Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

evinkag
28. sep 2013

uz to ani ja neriesim....dam malemu mliecko, ozaj a kolko malej davas v noci???

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
28. sep 2013

@fidka79 davat mlieko dietatu, ktore uz ma zuby, v noci nie je spravne pre jeho chrup. Ak neberies ohlad na to, ze v noci ma oddychnut traviacka aj mozog, tak hadam aspon to, ze mlieko obsahuje cukry, ktore v puse sposobuju zmenu ph a narusaju sklovinu. To znamena, ze dietko, ktoremu s dobrym umyslom robis mliecko 3x v noci tym v podstate trpi. Je naucene jest, tak si to pyta a je na rodicovi aby zasiahol a naucil ho to, co je pre neho spravne. Hlad zazenie pocas dna, v noci sa zaludok potrebuje vyprazdnit a oddychnut si. Ak je v noci dieta smadne, treba mu ponuknut vodicku. Cistu. ta jedina nenarobi v puse paseku.

monyccka
28. sep 2013

@evinkag tvoja pediatricka si to asi nevysala z palca. Organizmzus dietata potrebuje v noci spat a nie jest. To ze sa dieta budi je tzv nauceny hlad a je na tebe ako matke, aby si dietatko od toho oducila. Nemozes predsa povedat, ze ked chce, asi je to spravne.. To ked v troch rokoch bude chciet na obed cokoladu, tak to bude spravne? Alebo v puberte alkohol? Od toho su predsa rodicia, aby dieta usmernili a vychovavali.

monyccka
28. sep 2013

@hameeda nejde o nocne vstavanie ale o to, ze tym dietatu v podstate skodis. Kazi si zuby, zaludok je zatazovany, mozog si neoddychne, kedze nema neprerusovany spanok. Nic z toho nie je pre dieta prospesne. Takze tato obetavost vobec nie je na mieste, je pre deti dokonca na skodu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
28. sep 2013

@hameeda, nie som zastanca toho aby miminko v noci nejedlo, ale nie take velke dieta. Preco? Pretoze zatazujes oblicky dietatku, aj zaludok potrebuje oddychovat. Ale ak ti to pediatricka schvaluje, tak som ticho. Je to vec kazdej matky, len ja by som uz po prvom, max. 2. roku pravidelne urcite nedavala.

monyccka
28. sep 2013

@fidka79 skus jednat trosku slusnejsie. Samozrejme nie je mozne porovnapvat potreby trojmesacneho babatka a dvojrocneho dietata. Okolo siesteho mesiaca veku dietata sa upravuje rezim dna na viac menej dospelacky. V zmysle spania a bdenia. Ze teda dieta ma hlavny spanok v nocnych hodinach a niekolko doplnujucich v dennych hodinach. V tomto case je v poriadku, ked dieta v noci prestava prijimat potravu. Svoju potrebu vie dostatocne saturovat pocas dna a nie je nutne to doplnat v noci. Samozrejme neznamena to, ze v 6tich mesiacoch treba vsetky deti zaradom odstavit od nocneho jedenia. Je to individualne, no napriek tomu potredbne. Urcite by rocne dieta malo prespat noc. Je to pre jeho dobro, nie pre pohodlnost matky. Takze to, ze dietatu mliecko "neodopries" a v noci ho dostane napriek tomu, ze ma viac ako rok nie je pre jeho dobro. Skodis mu tym, ci sa ti to paci alebo nie. Hlavne pokial ide o mlieko umele. Materske mlieko je trochu iny pripad. No v roku je aj tak cas na postupne oducenie od nocneho dojcenia. Porovnanie si zjavne nepochopila, nebudem to dalej rozvadzat.

monyccka
28. sep 2013

@fidka79 nikde som na teba neutocila ani ta neurazala, bud natolko ferova a prestan s tym aj ty. O rozmaznavani nepadlo ani slovo, tak neviem o com pises.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
28. sep 2013

@monyccka, suhlasim so vsetkym, len skoda, ze nocne stravovanie a nocne budenie, nie je vzdy prepojene. Moja daaaaaavno nejedla a v noci sa budila aj 5 krat. Ale inak suhlas.

monyccka
28. sep 2013

@fidka79 napisala som to niekolkokrat. precitaj si moje prispevky este raz, ak potrebujes. Nebudem sa opakovat.

monyccka
28. sep 2013

@katka1981 to je uz na inu temu. Spanie je zlozity proces a pre deticky je niekedy tazke naucit sa same zaspat, tj v noci nevyzadovat asistenscne sluzby rodica ;) ale sa len otocit na druhy bok a spat dalej. Kazdopadne nocne jedenie nie je pre deti prospesne. Budenie je u niektorych beh na dlhe trate, ale aj to sa da odstranit. hlavne u deti starsich ako jeden a pol roka je to uz aj o komunikacii, dosledkoch, doslednosti, ritualoch atd... ale opakujem, to je ina tema a urcite nie jednoducha. Pri jedeni nie je o com. To proste treba zrusit a nahradit vodou, vela inych zdravych moznosti nie je.

