Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako odnaučiť 10 mesačné dieťa od manželskej postele?

anika151
24. feb 2015

Prosim potrebujem poradit. ☹

ivet1371
24. feb 2015

Tak to je tažke a pre väčšinu detí sa nedá naučiť.skus hladkat,utesovatw,pustiť hudbu.ale také malé nevie čo od neho chceš tak plačom neodporučam.uži si babo .ved to uteče a potom ta nebude tak uz potrebovať.alebo eśte postielku dát pri posteľ a dať bocnicu dole.my sme vyriešili tak že sme dali pri nás ďalšiu posteľ🙂

evka_evka
24. feb 2015

@anika151 no moja dcerka ma 18mesiacov a spat vo vlastnej zacala asi tak pred dvoma mesiacmi.zaspi vedla mna na velkej postelu a ked zaspi dam ju do jej postielky.a tam je dokedy nezacne plakat.ak sa mi ju podari uspat pokracuje tam ak nie potom si ju beriem k sebe.niekedy tam vydrzi do rana.niekedy len par hodin.ale stale lepsie ako ju mat celu noc pri sebe..aspon chvilu sa mozem vyspat vystreta 🙂 🙂

vinuslava
24. feb 2015

@anika151 My sme šli podľa knižky Každé dieťa sa vie naučiť spať. Obidve deti nám od malička spia samé v postieľkach. Večer sa pomodlíme, pomojkáme, prečítame rozprávku, uložíme do postieľky, privriem dvere a ideme preč. Syn sa veľmi rýchlo naučil zaspávať a spať sám, pri dcére sme si užili neskutočný krik a plač a vydieranie a stále dookola cca týždeň až dva, ale už je na tom tak ako syn. Sama zaspáva aj spí, poobede aj večer. Skúste si prečítať tú knižku, možno Vás inšpiruje a prídete na to. A ešte je dobrá knižka A dosť! Francúzske deti pri jedle nevystrájajú. Držím Vám palce. 🙂

lilinka182
24. feb 2015

po zaspinkani prelozit do postielky, dieta sa musi naucit v postielke nielen spat, ale aj zobudzat, zistit, ze je to prijemny a bezpecny priestor pre neho, skuste dat hracku na spanie, kolotoc nad postielku, svetiace hviezdicky na stene, hudbu, mozno premiestnit postielku... 🙂 tiez sme isli podla knihy Každé dieťa sa vie naučiť spať, malo to u nas dost burlivy a dlhsi priebeh, ako sa tam uvadza, ale zvladli sme to 🙂

canama
24. feb 2015

@anika151 skus sa na to pozriet z ineho pohladu, mozno zmenis nazor, ze je treba nieco menit...to co mna obtazovalo bolo nocne budenie, ale to ze s nami dcerka spi si obaja s muzom uzivame...je to pekne rano sa zobudzat spolu, mojkat sa alebo sa pred zaspavanim rozpravat...ten cas velmi rychlo prejde, naco sa o to oberat. dcerka ma aj svoju izbu a v nej svoju postielku, uz tam aj spala, ale ked sa tak sama rozhodla.

natalym
24. feb 2015

Moje deti nikdy nespali v postieľke, no možno 3 krát aj to nie celú noc. Až potom vo veľkej svojej.

janickacrazy
24. feb 2015

@anika151 Ja teda tie zázračné knižky neuznávam, každé dieťa je iné a niektoré jednoducho v pohode spí vo svojej postieľke od narodenia, moj starší syn bol taký, nikdy som nemala s ním problém, v noci sa od 9 mes. už vôbec nebudil, spal celú noc. Mladší syn úplný opak, stále plače, fakt sa to nedalo vydržať, zobrala som ho k nám do postele, jednoducho to potreboval, inak zaspať nevedel. Do 3 rokov spal s nami, teraz má 4 a zaspí bez problému hocikde a sám. V školke vôbec nemá problém so spaním ako niektoré deti. Tak rýchlo to ušlo, už je veľký chlapec. Ja by som to nesilila, ak naozaj dieťa je citlivejšie tak potrebuje byť s mamou pri zaspávaní. Prípadne ako radia baby ked zaspí prelož do postieľky, časom si hádam zvykne.

moni244
24. feb 2015

@anika151 pozri sa v mojom fotoblogu, mam tam fotku, ako mam postielku danu na najnizsie, bez jednej bocnice prirazenu k mojej strane postele, spi tak od 5 mesiacoch, je vo svojej postielke, ale nie je obmedzovana priestorom a moze sa kludne roztahovat a my s manzelom sa v pohodicke vyspime

anika151
autor
25. feb 2015

@evka_evka
@janickacrazy
@ivet1371
@natalym
Ja sa bojim ze ju pripucim v noci ked spime s manzelom.Snazim sa ju uspat vpostielke ale velmi place.Robila som aj tak ze som ju uspala na manzelskej a tak som ju premiestnila a ona sa hned zobudila ☹. Skusila som jej citat rozpravky aj som spievala uspavanky aj som dcerke dala hraciu hracku ale nepomaha.Raz som ju nechala hajat doobedu v manzelskej posteli mala som zapnuty babysiter a dcerka ked sa zobudi tak sa neozve a bola blizko na kraju posteli.jooj strasne som sa zlakla ale uz to nepravim aby sa malej nieco stalo lebo si to neodpustimo

