Ako obliekate svoje detičky na noc?

erni
23. máj 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma ako resp.v com spavaju vase deti. Moj 6 mes.syn sa teraz v noci vrti dviha nohy a stale sa odkopava,tak som vytiahla spaci vak bez rukavov skor mi pride ako vyslovene letna verzia, a obliekla som mu dupacky ale v noci mal studene rucicky aj nos a usi. Poradte dat mu viac vrstiev?
Bojim sa aby neprechladol,aj ked viem ze deti sa nemaju v spanku prehrievat.

biba12
24. máj 2008

Ja davam tiez dupky overal tenke a je zakryty dekou. Paplonik mu este nedavam. Az buducu zimu.

kuky8
13. jún 2008

Ahojte, tak ako to tu čítam, budem Vám asi pripadať, že na malom "šetríme" 😀 ... Narodil sa o 5 týždňov skôr, tak potreboval teplo. V izbe 22 stup., malý v bodyku, perinke a na tom spací vak... Postupne sme ho začali otužovať... teraz, v týchto teplách, má také pyžamko, ktoré má ruky-nohy (otvorené), nič ho netlačí a vyzerá ako väzeň 😀 - prúžkovaný. No a nič. Je mu teplo, odkopáva sa, je nespokojný,keď je prikrytý... Ináč , ja som razila teóriu, že možno 1 vrstva naviac, ale nech je v izbe sviežo 🙂

Čo sa týka vankúšikov, vôbec nepoužívame (pokiaľ sa bude dať ani nebudeme, ja doteraz spím bez 😉 ) a paplónik máme na matraci - doporučila nám to neurol., aby mal malý mäkké kvôli nervovým zakončeniam na chrbtici.

brnka
8. sep 2008

ahojte, davate niektora babatkam na noc capicu???

certica
8. sep 2008

brnka, ja som ciapku teda nedavala nikdy.
teraz, ked bolo teplo cez tie letne mesiace, nechavam vzdy aj okno v spalni aspon na mikrovetranie pootvorene a co sa tyka oblecenia - tenky celotelovy overal, v tych uplnych horkach len body s kratkym rukavom a tenke ponozky. moj krpec neznesie na sebe ziadnu prikryvku, po par minutach sa odkope, dokonca aj v spanku 😀 , takze teraz to riesim tym overalom s dlhym rukavom - ma zakryte prakticky cele telo.
no a spaci vak mi takisto na sebe neznesie, takze vela na vyber nemam 😀

babulik22
8. sep 2008

ja som davala ciapocku len v porodnici,mala sa narodila v zime.potom doma uz nie.a teraz v tychto horucavach je to zbytocne aj ked brnka tvoj maly ma 3tyzdne 🙂

dicinka1
8. sep 2008

ajojte..nemam este mimi..ale ja by som teraz davala overal...a prikryvala dekou...ale teraz uz v noci ziadne otvorene okno...iba tak ako pisala certica-mikrovetranie.. 😉

brnka
8. sep 2008

potesili ste ma...ja som si tiez myslela, ze ciapku netreba. len mama a svokra do mna stale hustia, ze je este malicky, ze si nevie udrzat poriadne teplotu, .....atd. a stale ho len babusia, zakryvaju aj cez den 😠

kisorka
8. sep 2008

my sme davali ciapocku len po kupeli ked bola uplne miminko. predsa len ked sme vysli z vyhriatej kupelne , bol to rozdiel.

