Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

sakura77
7. jún 2009

matap a co takto ho naucit kde si ho v noci najde,zeby si ho vypil sam-ked uz tak velmi chce? 😉 mozno to by pomohlo,keby ho ma nejak blizko,sam si cucne a spi dalej a po case by ho to mozno celkom prestalo bavit-ved uz je dost velky aby to pochopil,vyskusaj 🙂

sarah02
7. jún 2009

my sme zaspavali od malicka velmi zle a vecer sa nam budila aj 3-4x,teraz uz mliecko nedavam asi mesiac a dari sa nam to.Budi sa nam 2x v noci a to hlavne koli caju,pyta si mlieko ale cajik jej staci ,len sa troska napije a opät pekne zaspinka.My chodime spat okolo 21hod to jej dam mlieko 240ml Nutrilon a okolo 1rano je hore na caj a este okolo 4-5hod.Vstavame o 7,30hod to jej davam mlieko.Vysvetlila som jej ,ze mliecko sa pije rano a vecer a nejako to pochopila aspon si myslim 🙂 treba skusat ,vela trpezlivosti 🙂

matap
8. jún 2009

sakura ved on si ho vždy nájde pri vankúši, aj ho sám vypije, len ja musím tú fľašu vždy naplňať 😝

andrema
11. sep 2011

ahojte, ani neviem ako,ale mala mi snad od roka,aj ked sa casto budila uz mliecko nepila, pytala si ho len ked mala nejaky problem - teda hlavne ked jej isli zuby, to vypila a pekne zaspala. Potom asi par mesiacov spala v noci bez mlieka, aj ked sa vnoci casto budila,ale mlieko si nepytala. Teraz ma rok a pol a strasne zle spi, mlieko si vypyta 1x, vypije celu flasu a povie mi,aze este jej mam ist urobit, no samozrejme sa jej snazim vysvetlit,ze uz nie. Skusala som jej dat caj aj do kojeneckej flasky,ze snad je len smadna a nevie,ze v noci moze pit caj, no ale marne, len co videla nieco ine ako mlieko,tak zacala strasne plakat. Ked jej sli zuby,tak to papala v noci tak 3 dni a potom par dni prespala celu noc a potom sa to zasa opakovalo, no teraz pije snad uz mesiac to mlieko v kuse kazdu noc. Neviem ci si na to zasa nenavykla. Problem je aj v tom,ze potom nevie zaspat a uspavam ju aj hodinu. :-P Snad to coskoro prejde,lebo mam pocit,ze sa vraciame do kojeneckych cias.

sante81
2. dec 2011

prosím vás o radu ako odnaučit 2 ročné dieta od nocného flaskovania? inak ako nechat vyplakat to nejde? som uz zufala, vstavat kazdé 2 hod na sunar, ked flasu nedostane, posadí sa v postielke a zacne revat, a vydrzí dost dlho.

mandragora22
2. dec 2011

@sante81 ahojky, my mame podobny problem, akurat, ze chvalabohu, davam iba jednu flasu v noci a jednu potom az okolo siestej, ale to partner odchadza do prace, tak spravi a mne uz len vlozi do ruk (alebo malej), podla toho, kto je viac pri zmysloch 😀 😀 ale tiez som skusala mozno 6x nedat vobec, no z toho zial 4x sa to absolutne nedalo vydrzat, revy ziapoty, tak ho potom dostala, ked sme sa chceli vyspat, no a 2x to dopadlo tak, ze zo sna celu noc mrncala a ja som ju hladkala. rano som si uz ani ruku pomaly necitila 😔 a som si povedala, ze kym som doma, ze nepracujem, tak to ani nejdem riesit, budem jej tu jednu flasku davat, ale ty brdo 3x to je dost, ozaj. a v akom case a kolko ti vypije?

mandragora22
2. dec 2011

@sante81 juj, tie 3 flase som si pomylila s nadpisom. prepac 🙂 kolko flias za noc ti asi vypije a ake mnozstva?

