Ako naučiť dieťa štvornožkovať?

diddi
20. mar 2008

caute, mame skoro 10mesacne dvojicky a nejako sa im nechce - nevedia stvornozkovat. Pediatricka mi stale hovori, aby som ich podporovala v stvornozkovani...ked sa jej opytam ako, tak pocujem stale to iste - na brucho, na brucho, na brucho. Na bruchu su skoro od narodenia...keddam pre ne nejaku hracku, aby sa snazili ju dociahnut a pohnut sa, tak nastane HROZNY rev a krik az su obe brontove a cele snazenie sa skoncilo po 2 minutach...oni radi sedia, alebo lezia a valaju sa...aj na nafukovacich sulcoch skacu radi...len to lozenie nam nejde

Ako ste vy naucili, pripadne cvicili s detmi, aby zacali s lozenim?

niega
27. mar 2008

Diddi, to chce klid a nechat děti, ať se vyvíjejí vlastním tempem. Není to jen o dovednosti končetin, ale i o zralosti nervové soustavy. Když ty nervový spoje nejsou, dítko určitý pohyb nezvládne, i kdybys ho nevím jak drezúrovala (to nemyslím ve zlém). Neboj, všechno Tvé holčičky stihnou. Navíc je potřeba si uvědomit, že rychlost vývoje nemá vliv na budoucí inteligenci nebo budoucí fyzické schopnosti. Takže klid...

bubaczik
27. mar 2008

diddy ahoj..ja neviem,to deti musia stvornozkovat? 😕 ja mam styri,a mne ani jedno nestvotnozkovalo..len sa plazili,alebo sa šuchali po zadku...ja nevidim nic zle na tom,ked dieta nestvornozkuje,a v mojom pripade si tazku hlavu ani nerobim.. 😵 Niektore deti zacnu stvornozkovat,az ked sa naucia chodit,alebo tesne tesne pred tym.. 😉

katka76
27. mar 2008

ahoj, my mame sice takmer 9 a 1/2, no stvornozkovanie nas absolutne nelaka. terezka odmalicka neznasala 😠 past koniky a hned sa z bruska pretacala na chrbatik. ku hrackam sa dopravi gulanim, suchanim, nadskakovanim....
maly v jej veku uz davno stvornozkoval ako ohniva gula, ale kazde dieta je ine, tak to nechavam na nu

miriamkac
27. mar 2008

Ahojte... ja sa pridam, nasa mala stvornoskovala ako dabel, ale pri nej som kazdy den sedela na zemi na deke a "podporovala" ju v tom....Pri chlapchoch na to nemam cas a s Palkom som akurat teraz chvilku dochodila, on na styri nepojde, uz mi skoro tyzden stoji. No co stym? Petko este stale nic...

roasha
27. mar 2008

moja mala nestornozkovala,rovno zacala chodit.niektore deti stornozkovanie preskocia. 😉

susik77
27. mar 2008

moja stvornozkuje pekne, stavia sa na nozicky, ale nesedi 😎

lubkaaa
27. mar 2008

ahojte. podľa vývinových tabuliek (z časopisu dieťa)-má dieťa chodiť koncom 12,mesiaca a tiež plazenie udávajú na koniec 12,mesiaca.. a tiež koncom 12,mesiaca má už bezpečne sedieť a udržať rovnováhu.. ale tabuľky sú teória a sú brané mylím tak, že najneskôr vtedy by to už malo dieťa vedieť robiť... naša štvormesačná sa tiež začína stavať na nohy, ale ja ju skôr nútim byť v polohe na bruchu..

diddi
autor
27. mar 2008

v styroch mesiacoch???

zoja
27. mar 2008

no diddi nediv sa , mam kamošku čo jej mala stvornozkovala v styroch mesiacoch a v siedmom začala chodiť - keby som nevidela na vlastné oči tak neverím 😉

susik77
27. mar 2008

baby, ked malej podam ruky, stavia sa na nozicky a uz aj zacina robit kroky-mam jej to zakazat? vcera mi znama dr povedala, ze chodit jej nemam dovolit, ze sa jej moze krivit chrbtica...

lilyk
27. mar 2008

susik, ked sme chodili k neurologicke tiez nam povedala ze ked sam nechodi, nemame ho davat na nohy a ze uz vobec nie do chodaka, ze na to vsetko musi prist sam, lozenie, stvornozkovanie, chodenie,niekde medzitym sedenie, to neviem kde, uz si nepamatam 😅 no a ze az ked sa nauci chodit tak potom moze byt v chodaku, no ale to by som chcela vidiet ktore dieta ked uz chodi bude trcat v chodaku 😀
a presne jak vam vasa povedala koli chrbtici a koli tomu ze sa moze naucit krivo chodit a ze to potom neni ziadna sranda naucit dieta spravne chodit....muselo by chodit na rehabilitacie aspon 1 rok 😨 aby sa to naucilo, tak tak 😉

sakura77
27. mar 2008

susik,ja som tiez chodila od 7 mesiacov a chrbat mam v pohode,v bezke som nebola vobec.

