Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako odnaučím dcérku cmúľať prštek?

myshalka
17. aug 2012

Maminy, nevedeli by ste nejaké triky a tipy, ako by som odnaučila dcérku cmúľať si palček a ťahať všade so sebou "pipu" (látková plienka) ... Vopred ďakujem za všetky rady :D

mandarinkadarinka
17. aug 2012

No, ja by som palcek neriesila... 🙂 ja sama som ho mala v puse do 6 rokov, haha 🙂 ale moja mama ma to odnaucila tak, ze jedneho dna mi povedala, vyskusaj spinkat bez neho, uvidis, ze to bude lepsie - mala pravdu 🙂

no a pipa - ja neviem, skus jej kupit dajaky talizman alebo hracku, ktoru moze nosit so sebou. neviem, ona to ma na cmulanie, alebo na co?

maslenka47
17. aug 2012

A preco ju to chces odnaucit, ublizuje tym snad sebe alebo niekomu inemu? Niekto si taha plysoveho zajaca, niekto plienku, no a? Moja sestra spavala s latkovou plienkou este v 12tich, myslis, ze to niekomu vadilo?
A od palca ju neodnaucis skorej, ako to bude chciet ona sama. Ak nahodou hej, tak len za cenu, ze vyrukuje s nejakym inym zlozvykom.

zumbadance
17. aug 2012

malvinka robi to iste,ale ona ma rada satenovu satku ktoru si zmolka upokojuje ju to.. 🙂ved je to mile,take detske 😉
@myshalka

myshalka
autor
17. aug 2012

@maslenka47 začali jej ísť zúbky dopredu, tak len preto....a pipa - stane sa, že ju napr. zabudnem doma, keď ideme vonka, a keď ju začne pýtať, a ja jej ju nedám, tak je úplne hotová, začne plakať, a dookola opakuje, že kde je a prečo nie je a tak podobne....

myshalka
autor
17. aug 2012

@mandarinkadarinka skúšala som už rôzne hračky, iné kusy látok, ale aj to, že ju zaujmem niečím iným, aby na to nemyslela, no nejde to ...

maslenka47
17. aug 2012

@myshalka nejde to, lebo ona ma k tej plienke citovy vztah ako ku kamaratovi. Tam by si tiez neuspela s tym, ze vsak tu je X inych deti. Skus jej napriklad povedat, ze "pipa" je chora, tak sa ostala doma v posteli, aby s vami mohla ist von zajtra, alebo nejaky iny dovod, preco nemohla ist s vami. Mozno to zaberie. mozno nie.

myshalka
autor
17. aug 2012

chichi 🙂 to je dobrý nápad 🙂 vyskúšam 🙂

zsuzsika1
4. sep 2012

s palčekom pozor,cmuľkanie môže spraviť predkus... a s tou Pipou,ako je chorá 🙂 to maslenka dobre vymyslela,zaujalo 🙂)) tak daj vedieť,či pomohlo,alebo čo pomohlo 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli