Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marry1978
28. sep 2013

my sme mali donedavna ten isty problem ... vecera super, takze hladna nemoze byt, asi je to len zvyk,ale raz som zistila, ze ona pije len pokym jej ide, cize som jej skusila dat len 1-1,5 dc mlieka a vypila ho, dala mi flasu, otocila sa a zaspala .... potom som to skusila s cajom.... vypila, otocila sa a zaspala.... skus ci to nepomoze, ( necitala som vsetky prispevky, tak neviem ci si to skusala )

briketa
28. sep 2013

@fidka79 tema hovori o dvojrocnom dietati co pije tri flase mlieka za noc

sorciera24
28. sep 2013

@fidka79 to, ze ty nieco neuznavas neznamena, ze to tak ma byt;)

monyccka
28. sep 2013

@fidka79 tvoje reakcie su stale o tom istom. Diskusia s clovekom, ktory reaguje takto utocne nie je mozna. Snazila som sa ti napisat argumenty, nie "tabulky". Nikto ti nekaze menit cokolvek na tvojom pristupe k tvojim detom. Faktom zostava, ze podporujes zlozvyk, aj ked to robis s pocitom obetavosti voci dietatu. to, ze hodnotis mna ako matku a moje deti lutujes...hmmm..mna tym neurazis, aj ked sa o tom budes snazit. Nepotrebujem sa obhajovat pred anonymom na konovi 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
28. sep 2013

@fidka79 🙂 Dobru noc.

katka1981
28. sep 2013

@monyccka, ja som aj proti vode od urciteho momentu , ale suhlas 😀

monyccka
28. sep 2013

@katka1981 tiez nie som zastanca nocneho pitia. Ale ak uz nieco, tak nech to aspon nezatzuje zubky a zaludok. Najlepsie je proste to zrusit celkom. Noc je na oddych, nie na pestovanie zvykov, stravovanie a pitie. 🙂

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvapokorna
28. sep 2013

maminky, mne sa osvedčila taká testovacia finta. skúsila som časom ponúknuť vodu miesto mlieka. keď veľmi plakala, že chce mliečko, dala som mliečko. teda niekedy priznávám z únavy som vrčala, ale urobla som, inak to bol zbytočný slzavý boj. a keď to bolo zobudenie zo zvyku, iba uchlipla vody a spalo sa ďalej, alebo ani nechcela. a postupne sa budila menej a teraz už vobec. a keď sa zobudí, tak si už vie povedať, že sa chce napiť vody, ale to je už málokedy. ešte som vypozorovala, že sa na mliečko nebudila, keď cez deň viac jedla. takže áno, može mať dieťako v noci potrebu si dať mliečko. oni nerozlišujú, že je deň rozdelený na časti kedy sa je a pije a kedy už nie. dieťatko dostane signál od tela a kričí dajte, potrebujem. ale dá sa to korigovať, len nelámať cez koleno. chce to čas a trpezlivosť. držím vám palčeky. 😎

briketa
28. sep 2013

@helencek citala si si nazov temy? Ako odnaucit dvojrocne dieta pit tri flasky za noc.
Napisala som. Nedat mu , lebo to nepotrebuje, je to len zlozvyk.
Pisem k teme. Na rozdiel od Teba

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvapokorna
28. sep 2013

@monyccka male babatka predsa piju aj v noci a kazde dietatko sa vyvija svojim tempom. ked potom nema problemy s travenim a neplace ze ho brusko tlaci, tak myslim, ze to nie je zatazovanie zaludka. myslim, ze deckemu organizmu je jedno ci je den alebo noc. ono ma hlad, potrebu, tak ju chce uspokojit. ako som napisala, ja mam skusenost, ze to zalezi velmi na tom, kolko sa naje cez den. ak dost, tak sa nebudila, ak malo, tak hold za par hodin prisiel hlad a neslo to prespat. 😀

