Ako naučiť takmer ročné dieťa chytiť jedlo a papať?

gilly
27. okt 2011

Ahojte, v podstate ide o to, ze mam takmer rocneho syna a ani za svet nechce chytit rozok, piskotu ci banan do ruky a papať. Akonahle pred neho dam nieco co by mohol jest sam, tak to chyti a hodi na zem. 😠 Ani kusky chlebika ci rozka, proste nic ho nezaujalo. Da sa to nejako naucit, alebo to mam nechat tak, ze raz sa mozno chyti? 😀

luciferkax
27. okt 2011

Daj mu čas 🙂 chytí ho to raz, môj syn nejedol dva a pol roka 🙂 teda jedol, ale len mixované a ked som ho krmila ja 🙂 ináč by sa zašpinil a mal lelpkavé ruky, to ho hnevalo.. a vadili mu aj kúsky jedla, ktoré musel žuť... potom ho to v priebehu dvoch týždnov prešlo, azčal jesť sám, pekne, okrem polievky zje všetko krásne 🙂 pučí všetko 🙂 Chce to "len" čas

ludka140281
27. okt 2011

podla mna:keby bol prave hladny,tak to chyti 🙂
nechaj ho s tym hladneho,sameho a pozoruj...mozno vie,ze mu to podas ty,lebo si pri nom...a tak preco sa ma namahat......co ak prave niesi blizko? ostane hladny? urcite nie 😉 a keksik by si sam vzal? neboj ak nie teraz,neskor sa urcite nauci..uz kazdu chvilku,tak pockaj 🙂

zuzanockamt
27. okt 2011

jasne, ze nechaj tak, raz na to pride urcite ... neviem si predstavit, ze ako ho to chces ucit 😀 ... nas jurko ma takmer 14 mesiacov a len nedavno sa naucil jest sam aj jablko alebo piskoty ... dovtedy som mu musela tie kusjy drzat ja a on si odhryzal, roztek jedava uz sam dlhsie ... vsetko ma svoj cas, kazde dieta je ine a svojske a hlavne neporovnavat s inymi 😉

katrinka8
27. okt 2011

Ano, chce to len cas, @luciferkax ma pravdu. Stale mu to skus ponukat, ale nenut ho - raz sa chyti 😉

cigaretka5
27. okt 2011

a preco to silit, on to pochopi sam mozno o tyzdne mozno o dva, nasu malu smeneucili ani jest lyzicou a uz to robi sama, i ked je jogurt potom vsade .

ronja31
27. okt 2011

ahoj gilly, synovi pomohlo ked sme sli do kolektivu podobne starych deti a videl ze oni to tak robia. jednoducho sme boli na navsteve pocas obeda a ked videl ze chytat jedlo rukami je zabava tak zacal aj on. podobne sme mali problem s oducanim sa od plienky, ale cikajuci dav na ihrisku ho inspiroval. 🙂

lienockaa
28. okt 2011

chce to cas..syn si tiez jedlo nechytal, nechal sa krmit dost dlho, v roku ani nahodou sam nejedol, nechcel sam ani lyzicou, ani odhryzavat si z chleba, pripadne rohlika, alebo ovocia..dcerka si chyta jedlo odkedy sa prikrmuje, t.j. od 6 mesiacov a naozaj je schopna zjest sama rohlik, detsky keksik, alebo ovocie, lyzicu zatial nechce..pritom ma o polovicu menej zubov, nez mal jej bracek v rovnakom veku..😅 mozno je to aj povahou dietatka..😉neboj, jedneho dna sa chyti..😉

katy1979
28. okt 2011

vydrz a neboj aj to pride. moj prvy bol taky. mal vyse roka ked si konecne zobral nieco do ruky. ponukaj a raz to pride.

katka226
28. okt 2011

Nenúť ho, čoskoro na to príde sám od seba... chce to len čas 🙂

vodnarky
28. okt 2011

ako pisu maminky..chce to cas..mozes skusat,ci sa mu to prave teraz nepodari..ta spravna chvila urcite pride.. 😉

lucikan
28. okt 2011

No ale vsak pises, ze chyti a hodi na zem. Cize evidentne chytat vie 🙂 a ide uz len o to, aby prejavil zaujem si to sam vlozit do ust. To nijako nenaucis, nemyslim si ze je to teraz o nejakych schopnostiach, je to o tom, ze sa bude chciet krmit sam. Len trpezlivost. Jedz spolu s nim, nijak to nesil, nesnaz sa mu to akoze ukazovat, nekomentuj to, proste pred nim z chuti jedz a on sa jedneho dna prida 🙂