Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako naučiť drobca plávať?

danula.ch
12. máj 2014

Ahojte, nenasla som podobnu diskusiu, vsetky o plavani su iba o babatkach. Potrebujem poradit, mozno povzbudit
nas starsi, 4r ma slabu imunitu, zle drzanie tela, tak sme si s mm povedali, ze plavanie by mu prospelo. lenze je to mala citlivka, v ociach ani kvapku vody, inak sa rozplace. celkove je citlivy, sme na to zvyknuti v ramci moznosti, treba ist na neho velmi opatrne. dostali sme sa do kurzu, kde uz deticky plavaju ako potapky. prva hodina v pohode, pacilo sa mu. druha hodina o cosi horsie, tretia cela zle, takmer celu presedel na schodikoch. aktivity s inymi detmi nerobi, asi ani nevnima, ze je tam nejaka instruktorka a nieco od neho chce. vsetko by bolo fajn, vo vode sa mu naozaj paci, aj sa tesi na plavanie. len ked ma robit to co ostatne deti, nastane problem. ked sa ospliecha vodou, vacsinou zacne plakat, o potopeni ani nehovorim.
naozaj by sme nechceli prestat, ale ak to takto pojde dalej, asi to nebudeme silit. chodim aj s mladsou, 2r, ale tam tento problem nemame
napriklad ani oci si neumyva normalne, len mokrym vatovym tamponom, aby sa mu nahodou do oci nedostala voda. mozno sme urobili chybu v tom, ze sme na beznom umyvani netrvali, ale nechceli sme si komplikovat zivot, vystupov kvoli inym veciam podstatnejsim, sme mali az az......

poradte prosim, ak mate doma podobny pripad, ako na to. o posmesky nemam zaujem. svoje dieta si poznam, je to specialitka 😉

monicm
12. máj 2014

úplne rovnaký postup s plaveckým sme mali aj my so starším synom a u nás pomohli plavecké okuliare,aby sa prestal báť vody v očiach,postupne sa naučil a teraz mu voda na tvári nevadí.a sami mu ukazujte,že voda na tvári je v pohode,do ničoho nenúťte a dajte tomu čas.............veeeeeeeeeľa času.začnite len s tou vodou na tvári a až potom chodte k plávaniu.

janinah
12. máj 2014

náš sa s vodou skamarátil pri mori,neboli ste ešte? a neštípali ho náhodou v tom bazene oči?syn v chlorovanej vode pláva len s okuliarmi kvôli štípaniu a ešte potom dávam O-septonex kv.

janickacrazy
12. máj 2014

@danula.ch ja by som na vašom mieste to plávanie s detmi v kolektíve zrušila, ja mám doma tiež dieta, ktoré nemá nejako extra rád vodu, kúpanie vo vani si začal úžívat až teraz nedávno, dovtedy to bolo skor nasilu, takže ja by som mu našla niečo iné, čo by ho bavilo, napr. cvičenie pre deti, futbal alebo niečo také a to plávanie odložit na neskor, dovtedy chodit len tak plávat ako rodina, postupne privykat na vodu, a tie okuliare sú dobrý nápad, ani moj neznáša, ked mu ide voda do očí

simca06022011
12. máj 2014

@danula.ch chodievajte s nim plavat vy, nie do kolektivu.. skor si zvykne (nemusi ani plavat, len sa poblaznite a pohrajte kym si zvykne) a potom sa mozete ucit plavat. My sme malu zacali pred par mesiacmi nosit takto do bazena, tiez sa jej to nepacilo, ale ja ju supne pod vodu a potom sa "rehocem" ze aka sranda aj ked ona prska a nakoniec sa jej to paci tiez :P Dostala krasne plavky, koliesko, vezmem loptu.. potom sa ide suchat na suchacke a je klud. Pred par mesiacmi rucala ako tur, len ked som jej chcela hlavu doma umyt... Ale zaradial som riadnu ignoranciu voci veciam, ktore jej viditelne vadia iba kvoli tomu, ze uz nevie co si ma vymysliet...
A veru, umyvanie by som normlane zacala praktizovat.. zvykne si. Aj moja robieva dramy, umyvanie, cesanie.. a to neznamena ze ju budem teraz prosti aby sa umyla, alebo bude chodit strapata.

