Ako naučiť na nočník dieťa do 2 rokov?

kenzaa
25. mar 2012

Keď bude mať drobček 2 roky musím ísť do prace, do škôlky je prijatý s podmienkou, že nebude mať plienky. Momentálne máme 18 mesiacov a chcela by som začať s odúčaním od plienok no drobec nočník veľmi nechce. Posedí na ňom pokiaľ sa hráme, no včera keď už potreboval cikať tak si zastal a cikal tak, že som mu držala nočník a na šťastie trafil doň. Uvažovala som o tom či by nepomohol nejaký lepší nočník, pohodlnejší. Síce máme ešte 1/2 roka, no nechcem to nechať na poslednú chvíľu. Poraďte mi ako to bude pre drobčeka najlepšie, aby sme odplienkovanie zvládli.

kahlan1
29. apr 2012

@mandragora22 ahoj a kde si kupila tie nohavicky? a kedy ste zacali s oducanim? lebo moja sa sprava presne ako tvoja

kahlan1
29. apr 2012

@kenzaa kupili ste tie nohavicky? a pomohli?

radka18
29. apr 2012

@akramgad Ďakujem za tento koment! Ja sa pýtam momentálne samej seba kde je chyba u mojej dcéry. Má tiež 2.5 roka a záchod či nočník je nočná mora, dostane záchvat a už sa pre istotu ani nevykaká a nevyciká! Tak som si tiež povedala že na to "dospeje"! Verím tomu, lebo keď sa pokaká príde povedať... ale tento blok má aj vďaka nemocnici kde ju rok dozadu nútili sedieť na nočníku a predtým to nebol problém... tak že ešte raz vďaka za povzbudenie!

anjelicek26
29. apr 2012

@kenzaa - my sme odplienkovali tiez metodou bez plienky za 7 dni obe deti a prijde mi to najlogickejsie. Proste plienka prec a musis to pochopit - bodka. Necuvnut, vydrzat. Moje deti boli suche potom aj v noci. Vlastne uz po tom prvom tyzdni. Maxi taha 4. mesiac bez plienky a v noci sa pocikal za ten cas len jediny krat - vcera 🙄

kenzaa
autor
30. apr 2012

@kahlan1 este som chcela pockat na teplejsie pocasie, zatial sme to este radikalnejsie neriesili. 2 -3 krat sa podari do nocnika kakat alebo cikat. Kupila som tie plienocky v madarsku, no podobne maju aj v Brendone.

stanka02
9. máj 2012

Vcera sme kupili v Brendone nocnikove plienocky. Maju akciu, balik stoji do 5 eur, bezne to je okolo 8 eur a este ak kupite 2 baliky, dostanete nocnik gratis http://www.brendon.sk/products/list?searchtext=... Tieto plienocky funguju tak, ze je na nich obrazok a ked sa dietatko do plienocky poriadne vycika obrazok sa rozmaze a strati sa. Mojmu dorbcekovy som povedala, ze tam je pekny bager a ked ocika plienocku, pojde bager tatata a on sa snazi, aby bager nesiel tatata, uvidim ci to bude dostatocna inspiracia na odplienkovanie. Plienky trochu absorvuju, no siti v nich vlhkost.
Dnesny prvy den odplienkovania bol celkom uspesny, sice bolo par nehod, no ideme pokracovat, aby sme boli cez leto bez plienociek.

mimave
17. máj 2012

@stanka02 a prosim ta kolko ma maly? vela si tu teraz citam lebo aj ja skusam odplienkovat, moj maly ma rok, chcela som iez skusit nieco taketo, no potom som sa rozhodla mu nakupit slipky... 🙂

stanka02
17. máj 2012

@mimave ja som tiez nakupila aj slipy, doma uz ma slipy a hagisky ma na von. Uz mu zacina vyhovovat cez den byt bez plienky doma, no ked niekam ideme tak nechce cikat zatial do nocnika, ako keby sa hambil. Moj drobec ma 20 mesiacov.

stanka02
11. jún 2012

Nehodu uz mame len sem tam. Plienocku este nosime do auta, no stale je sucha. Trvalo nam to asi mesiac.
@mimave zda sa mi, ze som ho videla v Brendone.