hameeda
28. sep 2013

@monyccka: ja som tiež pila mlieko z fľaše do 5 rokov v noci a nemám žiadny problém ani s obličkami ani so žalúdkom a do zubára chodím len na preventívky kde mi aj tak stále povie všetko ok, mám 30 rokov a za sebou 5 pôrodov a zuby mám v úplnom poriadku bez kazov, a to som fajčiarka, na druhú stranu poznám deti, ženy, ľudí ktorý mlieko v noci na fľašku nepili a zuby majú v katastrofálnom stave, tiež poznám ľudí kotrý mieko na fľašku v noci nepili a manú problémi so žalúdkom, vy takých nepoznáte????? ja som zuby, a žaludok zdelila po otcovi 🙂, ten ma teraz 62 rokov a tiež má všetky svoje zuby, myslím že dve alebo tri má blombované, inak ok, žaludok máme tiež v pohode môžem pomiešať všetko dokopy a nič mi nie je......môžno až príliš niektoré mamičky dramatizujú

martuska75
28. sep 2013

To že ročné dieťa musí prespať celú noc to budem mojím deťom čítať pred spaním 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Moja staršia ešte v troch rokoch sa budila minimálne 2 krát za noc a mladšia je rovnaká. Prvá v noci tak od roka nepila druhá ano. Takže v tom to asi nebude.

evinkag
28. sep 2013

@monyccka kedze si taky expert na nocne spanie, daj navod ako na to....ako mam vysvetlit 22 mesacnemu dietatu, ze nema chciet jest, ale ma spat....

mamaveronika
28. sep 2013

tak mne mal syn rok a pol a za noc dal 7 flašiek...na vonok to vypadalo ako neriešitelna situácia...ale riešiť sme to museli lebo rano vždy prečuraný až na madrac...tak sme sa rozhodli a trvalo to dva dni a už prespí noc bez flašky...proste na zaspavanie sme mu nedali...reval ale nosili sme ho utišovali a po dlhom boji zaspal a vždy ked sa zobudil nosili sme ho upokojovali...2 noci sme nespali ale stalo to zato...bol to len zlozvyk...teraz sa v noci ani nezobudí...šťastný sme aj my aj on... 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
briketa
28. sep 2013

Zeny, nechat plakat od hladu? A oni nedostavaju veceru? Ved si uvedomte, ze ked krmite deti este aj v noci, kedy si organizmus ma oddychnut? Travenie a aj mysel, ved ked sa v noci stale budi, tazko zvladne aj hlboku fazu spanku ked naozaj oddychuje.
Musite rozdelovat medzi potrebou a zlozvykom. U dvojrocneho dietata to je uz jednoznacne iba zlozvyk.
A dvojrocnemu dietatu normalne poviem a vysvetlim. A hotovo. Ze bude dva vecery plakat? No a co, ved ja som rodic od toho aby som dieta usmernovala v JEHO prospech.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
28. sep 2013

@fidka79 ja teda v noci nevstavam aby som jedla. rovnako nevstavaju moje deti. Nepokladam za spravne podporovat zlozvyky ako je nocne jedenie. Nepisala som o zlozeni stravy, o raw ani o ooovoci a zeelenine. Chorobnost a genetika su jedna vec, nocne jedenieu dvoj a viacrocnych deti druha. To prve je ovplyvnitelne tazko, to druhe staci chciet a tiez rozumiet preco to od dietata chcem.

monyccka
28. sep 2013

@evinkag daj si do vyhladavaca nocne spanie a citaj. urcite najdes dostatok navodov ako na to. Jednoznacne je 22mesacne dieta dost velke na to, aby chapalo rozdiel medzi dnom a nocou. Ze sa v noci spi, ze v noci spia ludia, zvieratka, veci..zahrame sa vecer spolu na uspavanie flasticky, urobime jej postielocku, v noci ked sa jej bude dozadovat, ukazeme, ze flasticka spi a musime byt tichucko aby si oddychla a rano nam doniesla mliecko.. co ja viem, ved si matka, improvizuj....toto je len napad, nie jedina mozna cesta, aby sme sa rozumeli. A este jedna dolezita vec, ak dieta papa cez den, v noci nie je hladne! Je len naucene jest- rovnako ako dospelaci, ktori su zvyknuti pri telke jest chipsy. Nejde o hlad, je to ZVYK! Takze bud preucit na iny zvyk, alebo ho proste zrusit. Je to V PROSPECH dietata.

sorciera24
28. sep 2013

@fidka79 ja neviem ako ty, ale ja v noci (po 8ej) rozhodne nejem.......ked mas vyvazenu stravu po cely den, tak tato nocna potreba v zdravom organizme nie je, telo potrebuje aj dlhsi cas na travenie, nei aby sme ho aj v nosi zatazovali (a dieta od 2 rokov je na tom rovnako......)......aviem, ze u syna to tak bolo.....vle a je o zvyku, nie o hlade......(ja ani nepijem, ani moj syn....aj ekd toto mzono skor pochopim....ale od smadu je voda a nie flasa mlieka).....moj nazor

briketa
28. sep 2013

@fidka79 nie, to nie je hlad ako potreba ale zlozvyk, ktory dietatu narusa spanok. Dvojrocni potrebuju cca 10-13 hodin spanku 24 hodin denne. Maju styri fazy spanku, ktore sa striedaju rychlejsie ako u dospeleho, preto ich potrebuju viac. Cim viac sa dieta v noci budi, tym viac stresuje organizmus, vratane mozgu. Nervova sustava je este uplne nevyvinuta, preto potrebuje dlhsie nocne zotavovanie. Zaludok sa pri vecernom jedle pred spani uz dokaze naplnit tak, ze to postacuje az do rana.
Jest v noci je zlozvyk. Spanok je cela veda. My to vieme, deti nie. Preto je nasou povinnostou usmernovat spanok tym spravnym smerom.
A v noci chladnicku naozaj nevyjedame, nikto z nas. Ked je cas spat, ide sa spat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
28. sep 2013

tvoje dieta pracuje v nocnej?

monyccka
28. sep 2013

@fidka79 tvoje dieta pracuje v nocnej? lebo tu sa bavime o jedeni POCAS spanku u DETI! To je dost rozdiel od pracujucich ludi 🙂