Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

matica2
11. máj 2009

a cez den ako papá. ak málo tak môže byt hladná a preto pýta aj v noci

petrastudent
11. máj 2009

Loren i já bych v tomto potřebovala radu- my už budeme mít za chvíli také dva roky a mléko v noci pijeme stále- ale už se to odnaučovat nesnažím. Nic nepomohlo a když jsem mu mléko odmítla dát tak se mnou odmítal měsíc chodit spát a když jsem si k němu lehla spostil hysterický řev.A také potom začal ještě hůř v noci spát a trvalo půl roku než se to dalo jako tak do pořádku. Tak už jsem se s tím smířila.

dadulik
11. máj 2009

loren, petra, tak ja mam ten isty problem ☹
dcerka bude mat buduci mesiac dva roky, a mlieka v noci vypije aj pol litra, inak dalej nezaspi 🙄
matica, nemyslim si, ze je to o hlade, podla mna je to len a len o blbom zvyku 😠 ☹

denisse
11. máj 2009

ahojte ... aj moja takmer dvojrocna dcera doteraz v noci pije mlieko ... do 18 mesiacov som ju v noci kojila, potom sme presli na UM ... u nas to nie je nijake dramaticke, pyta si mlieko dvakrat v noci (tiez inak nezaspi), ale nepije ho nijak vela ... zakazdym 90 ml ... takze u nas sa to da vydrzat, ja sa len obavam, ze to samo od seba neprejde a myslim, ze uz je dost velka na to, aby prespala noc bez mlieka ... a navyse ju oducam od plienky, ale kedze v noci pije, tak na noc musi mat ...
a bez mlieka je to u ans hroza, ked mala brusnu virozu, tak nam dr zakazala na niekolko dni mlieko, to bol rev priserny ... ale nakoniec vzdy nejak zaspala a myslim, ze sa to zlepsovalo, poslednu noc bez mlieka celu prespala .. ale to nepila mlieko vobec, ani vecer pred spanim ... akonahle sme jej ho naspat dali vecer pred spanim, tak sa znova zacala budit aj v noci ... su to mali zavislaci mliekovi ...

junovka
11. máj 2009

loren, moja Nely tiez si pyta aspon raz v noci mlieko.Vypije 250 ml.Ja to neriesim.Ako to prislo, tak to aj pomaly odijde.Vsetko chce svoj cas, ved nebude cely zivot pit v noci mliecko. 🙂 Moja Timka takto pila skoro do 2 a polroka a v pohode. 😉 Dnes uz mame pokoj 😀 😉

danu
11. máj 2009

loren presne tak je to aj u nas. Ella ma 22 mesiacov a stale si vyzaduje v noci jedno mlieko, tiez som skusala davat ako ty nevsimat si ju ale polhodku ukazovala ze je hladna a mrnkala si a aj tak som bola nutena jej ho ist dat. Akonahle vypila krasne zaspala az do rana

susik77
11. máj 2009

Ahojte, my sme odnaucili od pitia mlieka malu asi okolo 14 mesiacov. Dolezite je, aby bola pred spanim napapana, a v noci jej davame bylinkovy caj ked chce pit. ona este stale pije z kojen. flasky-myslim, ze sa tym ukludnuje. Uz aj to chcem obmedzit, pretoze ju chcem zacat ucit chodit na nocnik. Akurat mam z toho strach, ze ked jej ten caj nedam, tam sa mi bude v noci budit a nezaspi...Teraz spi ukazkovo-celu noc asi 13 hodin, len s 2-3 prestavkami , kedy jej dam trochu caju a dudlik.

petrastudent
12. máj 2009

Aj my kvůli nočnímu pití máme na noc plínku- jinak už ji nemáme. A dopoledne když jde spát tak se také budí se suchou ale v noci ji má úplně mokrou. Také mi to vadí jen kvůli té plínce, protože ji vůbec nechce a pláče když mu ji dávém. Ale nějak to snad přejd

loren
autor
12. máj 2009

no tak vidim ze niesom sama v tom mne to nejak nevadi ale v septembri cakame dalsie babo a tak pre toto som ju chcela oducit neviem si predstavit vstavat k sare a este aj k malemu mimcu 😉

smisova
12. máj 2009

my sme pili tak isto mliečko skoro do troch rokov a potom ked sa nam narodil bratček tak sme povedali že mliečko potrebuje babo a prestal si ho vyžadovať tak nejako sam od seba 🙂 tak myslim že to netreba riešiť dietatko si rozumie a same určí kedy ma dosť. Teraz vypije kakavko pred spaním a na noc mam nachystany čajík ak by bol nahodou smadny ale malokedy je už v noci hore. Treba len vydržať 😉

janada
12. máj 2009

tak tento problém máme aj my.Najprv píjavala v noci mlieko len raz,medzitým mala čajík.Najnovšie si pýta niekedy viackrát a naučilasa mi na kakao,tak mi v noci vreští dokým to kakao ozaj nedostane.Dokonca aj k obednému spánku potrebuje flašu,a to predtým normálne obeduje.Je to moje tzretie dieťa a toto som nemala so žiadným.