a niektore deti proste nelezu,sestrin sa napriklad plazil a potom chodil a stvornozkovat zacal az ked uz vedel chodit.

to proste dieta musi same na to prist,ja som mojho tiez neucila ako na to,prisiel na to sam a potom som len pancusky kupovala-vecne vydrate kolienka 🙂 🙂

a dnes mi kamoska zrovna pisala ze jej mala zacala lozit a to ma 14 mesiacov,takze ziadna tragedia

vavka33
27. mar 2008

Deti nemusia stvornozkovat a uz vobec ich to netreba ucit,to je totalns blbost.ked budu chciet budu lozit,ked nie,tak nebudu.To ako sa da ucit?polozit dieta na 4 a tisnut ho,ci mu prekladat nohy a tuky,ci?no to som este fakt nepocula. 😀

vavka33
27. mar 2008

Ruky som myslela 😀

sakura77
27. mar 2008

no,ja som to uz pocula,ale nezabralo 🙂 😉 pockalo si este par mesiacov aprislo na to same

miriamkac
27. mar 2008

susik77
ja si myslim, ze pokial sa ti sama nepostavila, tak ju netahaj hore, ona bude vediet sama, kedy sa postavi...a potom ju uz nezastavis 😀
a co sa tyka tych tabuliek.....to je len orientacne....mne mala chodila , ked mala 11 mesiacov...myslim chodila sama bez opory.

susik77
27. mar 2008

baby ona sa stavia na nozicky-niekedy ju davam stavat sa na nozicky v mojom naruci-a potom po mne chodi 😎 a aj na zemi ked jej podam ruky sa vytiahne do stoju a snazi sa robit kroky...

miriamkac
27. mar 2008

Postavi sa ti sama aj v postielke?

susik77
27. mar 2008

no, dnes sa 1.krat v postioelke postavila. ale ona robi to, ze ked pride k niecomu pevnemu, tak sa taha hore...akurat ze nic vhodne okrem sedacky nemame/vsetok nabytok sa posunie, ked sa toho chyti...preto ked vidim, ze sa snazi postavit, radsej jej podam ruky a vytiahne sa tak hore ...je to bezpecnejsie...
v postioelke neviem preco, ked sa snazi chytit sa o tyce, si stale pobucha hlavicku a potom place 😒

lilyk
27. mar 2008

vavka....som si predstavila ako stucham do maleho nech sa posunie aspon o milimeter 😀 ako do slimaka 😀

vavka33
27. mar 2008

lilyk,som sa z chuti zasmiala 😀
Ja som malu zas brzdila,aby tolko nelozila 😀

andy.a
27. mar 2008

vavka,tie tuky-super preklep 😀 😅 😝

ani my stále nelozíme,ani nechce byť madam na bruchu,v momente sa pretočí na chrbát a smeje sa tomu 😅
syn lozil v tomto veku ako blesk 😝 každé dieťa je iné 🙂 😉

vavka33
27. mar 2008

mas pravdu,kazde je ine.Moja v 4.mes lozila ako dracica a v 9 chodila

miriamkac
27. mar 2008

Tak susik77 potom ked ju mas na zemi a stvornoskuje a taha sa ti hore, daj ju do topanociek /ortopedicka vlozka, vysoke/ podla mna ju uz nezastavis....aj ked je este dost malicka....

susik77
27. mar 2008

andy: to je sranda, moja uz lezie a stavia sa na nozicky...ona sa zase smeje, ked jej davame opakovat mama, baba, tata 😀

vavka33
27. mar 2008

A na co ortopedicka vlozka?

miriamkac
27. mar 2008

vavka33 ako na co? ona je sucastou tych topanociek, urcite si aj ty s nimi zacinala...koli vyvinu klenby...ked deco chodi, nemalo by uz chodit v tych makkych botickach...

vavka33
27. mar 2008

Moje deti nechodili v ortopedickych topankach.lea chodila skoro za ruky a bolo leto,tak mala len take platenky,vlastne aj vanes obe su narodene v zime a na zaciatku leta uz behali.
Ale jasne,pochopila sommyslela si take topky na prve chodenie,tie su take.ja ze ma dat do dakych obyc,papuc tie vlozky 😎

eliska7
27. mar 2008

da sa to naučiť,my sme naučili.pod brucho daš stočenu plienku,tak aby si vedela nadvihnuť trup a pomaly pohybuješ vtakej urovni aby si dietatku zdvihla veštky 4 končatiny,pomaličky tak pohybuješ do predu a dieta reflexne preklada ruky,neskor nohy-nam sa to tak podarilo a stimulačna loptička pred nou(od sassy)a mal už 11 mes,lebo dovtedy len sedela alebo chodila za ruky 😉

susik77
27. mar 2008

vavka: tvoje deticky tiez su take aktivne, ze? 😉 kedy zacali rozpravat? tiez neskor?