Ako naučiť skoro dvojročné dieťa kakať do nočníka?

ppetinka
1. sep 2015

Ahojte, dcérka sa mi pýta na nočník už pomaly 2.mesiac. Občas si cvrkne, ale cikanie zvyčajne vystihneme do nočníka - príde za mnou a začne naliehavo hovoriť "kaka" - "kaka" - hoc aj v noci... ale kakať sa jej veľmi nechce... vykaká sa aj do nočníka, ale mám pocit, že viac sa darí do gatí. Nič mi nepovie, len zacítim náznak kakanky v gaťkách .. dám ju na nočník, snažím sa ju zabaviť, ale nepomáha .. potom si to narvne do gatiek :( Ako ju naučiť kakať ??? resp. ako ju motivovať, aby chcela sedieť dlhšie na nočníku, kým sa nevykaká ? Dakujem za rady.

monika15
1. sep 2015

Rovno do zachoda.. niektore deti to maju radsej....

Moj sa na nocnik ani nepozrel. 3 som vratila. hned zachod.

sense
1. sep 2015

Nasa ked kaka nesmie byt nik pri nej ani sa na nu nepozerat....vtedy vydrzi a vykaka sa....ale ona nepovie chcem kakat bud povie zd chce cikat bobky al. Len cikat a ked si sadne a povie chod prec al. Nedivaj sa vieme ze to bude kakanie....a hlavne sme nenutili...radsej sme davali dlhsie plienky, kt sa dali stiahnut ako gatky

1lienka1
1. sep 2015

@ppetinka ahoj, môj syn má vyše 2,5 roka a presne ten istý problém. Nestresujem, nenutim ho, čítala som, že to príde samo kým to pochopí a hlavne musí chcieť on sám. Motivujem ho, chválim keď sa podarí a ďalej čakám 😉

lily14
2. sep 2015

Moja ma 2 rocky a ani piskat sa jej do nocnicka nechce😞

cawes
2. sep 2015

Ahoj podla mna ju netreba nutit. Moj maly cikal a bol bez plienky uz dlho ale kakat ani zanic. Doslovne cakal na plienku kym som ho stale nutila potom som si povedala kaslem nato a jedneho dna isiel na wc poslal ma prec a odvtedy kaka sam. Aj teraz utekal ze mami musim kakat 🙂