daduska75
12. máj 2009

ahojte, my sme na tom rovnako, Petko ma 19 mesiacov a v novembri cakame babo a on bez mlieka nespi a zacne strasne plakat a uz to neriesim (zobudi sa 2-3 x), snad niekedy prespi aj celu noc a prestane aj mliekovat 😝

denisse
13. máj 2009

baby, ja som nelu kojila do 18 mesiacov a na to sa mi budila niekedy aj 10 krat za noc a myslela som si, ze sa mi nikdy nemoze podarit ju odstavit a nakoniec to slo celkom hladko ... tak sa spolieham na to, ze aj s nocnym pitim mlieka to tak nejak pojde "ked pride jej cas" ... a drzim vsetkym palce, nech to tak naozaj je ... 😅

cucuska
13. máj 2009

ahojte. AJ ja mojej malj dávam v noci mlieko, už som počula naozaj veľa rád ako ju od toho odučiť ale nejak sa mi to nedarí a naozaj nemam zaujem ju nechať revať od hladu. U nás je to v pohode pretože sa budí raz v noci na 260ml mlieka. čo nie až také drastické. AJ ja som skúšala znížiť d´vaku alebo to nahradiť čajom, ale veď to poznáte: naše deti majú rozumu dosť, a to aj moja Emka. Inak , prestala som to riešiť, hadam si raz prestane pýtať 😅

bashka
13. máj 2009

babule, tak to som rada, ze nie som sama, aj som si myslela, ze to nie je nic vynimocne...aj ked mi kamosky vravia, ze uz v takomto veku nema co bt hladna v noci. Uz to tiez neriesim, ked jej dam menej tak si pyta viac krat, ale ze az do 3 rokov? Paaaaani. No nic, hlavne, ze sa napije a spi dalej, ked som sa ju snazila oblbovat vodou tak bola hore kazdych 5 minut a nakoniec sa rozplakala az kym nedostala mliecko,otocila sa na druhy bok a zaspinkala. Inac mozem jej na veceru dat hocico kalorickejsie aj tak si bude v noci pytat. Myslim, ze rada na to ani neni. Dieta si asi samo povie 😉

petrastudent
13. máj 2009

I já můžu synovi dát dvě večeře a i tak bude v noci mléko pít- přece jen přes den papá zhruba každé 3-4 hodiny a noc je dlouhá. Vydržíme pak na to už budeme jen vzpomínat. 😉

cucuska
13. máj 2009

som taká rada že nie som sama babbule 😅

kubko
14. máj 2009

Ja som tiez nestacila behat s mliekom v noci, mala vypila aj 8 dcl, rano precikana az za usami, vodu odmietala aj vsetko ine, nic nepomahalo. Az kym nemala crevnu chripku s horuckami a vsetko mlieko vzdy vyvratila, aj ked nanho mala chut, v zapati z nej vyletelo bleskovou rychlostou. Lekarka zakazala vsetko mliecne, tak sme si dve noci pretrpeli, plakala viac ako inokedy, ale nemohla som inak, niekedy sa dokonca aj napila caju alebo vody a zaspala a na treti den uz mliecko ani nepytala. Teraz davam riedku kasu pred spanim a rano najskor o pol piatej mlieko, potom si este pospinka. Ked mliecko zo zvyku pyta v noci, tak jej ponuknem caj, ten nechce a poviem jej, ze mliecko bude az rano. Tak zelam vela uspechov vsetkym, keby som nebola donutena crevnou chripkou, tak asi mlieckujeme celu noc dodnes.

adulik144
14. máj 2009

Moja Terezka bude mat za dva mesiace 4 roky a kazdu noc si pyta mliecko. Sem tam ju oklamem cajikom, ale okolo 4- pol 5 hodiny rano to mliecko musi mat.Uz bolo aj tak, ze vydrzala celu noc a len nadranom si ho vypytala. potom sa nam narodila Lucka a ked ju v noci zobudila tak ju uspal len caj alebo mlieko

cucuska
20. máj 2009

ja sa chystám malú od toho mlieka odučiť, v sobotu mam skušku na VŠ a potom mam týždeň pauzu a idem na to. Stále sa mi to zdá horšie a horšie. Už mi aj prespala cely noc a teraz zas je hore o 00:00 na mlieko a pototm zas okolo 5:00 horšie ako keď som ju kojila 😅 Manžela pošlem spať do pracovne a ja idem asi cez víkend na to, uˇteraz sa bojím 😖 ale ideme na čaj 😕 držte paluchy