sante81
2. dec 2011

@mandragora22 no bolo obdobie asi mesiac kedy vypil flasu pred spaním a flasu nad ránom, potom to boli 2 flase v noci ,neskôr uz 3 a teraz sa budi asi mesiac uz kazdé 2 hod, vypije aj 5-6, su noci kedy jednoducho nevstanem a nechám ho revat, ja som uz zufala, tiez ma bolia ruky, ohnuta nad postielkou hladkám ho, snazim ho utisit, ale aj ja som len človek. za 2 tyzdne sa stahujeme do rodinného domu, bude mat vlastnu izbu, teraz spíme 3 v takom malom prdinci a hned vedla maju spálnu svokrovci, tak ho nemôzem nechat plakat. ale inu moznost asi nemám. a uz nam nestacia v noci 2 plienky, ráno je uplne precikany, čaj nechce

mandragora22
2. dec 2011

@sante81 aky je "stary"?

zanulienka
2. dec 2011

cafte,aj ja sa pridavam do klubu nocneho vstavania.tiez si pta kakavko v noci niekedy aj 4-5 krat..skusala som aj cajom,ale najprv vypije caj a potom po hodinke si pyta kakao..niekedy vypila skoro liter mlieka za noc..neviem ako ju odnaucit..pretoze ked zacne v noci vrieskat,zobudi kazdeho

drzubok
2. dec 2011

pozor na zuby 🙂 co tak ucit na cumlík?? tie zubky žial budu aké budu

anjelicek26
2. dec 2011

@zanulienka - no nechcem vediet, ako vyzeraju zubky - resp. ako velmi su uz narusene, o rok-dva moze mat plno kazov, urcite by som toto v prvej rade konzultovala AJ zo zubarom.

Kakao? V noci? Nemyslite ludia vazne 🙄 Je to sladke, smädi po tom, isteze sa zobudi zasa. A cez den ti papa normalne? Neni z toho v noci najedena na cely den?

Ako to riesit u takmer trojrocneho dietata - vodu. Nic ineho. Par dni vresku a potom kopuuuu prespatych noci.

drzubok
2. dec 2011

@anjelicek26 pozdravujem 🙂 tiež som zvedavý ako je cez den,celkomvážne

zanulienka
3. dec 2011

@drzubok zubky ma bez jedineho kazu a krasne biele.ja do kaka nedavam cukor,aj z kakaom to len akoze postrasim..

zanulienka
3. dec 2011

@anjelicek26 zubky ma pekne a papa velmi dobre,az priliz dobre..svagrina moja je zubarka a pri kazdej navsteve jej kukune do pusy,cize ziadny kaz...ved len teraz jej dorastaju zubky..

sara07
3. dec 2011

@zanulienka no my sme sa zariadili podľa jedného detského časopisu a tam bola rada nedať nič a vydržať, možno bude plakať, že je to len u nich zvyk, čo tam boli názory mamičiek tak krik trval cca tri dni a potom si prestali v noci pýtat jest...nám to zabralo hned prvu noc, nedostal ale som ho pritulila, dala medvedika, , až som sa divila že to tak ľahko prešlo, teraz v pohode prespí celú noc, velmi rýchlo si zvykol len to bolo treba vyskúšať..držím palce

zanulienka
3. dec 2011

@sara07 no u nas by som z objimanim asi velmi nepochodila 😅 ..
teraz vstavame len raz okolo nadranom.....cize nie je to katastrofa

sara07
3. dec 2011

no tak to je super, skús aj to jedno vyradiť,.... potom už len nechat poplakať,je to vraj len zvyk, predtým jedli den , noc
@zanulienka

siusinocka
3. dec 2011

my sme na tom podobne.. malý má vyše 2 rokov.. s prvým nebol problém ale tento druhý drobec.. to je strašné, vstáva aj 6 krát za noc.. a teraz som ho už naučila aby spal s nami v posteli len kvôli tomu, že muž chodí do služieb a musí sa vyspať.. a kedže mame 2 izbák, spálen je spoločná a tak ho nemôžem nechať vyrevať.. ale už som skúšala aj nedať, aj dať len vodičku.. no nič.. reve, ručí aj hodinu, potom vylezie z postielky, vtrepe sa k nám, ručí dalej, skáče po nás.. len aby sme nemohli spať.. bojujem aj ja.. uvidíme do kedy vydržím. držím palce. z

zanulienka
3. dec 2011

@sara07 tuto noc sme boli bez mliecka.sa zobudila ze ju boli brusko a uz len vracala a vracia stale...cize sme na cistej vodicke..ono sa niekedy stane,ze prespinka celu noc.

