Ako naučiť predškoláka zdraviť a nevystrájať u lekárov?

oxiba
2. okt 2012

Mam 5 rocneho velmi bystreho synatora, ktory je vsak velmi zataty a vytrvalo odmieta zdravit a spolupracovat s lekarmi. Neviem co s nim, nezabera ziadne dohovaranie... 😒 ☹

sisaha
2. okt 2012

@oxiba a to je jediny problem? Ze nezdraví? resp. popíš nejakú situáciu..Takto to vyzerá akoby to bolo normálne dieta , ktoré sa v ordinácii iba predvádza..

mofer
2. okt 2012

máme ten istý problém 🙂

oxiba
autor
3. okt 2012

@sisaha keby sa len predvadza, on vyvadza 😒, zacne pistat, vytrvalo nespolupracuje, u logopedicky sa je schopny s trucu rozrevat.. u zubara sa mece a nechce otvorit usta Zdravenie bud pohlad do stratena alebo povie, ze nespoznava kamarata, susedu a pod., resp. mi povie, ze ho strasne boli vtedy pusa.. A pritom i podla uciteliek v skolke je to vynimocne bystre dieta.. Neviem uz aku fintu na neho pouzit.. Ked vies, tak prosim porad

sisaha
3. okt 2012

@oxiba mne je tazko radit, ked nepoznam jeho povahu, co na neho zabera, ako sa sprava v inych situaciach... Ked si spominam na svoju starsiu dceru, tak tiez mala obcas take dni ake popisujes, ale casto som s nou o navstevach lekarov diskutovala. Vedela preco musi otvorit usta, niekedy na nu zabralo, ze som povedala, ze z ordinacie odchadzam a bude tam sama. Co sa tyka zdravenia, tak som ju zoparkrat zahanbila pred druhymi a napomenula, resp. nastavila zrkadlo. Ak nieco chcela, tak som sa robila hluchou a slepou, lebo tak reagovala ona na mna.. Vacsinou to zabralo.. Ak mas pocit, ze je to neznesitelne, tak skuste psychologa

oxiba
autor
3. okt 2012

@sisaha ten postup co si volila ty, sme praktizovali i my, no asi sme malo dosledny a musime byt prisnejsi, nedavat mu na vyber.. No s tymi lekarmi nan nezabera absolutne nic.. Manzel je pracovny psycholog a tvrdi mi, ze to netreba riesit.. Netusim ako nan, nuz asi si budem musiet zaobstarat daku odbornu literaturu.. A sondovat dalej, on je prilis bystrohlav, ktory je fakt dobry v argumentovani, preco co robi a nie, pre mna obcas na porazku a to tu este len bude puberta.. Ach jaj

majkaa
3. okt 2012

Ahojte.
my mame tiez velmi velky problem so zdravenim a podakovani. Nas je tiez bystri a sikovny co sa tyka samoobsluhy, ale nejak sa nam zasekol zo zdravenim a podakovanim. Uz asi 2-3mesiace vobec nepodakuje. Ked mu niekto nieco poda sladke a ja mu poviem ze podakuj, alebo ako povies, tak si radsej nezobere. Minule mal sladku tycinku hodinu pred sebou ju drzal v ruke a neodhrizol lebo som mu ju podavala, ze paci a on hned vie ze mal povedat dakujem tak ju drzal v ruke a nepovedal. Nedal si ju do ust, vedel ze nesmie kym nepovie. Aj v skolke ucitelka davala nejake cukriky a nepovedal dakujem tak mu nedala a on ze on ma doma. Popri tom doma vobec nejedava lebo vie ze by musel podakovat. Ked ideme napr. jest zakusky tak sa strasne tesi ako steniatko a ked mu podam zakusok ze pači, tak sa hned sprieci, hlavu dole a nezoberie. Keby aspon obcas povedal alebo sa pozdravil ale vobec ani raz. Co mam robit ako mam ist na neho. Lebo viem ze pochvala, trest nefunguje, uz sme to skusali a radsej nebude ani jest aby nemusel podakovat.