modrofuzik11
11. jún 2012

nasa sara mala 1,5 roka a sama sa na nocnik naucila vdaka tomu, ze sme chodili na plavanie so starsimi detickami a tam to od nich odkukala. odvtedy nemame plienky. ani na noc.

davidka27
11. jún 2012

ak chcete odučiť deti od plienok nechávajte ich pocikané, žiadne pampersky najlepšie je to cez leto....staré a osvedčené

cubana
24. jún 2012

caute, my tiez sa snazime o odplienkovanie3.den, avsak co ked malemu je uplne jedno ked je mokry,pocikany? nechat to na neskor?

stanka02
26. jún 2012

@cubana nam odplienkovanie trvalo mesiac, stale sa mu podarilo tak raz za den pocikat, no asi v 2 tyzdni mu to zacalo vadit. Chce to veeeeeeeeeeeela trpezlivosti.

cubana
26. jún 2012

no uz sme v "procese" piaty den a zacinam vidiet pokroky, ale teda budeme trenovat dalej 🙂

lenka112
28. jún 2012

Náš drobec uteká svetom ked vidí nočník 🙂

cacika
28. jún 2012

my sme tiez zrusili plienky v 18 mesiacoch. moj nazor je ze mladsie dieta sa nauci na nocnik jednoduchsie, lebo este nieje take presibane a nevymysla tolko, ale to je samozrejme velmi individualne. nas maly na nociku nesedel ani raz, velmi sa mu zapacilo cikat postojacky, najlepsie rovno do zachodu, to bola jeho hlavna motivacia a kľuč k uspechu 🙂 este vtedy velmi nehovoril, tak sme si dohodli take gesto a ukazal rucickami ze mu treba. ked sa docikal tak som nerobila ziadnu dramu, len som mu kludne povedala ze cika sa na zachode. zo zaciatku som ho musela davat cikat pravidelne ale po kratkom case sa pytal sam. nedavala som ani oducacie plienky, to radsej operiem dvojo teplakov... celkovo oducanie u nas prebehlo bez stresov a v pohode. asi som vtedy vystihla spravne obdobie, lebo akurat bol po chorobe a nedalo sa vonku chodit, tak som ho mala stale na ociach, venovala som sa len jemu, domacnost sla bokom a za tyzden bolo po plienkach na den aj noc...

vietnamka
7. júl 2012

ahojte. rozhodla som sa tiez "odplienkovat" moju 2-rocnu dcerku (2 roky bude mat o 2 tyzdne). Onedlho budeme mat druhe babatko, viem, ze sa neodporuca oducat v takomto obdobi, ale pripada mi to jednoduchsie teraz v lete (aj s rizikom, ze narodenie babatka bude trochu krok spat, bude viac nehod atd.).
Dorka zial nocnik totalne odmieta. Druhy den ma nohavicky, vcera kvoli tomu nervacila v kuse. Normalne si pride vypytat "suchu penku" (suchu plienku), pretoze jej treba cikat, ale nechce sa vycikat ani na zem, ani do nohaviciek, ani do nocnika. Len do plienky. Nedala som jej ju.
Vysledok bol, ze pol dna, od siedmej rano do dvanastej (!!!!!!) vobec necikala. Suche nohavicky, na nocniku nic. Na spanok jej vsak tu plienku davam, ako sa odporuca.
Som presvedcena o tom, ze je na nocnik pripravena. Je to mozno smiesne, ale presne vie, kedy ja alebo manzel na zachode cikame/kakame 🙂.
Na nocnik ju dostanem max 3x denne, aj to iba tak, ze sa jej plne venujem, citame knizky, a podobne. Vcera sa nakoniec vycikala celkom 3x, a zakazdym v zapale hry. Akonahle ju posadim na nocnik, zareaguje panikou. Skusali sme aj redukciu, tak tam ma uplny hysak, hrozne sa tam boji sediet.
Neviem, ako ju tejto fobie zbavit. Ma to uz asi pol roka, odkedy nas lekarka nutila asi mesiac v kuse nosit na rozbor sterilny moc. Predtym sa nocnika nebala ☹.
Mali ste podobny problem?

clarita
12. júl 2012

Moja dcéra bola bez plienok v 1 roku, iba na spinkanie no i to sa v 14 mesiacoch odnaučila. Bola to síce prplačka, no stálo to za to.