Ako naučiť dieťatko sa vycikať aj mimo domova?

2231987
30. júl 2016

Mamičky ako mam naučiť mojho 2roc. malého vycikať sa aj na ihrisku? Nikde sa mi nechce vycikať len doma..Ked sme niekde radcej to zadrziava aj ked vydim na nom,že sa mu dá. Napriklad ked sme na ihrisku tak sa ho spýtam ci sa ide, že ocikame travičku, alebo mravceka tak sa mi zacne jedovať ked ho idem dať vycikať a ani sa nevycika. Takto mi vydrzí aj 3 a viac hodím so zadrziavaným co podla mna neni dobre. Prosím ako ste to zvladli vy ked ste mali takýto problemik? Dakujem za kazdu radu.

alexa358
30. júl 2016

Dobrý deň,
mno, ja mám podobný problém...učíme sa na nočník/Wc a malá mi vydrží, tak hodinku bez cikania, ale mám obavy, že ak pôjdeme na prechádzku alebo do obchodu, tak, že sa mi pociká alebo vonku nebude chcieť...máme aj tréningové nohavičky, ale asi by ich použitie bolo krokom dozadu...plánujem brať so sebou nočník vo veľkej nákupnej taške a potom uvidíme ako na to malá...budú na mňa isto zazerať, ale ak sa inak nebude dať 🙂 😉

tetasa
30. júl 2016

ja mam chlapca uz vacsieho.ale mala som s nim podobny problem,az kym som nezistila ze rad cika na rozne veci,lopticku ,auticko,atd...dokonca potom sa snazil presne ocikat tu vec,takto sa naucil.Inac takisto v lete bez spodneho pradla len teplakove kratasy sa nechcel pocikat ani v parku,lebo sa citil neisto,tak sa snazil radsej ocikat tu lopticku 😉
Treba skusat,vela stastia 🙂

timea7
30. júl 2016

@2231987 my sme išli auto k tete, kde mal nočník 😎 😎 😎 😎 😎 . Nechaj to tak, prejde ho to, je ešte malý, časom zistí, že je lepšie vycikať sa do trávy a môcť biť vonku dlhšie, ako bežať domov.

sorciera24
30. júl 2016

@2231987 mam 21mes. tiez som ho akurat odplienkovavala a mala som podobny problem....radsej drzal aj 3 hodky, prip. potom uz pustil aj do slipov, len nechapal,ze cchem, aby ocural travu.....nastastie mame aj strsieho syn a ten mu to von predviedol, ze aka je to srnada ocikat strom, ci travu.......tak skusil a velmi sa mu pacil ten prud....takz u nas pomohlo toto 😀

8291
30. júl 2016

Malá ma 2 roky a ona ciká do šerbla aj do wc,hocikde nemá s tým problém,ale vonku do trávy nechce,radšej si to donesie domov

2231987
autor
30. júl 2016

dakujem

hettinka
30. júl 2016

@2231987 nosili sme svoj nočník so sebou nejaký čas

glorikarebeka
30. júl 2016

mam dve dcerky a obe som naucila cikat aj kakat do wc a najlepsie sa to dalo vonku na zahrade pri bazene,nechala som ich nahe a ocikali aj to co nemuseli 🙂 Vobec nechceli sediet na nocniku a ani tu podlozku na wc nechceli vzdy- mama ako ty a sranda bola ked raz mala nasla v sufliku vlozky tak sa prisla pochvalit ako si to zalepila 😀

milagrosss20
30. júl 2016

Moja bude mať 3r a veru začali sme v juny bez plienky..a krásne všetko sama chápe ba dokonca aj vonku sa pýta.len na noc ešte nevieme.. cize netreba deti nikam ponáhľať.musia samé pochopiť.

glorikarebeka
30. júl 2016

@milagrosss20 ja som malej na noc kupila nepremokavu plachtu a vecer ked isla spat o 8 vecer,dala som vycikat a potom ked som isla spat ja tak okolo 10tej dala som v spanku vycikat lebo ona este vecer pred spanim (vypila flasu mlieka a aj flasu caju)a do rana vydrzala, nejake nehody boli,ale naucila sa.Teraz budem ucit mladsiu dcerku na noc este ma len 2 roky,ale cez den uz je bez plienky

milagrosss20
31. júl 2016

A no treba mi kúpiť ale som si istá že sa počíta lebo plienka je vždy nacikana...