sakura77
20. máj 2009

cucuska,ved to je este u vas v pohode,este je mala,ja som odnaucila v 18 mesiacoch-ale tiez az ked som si bola ista ze sa vecer dobre napapal a nemoze byt hladny-jednoducho som mu nedala hotovo-oklamat cajom neodporucam-lebo to budete mat 5 krat caj plus stale to mlieko 😀 takze nic moc,ono to znie mozno drasticky,ale treba vydrzat rev a babo si rychlo zvykne-to len my maminky z toho robime velku vedu.jasne ze niektore deti sa nechaju presvedcit za dve noci,ine za tyzden,ale kazde si zvykne,le treba ist do toho a vydrzat

a na pitie davam len vodu-aj to si uz nejake tri mesiace nepyta vobec-ked je ozaj smadny,napije sa aj vody-sladky caj urcite nie,to je len dalsia zavislost a ked nedostane mlieko,tak bude zas vypytovat cajik miesto neho-to je taky zacarovany kruh

dadulik
20. máj 2009

sakura, uplne vo vsetkom s tebou suhlasim 😉 akurat, ja neviem, ako to lauru odnaucit, my sme boli aj na caje v noci, to sa budila aj 8x, cistu vodu hodila o zem, a teraz vypije v noci cca 300 ml mlieka a zobudi sa 3-4x 😒
ozaj iba mat pevne nervy a odnaucit ich to tak, ze im skratka nic nedat !

sakura77
20. máj 2009

no,len nas teraz niektore maminky zvozia ze sme moc tvrde na deti 😅 ale moj je teda certik s riadnymi rozkami a za dve noci sme mali pokoj-co by som ani vo sne nepovedala,cakala som ze to bude omoc horsie,ale celkom fajn teda,ono fakt to treba vydrzat az dokonca ked uz sa clovek na to da

dudduli
21. máj 2009

moj maly bude mat rok a uz ho odnaucam aby pil v noci mlieko.snazim sa aby si dal puding,pije ho este z flasky okolo 20:30,potom sa zobudi okolo 3:00,to mu dam caj a vstava o 6:00 a to uz mu dam mliecko,tak snad mu to uz takto ostane

dadulik
23. máj 2009

sakura, tak vy mate uz pokoj v noci? 😅 ako si to dokazala? plakal velmi, vyvadzal? lebo moja mala ta sedi na posteli vykrikuje na mna (spava vo svojej izbicke) a neviem, si predstavit, ako by sa naspat ulozila, keby som jej to mlieko nedoniesla ☹

andrea12737
24. máj 2009

Ahojte. My mame doma dva a pol rocneho chlapca. V noci sa nam zobudi jedine na smad, i to sme s nim vybabrali, ukazali sme mu kde ma polozeny pohar, ak bude smadny,aby sa sam napil, odvtedy sa v noci s placom nebudi. Lebo ono to bolo tak predtym ze sa nam tiez niekolko krat v noci budil aj 5-6x, len aby bol niekto pri nom a v kuse len cosi vymyslal, raz v noci som si isla k nemu lahnut na noc, ked sa uz neviem kolky krat zobudil, tak som na neho vybehla a jasne mu to vysvetlila a odvtedy je pokoj..a s tym mlieckom..pred spanim mu dame flasu kakaa-250ml, popozera si rozpravku a ide spat-vsetko sam vo vlastnej izbe.Spinka kludne do rana.Drzim vam prsty!

dadulik
2. jún 2009

ahojte, chcem sa vam pochvalit, ze uz 4 noci nepijeme mlieko 😵 skratka som jej ho prestala davat, a na miesto toho som jej ponukla nesladeny detsky caj, sice este place, co sa mlieka dozaduje, treba vsak vydrzat, a rezolutne jej to vysvetlit, caju nam na celu noc staci cca 1 dcl, 3 noci spala krasne s jednym prebudenim, tuto noc bola hore 3x, ale to deci jej stacilo, ona si len cucne, ak zisti, ze to neni nic mnam, tak to necha tak 😀
baby, tak len odhodlanie, trpezlivost, a vydrz 😉

sakura77
2. jún 2009

dadulik,teda gratulujem,jasne ze sa to da,len mamicky musia vydrzat,deturence nam hladom urcite neumru 😅
ja mam teda certiska riadneho a trvalo nam to dve noci -zakazdym asi s 20 minutovym jedovanim-to bolo vsetko-sama som bola v soku ze to islo tak lahko 🙂 a odvtedy ani tuka,ani raz viac nepytal,dokonca casom ho aj ta voda presla,takze teraz spime krasne cele noci

matap
5. jún 2009

ja mám trojročného chlapca a spravila som to isté. namiesto mlieka čaj. lenže ešte stále (už je to vyše roka) pijeme v noci čaj 2-4x, neviem ho to odnaučiť. takže keď počujem v noci "mama čajík", je mi zle. nie a nie ho to odnaučiť, keď mu nedám, začne plakať ako divý... a navyše mám druhé bábo, ktoré mi svojim "cuckaním čajíka" každú chvíľu budí. tak naozaj len trpezlivosť, snáď s tým jedného dňa prestane...

dadulik
5. jún 2009

my sme uz prespali predminulu noc celu 😵 a minulu noc bola hore len 1x 😵
snad nam to vydrzi 😅