brucho tak som podvihla zadok a sa postavil a od tedy to robieval. 😉 😉

lusil2005
20. mar 2008

mne si mala este tiez sama nesadne. teda - ked je v miernom polosede tak sa dvihne sama. alebo ked lezi a ja jej chytim nozicky tak si sadne ale sama ee.

uhlikova09
20. mar 2008

baby a to je v poriadku ked diddine dvojcatka nesedia?... mne sa to nezda,to dida nic nerobi dokina s tym?,ja viem kazde dieta je ine ale no ...ja by som mozno mala ja strach,mne maly sedi od 4 m.,stal na nohach ked mal 7 a bez vsetkeho zacal lietat po byte ked mal 10 m. plazit sa zacal nieco okolo 5 mes.A mozno didi ze su lenivucke 😀 a za tyzden sa ti zacnu plazit,chodit... 😀 nikdy nevies

anielik
20. mar 2008

didi, skus www.babyfit.sk...pani Anka...ona rada pride aj domov a ukaze ako s nimi mas svicit...my sa pomaly rozlizame.. 😉

uhlikova je to OK, zrejme sa im nechce...mimocodom sedenie nie je to ked ich posadis a drzia sa v sede ale co ked sa posadia same..
btw... ani my nesedime, len ked matka posadim...ale aj tak este niekedy padneme...auuuuuuuu

uhlikova09
20. mar 2008

moj sa posadi sa normalne aj ked lezi 😉