zanulienka
3. dec 2011

@siusinocka asi v takom veku aj moja velakrat pytala mliecko v noci aj cez den...a som to spomenula nasej dokne a mi povedala,ze asi rastie.....a mala pravdu,pretoze ona zvykava mat taketo obdobia,ked sa nevie dojest a potom nam narastie a priberie za kratky cas...

zuzana581
3. dec 2011

Dcéra sa ako kojená budila aj 5 krát za noc. V 9 mesiacoch som prestala kojiť a prešli sme na UM. V noci už tak často nepýtala, ale predsa to bolo aj 2 krát. Mala som vždy pripravené dve flaše. V jednej bola voda na mlieko a v druhej voda na pitie. Prvý krát som jej zarobila mlieko ale druhý krát už dala len vodu. Nikdy som to neurobila inak, ani keď plakala. Proste som ju nosila, spievala jej a neriešila, či chce mlieko alebo nie aj ten druhý krát. Trvalo to pár nocí. S malým som problém nemala, od pol roka prespí celú noc, ale aj v lete, alebo keď sa náhodou zobudí, tak má pripravenú len flašu s vodou a toho sa napije ak je smädný. A to pritom cez deň im dávam aj sladké aj všeličo, nie som zástanca len vody pre deti, ale v noci to v tej pusinke kvasí a ak má dieťa kazivejšie zuby, ako moja mala, tak bude mať naozaj samé kazy, takže na noc je tá voda najlepšia. Treba len vydržať, dieťa si zvykne.

anjelicek26
3. dec 2011

@zanulienka - no sklovina sa nanerusi zo dna na den, trva to roky :( Dnes moze byt dobre, o dva roky uz nie. A nevratis to spät. Prajem vam velmi, aby ste sa tohoto zlozvyku zbavili. Zaludok ma v noci odpocivat. A o tom, co tolko zivocisnych bielkovin robi s pecenou a oblickami tvojho dietata - nad tym uz radsej ani spekulovat nebudem, ale zdrave to nie je. Pokial papa poriadne cez den, nie je dovod napchavat sa aj v noci. Proste netreba. Treba tych par noci vydrzat, aj keby vrieskala, ze by pobudila vsetkych. Zasa to pochopia, ze sa oduca... ved nebudes TY pre dobro (koho?) vsetkych este roky vstavat a ona tiez (alebo myslis, ze toto je dobry spanok, ked X-krat za noc vstava)? Drzim palec, nech to zvladnete!

sante81
3. dec 2011

ja idem odučat za 2 tyzdne, ked sa prestahujeme, dnes je doobeda len bez dudla a reval asi 3 hod s mensími prestavkami. som s nervami v riti, a pribudlo mi aj pár sedivych vlasov. a to som zvedava ako zaspí teraz cez obed bez dudla a hlavne večer.

tmima
7. dec 2011

ahojte, tiež mám tento problém, malá bude mať v januári dva roky a každú noc sa budí 2x na mlieko, nechce čaj ani vodu. Keď nedostane plače a nakoniec sa tak preberie, že sme hore aj dve hodiny. Tak sa vzdám a to mliečko dostane. Nie je to však len o mlieku, má veľmi slabý spánok. Ideme spať okolo pol deviatej a už o jedenástej sa budí, točí mrví a tak to ide celú noc. Niekedy sa aj posadí a prehadzuje sa. Už som skúšala dať ju spať pozdejšie, pravidelne vetrám nech má lepší vzduch, ale stále je to to isté. Skúste mi poradiť. A ešte som zabudla, nemáme už plienky tak sa budíme aj cikať a tak je to dokola. Mliečko, cikať. Už som z toho unavená. Skúste mi poradiť