prasiatko30
12. máj 2014

Jednoznacne kupit plavecke okuliare - chod s nim ich vybrat aby mu dobre sadli a aby boli podla jeho gusta - a potom vyskusajte este raz kolektiv pokial nejde v kolektive tak skusajte ist s nim vy rodicia aj mimo kurzu skuste vybrat podla moznosti bazen kde nie je vela deti - idealne by bolo nejaky sukromny a na zaciatku sa s nim vopchat do vody aj vy rodicia. Pripravit si krhlicku, lopatky, hracky - plastikove ktore sa mozu naplnit vodou a potom ju vystrekovat najprv mimo neho potom skusat aj na neho. Dat rukavniky a postupne podla toho akosa bude citit vo vode, vyfukovat - kazde dva tyzdne menej vzduchu. Hlavne ho zo zaciatku musite vo vode zabavit a pokial sa boji ak su pri nom deti tak najprv v klude a nenasilne len s vami

danula.ch
autor
12. máj 2014

@monicm
@janinah
@janickacrazy
@simca06022011
@prasiatko30 dakujem vam kocky za odpovede, presne nieco taketo som potrebovala 🙂
plavecke okuliare su super napad, pojdeme kupit. urcite sa mu to bude pacit, aj ked videl na inych detickach, pytal si take. len som to pouzila ako motivaciu, ze ked sa bude vediet potopit a nebude pri tom plakat, kupime mu take. asi som od neho chcela vela
on s vodou a kupanim ako takym nema problem, kupe sa vo vani velmi rad, obcas mu dokonca ani voda v ociach nevadi, kupeme iba v cistej vode. aj na plavanie sa vzdy velmi tesi, v bazene je tiez super, ale kym nema vodu v ociach a kym si robi co chce. teraz posledne sme boli v inej skupine, nahodou sme tam boli iba 2 mamicky s detmi neplavcami a bolo super. nespolupracoval dokonale, ale ovela viac ako ked je v bazene dalsich 5 deti ktore toho vo vode dokazu ovela viac. je tam vela vzruchov a on je taky individualista, ma vtedy problem vnimat co mu clovek hovori.
aj na vodu v ociach budeme privykat, uz nie je babatko, aj ked mozno citlivejsi, ako to babatko 😅
o mesiac ideme k moru, som zvedava, ako bude znasat morsku vodu 🙂

libka1
12. máj 2014

Nasa tiez neznasa vodu v usiach, nose, ociach. Osmelil nam ju instruktor plavania a vela spravili plavecke okuliare. Najprv sme kupili take o nicom ale potom ich nahradili kvalitne a odvtedy je z nej vodny zivel 😀

danula.ch
autor
12. máj 2014

@libka1 to som rada, je to pre mna velmi povzbudive, takze to nevzdame. velmi by som chcela v plavani pokracovat, pre jeho zdravie 🙂

prasiatko30
12. máj 2014

@danula.ch tie okuliare by mali byt ako zakladna vybava pri plavani nie ako odmena 😉

janinah
12. máj 2014

súhlasím s tým,že okuliare vyskúšať,aby mu sadli a páčili sa mu,v športových obchodoch majú celkom dobrý výber...neodporúčam však,aby dieťa učil plávať jeho rodič,aj keď je dobrý plavec,náš trener nám vysvetlil,že je oveľa ťažšie preučiť takto naučené dieťa na dobrý plavecký štýl ako naučiť dieťa plavať od zakladu a hneď správne...takže s rodičmi do bazena skamaratiť sa s vodou a potom šup ku trenerovi 😉

danula.ch
autor
12. máj 2014

@prasiatko30 jasne, len ako zakladnu vybavu som to nebrala, iba ti mali plavci ich mali, aj to iba zopar. mne ani nenapadlo, ze by mu mohli pomoct. este sme nic nevyhrali, som zvedava, ci fakt pomozu
@janinah my ho urcite nebudeme ucit plavat. aj ked nam nejde o nejake aktivne sportove plavanie, to ani nedufam. ide nam skor o drzanie tela, je chaba konstrukcia ako jeho mama 😀

plavaniepresov
30. mar 2015

necakajte do leta, zacnite uz teraz

vnika
9. apr 2015

@danula.ch ahoj, mozem sa ta opytat, takto takmer po roku, ci sa nieco zmenilo? prisli ste na nejaku fintu ako na maleho?
ja mam totiz podobny problem, syn ma 5 rokov, ma rad vodu, no len pokial sa mu nedostane na tvar ci hlavu, potom zjape ako nepricetny. plavanie v kurze som neskusala, tiez sme mali vo vhodnej dobe ine problemy, no chodime kazde leto nadlhsie k moru, vidi ako sa ine deti hadzu do vln, paci sa mu to, no netrufne si. okuliare do vody odmieta. v bazene plava s kolesom, no hlavu drzi ako zirafa vysoko a umyvanie vlasov vo vani je utrpenie. na konci leta, si obcas vynimocne ofrka alebo namoci vlasy dobrovolne, no prideme domov od mora a vsetko postarom...

danula.ch
autor
9. apr 2015

@vnika ahoj, no skusili sme to potom este raz, na kurze s instruktorom, ktory sa specializuje na ucenie plavania. to uz nie je take babatkovske plackanie a potapanie, ide fakt o plavanie. vraj ma skvely pristup k detom a tie ho zboznuju. akoze ano, decka z neho boli paf, aj ten nas, kym sa ho instruktor neopytal, ci vie plavat a skakat do vody. nas samozrejme ze vie, tak kym som stihla nieco povedat, instruktor ho smaril do vody a bolo po nadseni. potom tam uz iba plakal, poloutopeny.......skoda slov.
proste maly este na to nie je pripraveny, tak som to nechala tak. uz ked aj neviem ako teraz zase chce chodit plavat, vzdy ked ideme okolo, tak tam chce ist, ale nenecham sa ukecat. ked budem vidiet, ze nema problem s potopenim hlavy, vtedy to skusime zase. inak to nema zmysel, lebo by to mohol byt dalsi korok spat. plavanie je jedna z veci, na ktoru musi dieta vyzriet samo

vnika
10. apr 2015

@danula.ch dakujem za odpoved. no vidim, ze naozaj len trpezlivost a trpezlivos a caket kedy to pride samo...tak tiez nebudem nic silit, mozno toto leto urobi pokrok 😉

prasiatko30
10. apr 2015

ja neviem ale ja by som dietatu dopriala co najvacsi kontakt s vodou aj keby sa do tej vody neponoril. ja som poznala dva take pripady - chlapcekovia - z jedneho sa jeho mama aj smiala ze mu da urobit tricko s napisom zachranar lebo ten len chodil okolo bazena a dohliadal na kupajucich sa - to bolo asi tak prvy rok ked zacal chodit samostatne - mmohol mat nejake 2r, do vody vchadzal len s rodicmi aj to len do detskeho bazenika kde bola voda po kolena. v 6r ten chalan uz skakal a ponaral sa ako ktorykolvek iny - proste dennodenny styk s vodou pocas prazdnin a pohlad na deti, ktore sa hrali a vystrajali vo vode postupne spravili svoje. a toto som uz videla u nejedneho dietata - rodicia ho do nicoho nenutili ale tym ze bol kazdy den pri vode si nakoniec nenasilne na tu vodu zvykol - a musim dodat ze na kurzy plavania ani necuchol proste naucil sa sam a za pomoci rodicov

Tu začni písať odpoveď...

Odošli