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
briketa
28. sep 2013

Zeny, ale ja nechapem preco to tu vsetko pretacate. Tema je stale aktualna, lebo stale su deti co sa budia v noci vo veku ked uz mozu zdravo prespat celu noc. A su matky co chcu zmenit navyky dietata a naucit ho spat.
To je jedno ci vcera, dnes a zajtra. Preto bola tato tema otvorena a ponechana. Preto pribudaju prispevky, postrehy a znalosti ako dieta odnaucit.
Vy to robit nechcete, napisali ste to OK. Ideme dalej. wtf?

monyccka
28. sep 2013

@silvapokorna male babatko je male babatko. Dvojrocne DIETA uz nie je babatko. Je to dieta, ktore uz davno DOKAZE prespat noc, ak mu s tym na zaciatku pomozeme. Aj ked je to mozno narocnejsie ako zotrvat pri zlozvyku a nadalej davat jest v noci.
@helencek blahozelam.

blackcat8885
28. sep 2013

Ja chcem skúsiť metodu,robiť mlieko stále slabšie.Myslíte,že to pomôže?On sa zobudí aj 4x v noci ale nevie zaspať,jedine ked mu dám mlieko,hoc len 100ml a až vtedy zaspí

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
briketa
28. sep 2013

@blackcat8885 ak ma sedem mesiacov ako mas v profile, tak je to vcas. Po roku mozes zacat znizovat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skybaby
28. sep 2013

Tak sa pridam do tejto vasnivej diskusie aj ja. Staršia dcéra v roku prespala celu noc bez mlieka. Mladšia bude mat budúci týždeň dva roky a v noci sa budí na mlieko, väčšinou 2x. Od zubarky som ale dostala nakazane dať jej mlieko najskôr o tretej. Dôvod - dovtedy by dieťa malo mat hlboký spánok a netvoria sa sliny. Smerom k ranu je spánok menej hlboký, tvoria sa sliny a teda mlieko nemá taký zlý vplyv na zuby. Takze sa snažím a ked sa mala budí okolo jednej, väčšinou to ukecam a mlieko jej nedam. Dávam potom až okolo tej tretej ked si vypyta. Lezie mi to aj tak na nervy, chcela by som sa vyspat. Nechcem ju však nechať vyrevat, neuznavám to a nechcem aby pobudila zvyšok domácnosti. Takze sa snažím ukecavat a dúfam že o chvíľu uz prespi noc. Cez den síce niekedy slabšie je, ale musí sa proste naučiť že v noci sa spí 😉

katieg85
28. sep 2013

@katka1981 ahoj.no ked jest nechce tak asi pricina bude dakde inde.a mozno malo pit aj v noci no skusila som mu dat caj ta nic sa nedialo,vypil ho a spal tak som dala aj druhy den a tiez mu to nevadilo.po tretiej noci sa uz nebudil.no keby malo uz rok abo viac tak urcite ti uz protestovat bude ,lebo si nato zvyklo.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stellamaris
28. sep 2013

Moj syn od piatich mesiacov prespi celu noc,obcas sa zobudil v noci,ponukla som mu trosku vody a zaspal.Mliecko som mu podavala pred spanim a potom az rano ,ked sa zobudil.Do piatich mesiacov dostaval mliecko kazde tri hodiny,aj v noci.Potom sme nocne krmenie na radu pediatra zastavili a maly krasne a hlboko spinkal...................Ked pocujem od inych mamiciek,ze sa deti v noci dozaduju mlieka,pytam sa,co dostavaju cez den.....a ci to nie je skor smäd ako hlad.

katka1981
28. sep 2013

@katieg85, ale nie, u nas bol problem so zubkami ked jej isli a mala nocne mory. Tiez som skusala, ze jej super upokojilo ju mlieko, potom caj, potom voda a potom nebolo treba nic. Proste presli nocne mory. A tiez spanok sa musel vyvinut. Je to narocny zdlhavy proces. Ale som za, nech si kazda mamicka urobi ako jej vyhovuje. Je to jej dieta. Ked chce nech si necha poradit a ked nie ajtak dobre.

effkaa
28. sep 2013

@fidka79 preco stale na niekoho utocis a urazas? Vsetci sa tu snazia argumentovat normalne, len ty napises, ze podla teba je niekto krkavcia matka alebo "naco si to dietko chcela to nie je tamagoci". Mas problem vyjadrit sa slusne alebo co?