mamavera
10. dec 2011

maminy, chce to len vydržať. Vaši drobci veľmi dobre vedia, že im to mlieko nakoniec dáte a plakať a vystrájať sa im oplatí. Som učiteľka v materskej škole, k nám deti tiež prídu s cumlíkmi aj fľaškami a do dvoch týždňov sú bez nich. Nie násilím, vysvetľovaním. S láskou, ale dôrazne. So svojimi deťmi som to nikdy neriešila, po odstavení od prsníka - pohár, fľašu nikdy nepoznali. Je pohodlnejšie dať dieťaťu fľašu a mať pokoj, ale privyrobíte si ďaľšie zbytočné problémy. Keď začnete odúčať v noci z piatka na sobotu, predpokladám, že noc z nedele na pondelok už bude pokojnejšia. A že sa potrebuje otec detí vyspať? Chápem. A vy nie?!? Dve tri noci to prežije aj on. Žena je a materskej väčšinou unavená viac, ako keď chodí do práce. Držím Vám palce, nech to ide u vás hladko.

sischa
11. dec 2011

Ahojte...tak je to fajn z jednej strany , keď si človek myslí že to len u neho sa deje...moja Emma tiež spinkávala celú noc...potom začala čajikovať a potom keď som jej povedala, že chceš čajik? keď v noci plakala tak úplne v otáčkach bola...asi už toho čaju mala dosť...tak odvtedy sme v noci na mliečku...a tiež vypije otočí sa a spí ďalej...minule ona nechce cez deň nejako zaspať sama...aj keď doteraz sme nemali problém tak minule som jej šupla mlieko lebo je to o držku sa teraz cez den prechádzať kým spí...tak vypila a spala...ona síce toho cez deň nezje nejako neviem koľko ani nevypije ale to ani predtým...tak neviem...aj zuby jej idú...asi všetky naraz...stoličky a teraz sa jej očný zubok tisne von...tak hádam to prejde samo keď vidim, že vaše snahy jej to mlieko nedať stroskotali...u nás by tiež určite stroskotali...lebo reve a keď jej poviem haji alebo si ju dám k sebe a poviem ideš teda s maminkou hajať...tak rev taký že dovidenia...takže vydržíme aj my...čo nám iné ostáva...

sante81
11. dec 2011

ja skusam odučat od flase uz pár dní a nejde to vôbec, asi som slabá matka, ked nechám plakat v noci dieta 3hod aby unedostalo flasu. nespíme cely tyžden ani ja ani on, kazdu hodinu hore, hladkat, uspavat, neustupit, ja uz nevládzem, však na mna susedia zavolaju sociálku ze trápim svoje dieta, ale 5flias v noci je prekroceny limit. a to ešte uvidím ako budeme na tom ked sa zbavíme dudla,
takze nie kazdému dietatu stačí vziat a za 2dni bude pokoj. u nas to zial bohu nefunguje vôbec

sischa
11. dec 2011

no tak prečítala som si komplet všetko...páči sa mi názor anjelička 26....máš pravdu v noci ma žalúdok oddychovať...pustíme sa do toho...dnes ide sama do izby...svokra má dovolenku celý týžden...tak dávam si týžden na to aby som ju odučila od mliečka v noci...aj keď v noci nebudem spať...cez deň pôjde k svokre dospím...ale ja chcem aby už spala celú nooooooooooooooooooc...budí sa síce len raz...vypije 150 ml a spí ďalej...ale mala by spokojne spinkať celú noc...prinajhoršom čajik...dám vedieť ako sme pochodili...držte prsty...ak prídeme na niečo nové určite sa podelím....Andrea

sischa
11. dec 2011

@mamavera ja s tým dnes začnem...ďakujem...nieje až taká mliečková a dudlíkova tak uvidíme...