Ako odnaučím syna hrať sa mechanicky?

abbie
6. aug 2012

Ahojte, uz si neviem rady s malym... Doslova ma maniu v zatvarani a otvarani dveri a suflikov vsade,kde ich vidi. Keby ho aspon zaujimalo,co je vo vnutri,ale on iba zatvara a otvara(a to nehovorim,ked objavi supacie rolldor dvere) a neviem ako ho to odnaucit,niekedy mam pocit,ze ho to bavi najviac na svete☹ Robili to aj vase deti? Ja teda nepoznam ziadne,ktore by toto robilo v 1,5 roku... Dakujem za rady 😉

prahaxx
6. aug 2012

prejde to samo, pokial velmi chces, tak poprikladaj kreslo, stol, iny nabytok tak, aby sa nedalo otvorit.. moja doteraz, ked sa dostane do suplika, tak su vsetky ponozky po byte - rovnako aj pokrievky z kuchyne, rovnako aj DVD a CD pod televizorom.. chcela by si 😀 beriem to ako decko - prejde to neboj, v osemnastke bude mat ine zaujmy 😀DD

tilly24
6. aug 2012

joj to robila aj nasa jeden cas, len vsetko otvarala a zatvarala, uz to nerobi, asi to je taka vyvojova faza 🙂

tenty
6. aug 2012

ahoj, neviem, kolko ma tvoj syn, nas ma 22 mesiacov a robi presne to isteeee ako tvoj, mania zatvarania a otvarania, neexistuje, aby bolo nieco otvorene, necham povysunuty suflik a uz aj vstava a ide ho zavriet 😉 ale tak ja to nevnimam, ze je to zle, proste sa hra 😉

mmaatt
6. aug 2012

súhlasím s prahxx, prejde to...., každé dieťa si nájde nejakú zábavku a niektoré fakt lezú na nervy. Ak to začne robiť, tak mu ukáž niečo zaujímave, čo ho od toho odpúta, napr. chodte na prechádzku, ponúkni mu knižku, hračku, hocičo iné. Hlavne NEZAKAZOVAŤ, lebo zakázané najviac chutí.... 😎

sintra
6. aug 2012

Jezisi, ved ho nechaj zit prosim ta... Ved je to uplne normalne, skuma svet okolo seba. Inak, v opakovani mechanickych cinnosti nachadzaju velku zalubu napriklad autisticke deti, cim nechcem povedat, ze je to Vas pripad.

dejka77
6. aug 2012

To robi aj moja dcera. To otvaranie a zatvaranie mi ani nevadi ako skor to, ze to potom vyhadze vonku 🙂 Podla mna je to normalne, proste objavuje svet 🙂 .

anelehka
6. aug 2012

ahoj,toto robil aj moj druhy syn,dovtedy otvaral a zatvaral nase supacie dvere,az kym sa uplne nerozpadli,ostali nam len tie kusy,mali sme to ako ked vojdete napr.do chladiaceho boxu take volne,len tie umelohmotne kusy sa nam tam vlnili,tak ich manzel odmontoval a bolo po parade 😀 neboj on z toho vyrastie,sufliky mame vsetky opravovane,lebo ich vytrhol,nezvladli to,neustale dovnutra- von,tak mu ostali v ruke... 😵

nikolka2
6. aug 2012

Moj syn ma 2,5 roka a robi to asi sto krat za den 😀
My uz s manzelom sme rezignovali ,,milion krat sme mu vysvetlili aj po dobrom aj po zlom a ziaden vysledok sa zial nedostavil snad ho to prejde 😉

katka1981
6. aug 2012

kazde dieta ma take obdobie, niekomu moze trvat mesiac, inemu tyzden a dalsiemu pol roka. Je to pre neho nove, neboj raz ho to prejde same. Skoda, ze to nie je diskusia, chcela by som vediet ako dlho to robi, ze to az tak vazne ides riesit. Ked ta to tak trapi, pozamykaj dvere, aby sa nedali otvorit, kde je rolldoor, zamkni dvere do izby, neviem ako inak poradit, mne je ta otazka smiesna.

zuzka1008
6. aug 2012

nasa mala to robi tiež, ale preslo ju to ked si privrela prsty do dverí, už vie že sa tam poranila, tak mi povie vždy ked ju to napadne že nie-nie /že sa to nerobi