Ako naučiť dvojročné dievčatko na sponku?

lexilaracroft
24. júl 2016

Do teraz bola na chlapca ostrihana lebo jej padali vlasky do oci. Uz ju strihat nechcem ale ona sponky strhava z hlavy. Mam ju ostrihat ci je na to trik?

xevulax
25. júl 2016

@alaguema ja si pred tebou neobhajujem nic,sama si napisala,ze to je verejne forum,tak sa nad tym zamysli a neobuvaj sa tu do ludi,ktori svoju radu myslia dobre. ale zvykla som si,ze tu su same supermamy co zjedli vsetku mudrost sveta. netreba skatulkovat ,na kazde dieta plati nieco ine, kazdy si tu napise svoju skusenost a zakladatelka nech si vyberie co chce. ale jedno co.ma vie nasrat s prepacenim za vyraz ak sa niekto vyjadruje na moju adresu a h....o o mne vie. tolko k tvojmu prispevku. pekny vecer

xevulax
25. júl 2016

@mirandina v pohode, aj taki ludia musia existovat....

alaguema
25. júl 2016

@xevulax aj moja rada bola mienená dobre. To, že teba urazila, je len tvoje zrkadlo, so mnou to nemá nič spoločné. Myslím úplne vážne, čo píšem. S deťmi hovorím normálne, vždy som to robila a vždy to malo pozitívne výsledky. A videla som až príliš veľa matiek, ktoré sa s deťmi rozprávajú, s prepáčením, ako dementné. Ak to nie je tvoj prípad, nemal by ťa môj koment hnevať. Aj tebe pekný večer.

xevulax
25. júl 2016

@alaguema ja sa rozhodne s detmi nerozpravam ako s demetnymi nesuslem ani nenunukam. rozpravame sa normalne nie ako dementni. to ze dokazes z jedneho prispevku sudit ako sa clovek s detmi rozprava je trochu odvazne. a ano uprimne ti poviem,ze sa ma to dotklo. mam sa co okolo nich otacat tiez nie su bezproblemove a ked mi niekto napise to co ty naserie ma to hlavne ak o mne nic nevie. v prvom rade sa treba venovat zakladatelkinej otazke nie kritizovaniu mamiciek. PS. tiez vidim ako sa niektore matky rozpravaju so svojimi detmi,ale pomyslim si svoje a idem dalej....

alaguema
25. júl 2016
lexilaracroft
autor
26. júl 2016

Ja som moju strihala len noznickami ked bola vo vani a ani si ma nevsimsla... so strojcekom sa nedala lebo jeho zvuk ju pritahoval.

mirka822
27. júl 2016

Možná zkusit čelenku 🙂 Já jsem místo sponek zezačátku, když je nechtěla, dělala na boku malý culíček, aby jí vlasy nepadaly do očí. A ten jí nevadil tolik jako sponka. Sice nevypadala bůh ví jak, ale byla spokojená a já vlastně taky. Na sponky jsme přešli asi až v 3 letech 😀

alicina
27. júl 2016

Moja mala v máji 4roky u nás je boj o copfíky. Máme doma kone a ktorích miluje a mà takú výhovorku že ani kone nemaju. Ešte sme ju nestrihali ani nechceme. Sponku musí mať lebo ofinku nemá.

zuzitko74
27. júl 2016

Ja som mojim babám strihám ofinky. Vzadu majú ešte od narodenia nestrihané. Občas gumičku chcú, občas nechcú. Nevadí, behajú nadivoko. Mne ako dieťaťu tiež vadili kadejaké blbosti vo vlasoch, takže vlastné deti do toho nenútim.

alicina
27. júl 2016

@zuzitko74 menšia dcérka mala v apríli 2roky ona tieš odmieta skoto všetko vlasy má tiež od narodenia ale nemá také dlhé takže ona tiež beháva nadivoko 🙂 tiež ich nenútim niekedy prídu že chcú mať rovnaký účes tak im urobíme hlavne že sú spokojné 😀

zuzitko74
27. júl 2016

@alicina Mňa niekedy štve, že len čo tým dievčatkám tie vlásky trochu narastú, tak už hneď to musí ísť do gumičky alebo zasponkovať, potom má väčšina dievčatiek účes typu totálny úliz a zisťujem, že chlapci mávajú okolo tváričky vlastne viac vláskov, než dievčatá. Ja osobne milujem na mojich dievčatkách rozpustené vlásky. Moje malé divožienky.

alicina
27. júl 2016

@zuzitko74 veru úplne im zmení tvárička keď majú v gumička, určite tie rozpustené vlasi potrebujú starostlivosť ale je ich milujem česať potom vyzerajú fakt ako malé žriebätká 🙂

lexilaracroft
autor
28. júl 2016

Nasa sa rada cese a bozkava sama seba v zrkadle. Uz som prisla na trik ako skrotit ofinku. Kupila som nove sponky ktore sa nemusia na hlavku pritlacat ako luskacky. Asi ma kazda z vas pravdu lebobkazda to robi podla seba. Sa som bola do 10 rokov na pazatko ostrihana a teraz mam huste vlasi. Kamaratka sa mi stazuje ze jej dcerke vypadavaju vlasky a ma ich velmi jemnucke. Ked som jej poradila strihat kazdy rok jej utne par centy na krase jej to neuberie a vlasky jej kradne zmocneli a bolo po probleme. Ja som zastancastrihania. Ako sa stepi jablon aby kazdy rok rodina tak aj vlasky sa musia prestrihavat pravidelne. Ja jej davam sponku len preto ze ja sama ofinu neznasam. Kolko ludi tolko chuti. Netreba nikoho odsudzovat

lexilaracroft
autor
28. júl 2016

Foto pred strihanim a po... proste na chlapceka uz strihat nebudeme