stvura
9. sep 2008

mi tiey len overal a deka....vynimocne ma rukavicky a capicu {ked vetrame}....predtym mal perinku, ale uz mu z nej trcia nohy

ivet100
9. sep 2008

brnka,ja som davala ciapocku tiez len po kupani,ale aj to som potom pri prvom kojeni v noci dala uz dole,ale maly sa narodil v zime,tak to bol rozdiel.Je pravda,ze take male babatko si este nevie regulovat teplotu tela a preto je dolezite vzdy dbat na to,aby malo aspon o jednu vrstvu oblecenia navyse ako mas ty,ale netreba to zas s babusenim babatka prehanat. Ja som maleho tiez do 2 mesiacov mala stale v perinke alebo prikryteho dekou aj cez den, hoci sa nam v byte kurilo. 🙂

zrepka
9. sep 2008

My mame 5týždňového chlapceka a ja mu davam ciapocku na noc vzdy, lebo chcem aby spal na cerstvom vzduchu.Takze u nas je kazdu noc otvorena minimalne ventilacka.Matko spinka v tenkych dupackach, v spacom vaku a prikrytý teplou dekou.To ci mu je zima alebo nie zistujem zasadne podla nosteka lebo on mava rucky casto studene, aj ked je rozhorucený(vela s nimi sermuje dakedy aj zo sna 😀 ). Zatial sme neboli soplavi tak hadam to s tym vetranim neprehaname.

erikasadek
9. sep 2008

zrepka, neboj neprahanas , my tiez vsetci spime pri otvorenom okne, a chvla bohu , nie sme chory skor naopak, nie nic lepsie ako cerstvy vzduch ked clovek spi
moje deti taktiez spia pri otvorenom okne v spacich vakoch. 😉

certica
9. sep 2008

tak ciapocku po kupani pri prechode z kupelky do inej miestnosti som davala tiez, minimalne prve 2 mesiace

janka1874
9. sep 2008

my tiež spíme pri otvorenom okne aspoň celé leto sme tak mali a teraz je orvorená vetračka a zatiaľ pohoda

dicinka1
9. sep 2008

stvura..chalabohu..ze mu uz trcia nozky...z perinky..krasne rastie.... 😀 😵

gangulienka
9. sep 2008

my sme ciapocku nedavali, ani po kupani a to sa mala narodila v decembri. Teraz spime pri vetracke len ked je fakt kosa zavriem okno lebo postel mame rovno pod oknom. Spi bud v pyzamku (dlhe ruky aj nohy ) alebo v bodynku a vtedy ju dam do spacieho vaku tenkeho.

basika
9. sep 2008

Ja dávam malú spať v body s nožičkami aj ručičkami so zapínaním v predu a v spacom vaku na zips.. a nemám problém s odkopaním...svedčila sa mi...tento:

http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=79

wighy
1. okt 2008

ahojte

Ako zakryvate deticky v noci ked su uz vacsie????
Jedna sa o to ze mame dost studeny byt, byvame hore a na kraji a v zime je kurenie nic moc 🙄
mala je v noci v kuse hore ked ju zakryjem lebo sa mi do toho zamotava, neznasa byt zakryta a ked ju nezakryjem potom je cela studena a ja som po nociach hore a nerobim ine len ju zakryvam. ma oblecene body s dlhym rukavom, ponozky, dupackovy overal a na tom taky volny overal ale stale ma ladove ruky a to este nieje ani kosa.
spaci vak je neaktualny kedze ona sa furt v postielke premiestnuje a chodi po nej aj v noci, neviem ako to mam riesit v zime aby mi neprechladla

petulienka
1. okt 2008

tak nas spi v tielku, a taky zimny overalik flanelovy sme zohnali, tkze je mu v nom teplucko, mame studeny dom, takze je to fakt super, moze sa premiestnovat po postielke a zaroven nemusi byt prikryty 😉

janette4
1. okt 2008

My sme čiapočku nedávali, a ani nedávame.My máme v byte 23st., takže malý spí len v dupačkách,kde má schované ruky aj nohy a prikrytý tenkou prikrývkou.Cez noc nevetráme, ale spať ho dávam do vyvetranej izby.Inak ruky a noc má aj on stále ľadové, aj keď bolo 35st.Taká malá zmrzlinka.

danu
1. okt 2008

Ella ma 15 mesiacov a spi v kratkom body a v spacom vaku