janickacrazy
25. feb 2015

@anika151 Neboj sa, nepripučíte ju, nám sa to nikdy nestalo. Okrem toho dá sa kúpiť taká bočnica na posteľ a nemusíš sa báť, že ti malá z nej spadne. Ja to robím napr. tak, že dám ku posteli na zem malému vankúše, keby náhodou spadol, aby si neublížil. Zatiaľ ešte nespadol ani raz, ale keby aj, máme posteľ dosť nízku takže by to nebolo také strašné. Starší syn mi zopár krát spadol z postele, ked bol už tak 4-5ročný a nič sa mu nestalo.

katkaela
25. feb 2015

Ja by som skor riešila ako spolu spať bezpečne 😉 Bude to menej vyčerpávajúce než riešiť ako ju naučiť spať samú. To bez plaču určite nepojde a načo zbytočne stresovať bábo aj seba.
Teda napr. priraziť detskú postielku k manželskej a dať dolu bočnicu. Bude spať na "balkóniku" vo svojej, ale s tebou. Do detskéj izby možeš dať zatial len madrac, na ktorom ju možeš uspať a nechať spať cez deň, keď s ňou nebudeš, aby si sa nebála, že spadne z postele.
Užívaj si malú, vyrastie veľmi rýchlo a tieto spoločné chvíle ti budú chýbať 🙂

canama
25. feb 2015

@anika151 neboj sa nepripucis, dieta sa okamzite ozve, keby nieco, ale uz je velka, uz to nie je malinke babo. co sa tyka padania z postele, my mame pri nohach nainstalovanu bocnicu, ktora sa len vlozi pod matrace. Z jednej strany potom blokujeme dieta proti spadnutiu vlastnymi telami ja s muzom. ked spi dcerka v posteli sama tak to robime tak, ze z kazdej strany zrolujeme nase paplony a vankuse, aby tam bola nejaka prekazka...stalo sa uz, ze to dcerka skopla na zem, a potom spadla, ale spadla do makkeho, takze sa len zlakla padu a po vylozeni na postel zaspala v sekunde.....neviem, niekedy ked vidim tie fotky deti co maju koncatiny vseliako poskrucane v spanku pomedzi ohradku v detskej postielke, pride mi to stale bezpecnejsie.

a k tomu budeniu...deti medzi 6tym a 12tym mesiacom obycajne spavaju najhorsie, maju velmi plytky spanok, cize to prekladanie sa vobec necudujem ze nefunguje. moja dcera sa v tomto veku nadranom budila aj na to ze som sa v posteli pretocila na druhy bok a zasuchotal paplon. 😖 ale ono to prejde a zachvilu bude spavat ako dudok. 😉

sawena
9. mar 2015

No, náš má dva roky a stále spí pri nás🙂 Kým spával v detskej postieľke, tak sme ju prirazili k našej a jednu stenu sme dali dole. Teraz sme si urobili letisko.

anika151
autor
9. mar 2015

@sawena nuz ja by som tiez tak scela spravit ze dat dole jednu stranu postielky ale my mame vysoko man.postel a manzel nesce aby sme ju mali pri sebe lebo sa boji ze ju pripucime ked spime .. Nuz neviem ako to spravit hmm?

sawena
9. mar 2015

@anika151 Keď je vaša vyššie, tak to je dobre, lebo sa do nej neskotúľa🙂 Keď sa manžel bojí, tak si ľahnite tak, že ty si pri bábätku. Mamy majú zvyčajne oveľa citlivejší spánok. Pokiaľ nie si chorá alebo aktuálne neberieš nejaké lieky, čo by ti prehľbili spánok (samozrejme ani alkohol), tak môžeš spokojne spať vedľa bába.

anika151
autor
9. mar 2015

Tak teraz som bohuzial chora ale nosim rusko na ustach ..Jasne ze alkoho umna nie je mozny som totiz abstinent cize asi tak..no skusim dat postielku ku posteli a vyskusame ale pochybujem lebo vzdy ked ju prenasam tak sa rozplace a ked ju dam lazkat do manzelskej vmomente zaspi hmm..

sawena
9. mar 2015

Keď sa jej dobre spí pri tebe, to je úplne prirodzené. Ak to tebe nevadí, tak to tak rob. Prirazte si posteľ ku stene, aby malá nespadla a je to. Držím palce.

simik14
9. mar 2015

Nasa v deviatich mesiacoch nam zacala liezt kade tade v noci ponad hlavu tak sme ju jednoducho dali do ohradky je to pre jej dobro dali sme ku nej flasku jej oblubenu hracku dudlicek a zapli sme tv a za dva dni to uz nebol problem ... a ak niekedy tak ju uspim na rukach a tak ju vlozim do ohradky ... ( na postielke sa nam odlomila jedna mreza a vie z nej vyliezt preto je v ohradke)🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli