Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

mamavera
12. dec 2011

@sischa držím ti palce, nech sa vám to rýchlo podarí. O pár rokov budete len spomínať 😉

mamavera
12. dec 2011

@sante81nie si slabá matka, výchova dieťaťa je veľmi ťažká vec. Univerzálny recept neexistuje, každé dieťa je jedinečné. Ťažko teraz radiť, prekročený limit sú u mňa už dve fľaše....chápem, nie je to ľahké v noci počúvať plač dieťaťa, ktoré je rozospaté a dožaduje sa toho, čo mu nechceš dať. Dieťa ale vycíti tvoju neistotu, nervozitu a zrejme už zažilo, že tvoje nie vždy neznamená naozaj nie, ale niekedy po určitých procedúrach (plač, zúrivosť) aj áno. Možno by som radila v takomto prípade odložiť fľašu niekde mimo domu, na dovolenke, na víkende - nemáme, ale dieťaťu to vysvetliť cez deň, láskavo, ale dôrazne. Nesmie mať pocit, že je to trest. Samozrejme fľašu treba odstrániť úplne, cez deň by malo piť z pohára. Láskavo, s kľudom mu vysvetľuj, že mu fľašu naozaj nedáš, ani keď sa bude hnevať. Drž sa.

sante81
6. feb 2012

@mamavera tak po 8 tyždnoch pokusoch - najprv neuspešnych, potom bola pauza, vysvetlovanie, potom zase skusanie a po 10 nociach prerevanych som to vzdala a skusila som minuly piatok - uz 3 dni sme bez flase, dávam len ráno ked sa zobudí, prvu noc plakal dost, az mi srdce trhalo, druhá noc o niečo lepsie ale budil sa kazdu hodinu, 3 noc kazdé 2 hod, ale uz bez revu, uvidím ako to bude dnes, a ešte vyriesit dilemu kedze nechce pit kravské mlieko - ani kakao a sunar len z flase, z pohára nie. a mlieko mu zrusit nechcem. - cez den

lubikass
6. feb 2012

Moje dvojčatá sa budili na mlieko do 26 mesiacov aj 5-6 krát za noc, nezávisle od seba, takže ja som vstávala aj 12 krát za noc. Nebol to hlad, len blbý zvyk. Ja som už nevládala ráno vstávať.... každé ráno prečúraná plienka, pyžamo, posteľ... spotreba mlieka 4 L na deň, z toho 2 L v noci.... A tak jedno ráno, keď už som mala toho všetkého dosť, chytila som fľašky a akože vyhodila do koša. Chlapcom som vysvetlila, že už sú veľkí a že len malé ľaľky pijú z fľašky. Tvárili sa že chápu, ale prvá noc bola katastrofálna. Plač a dožadovanie sa mlieka. Tak som celú noc vstávala a vysvetľovala, kým nezaspali. Druhá noc -menej, tretia noc- zase menej. No a na 5 noc sa môj sen stal skutočnosťou. Chlapci prespali celú noc! Jupíííí. Takže to chcelo len vytvrvať a vydržať. Po skúsenostiach po staršom synovi, pri ktorom som bola mäkká a ustúpila stále jeho plaču, nám trvalo vstávanie v noci na mlieko a potom na čaj do 3 a 1/2 roka...

tinika
8. máj 2012

@lubikass super len ja ked jeho flase vyhodim budem vysvetlovat ze tie dalsie su jeho brata ktory este papa lebo ma pol roka .(

magali
8. máj 2012

ja som sa rozhodla skoncovat s flasou asi pred tyzdnom.. pil jedenkrat za noc (nastastie) ale kedze uz mal 18mesiacov, povedala som si ze je to len zo zvyku a proste som jedneho dna v noci flasu nedala, sice sa raz za noc zobudi a flasu nedavame ale musim mu dat napit aspon caju alebo vodicky, cucne si trosku a niekedy zaspi hned, niekedy neskor, teraz nam idu zasa zuby, takze je to zasa horsie, ale urcite sa nehodlam vracat k nocnej flaske a verim ze to bude len lepsie,, verim ze je tazke pocuvat detsky plac ale deticky v takom veku ako mam ja a aj starsie dokazu uz pochopit urcite veci a sice sa vsemozne snazia presadit si svoje, ale po urcitom case si zvyknu a akceptuju novu situaciu

monikapalo
26. máj 2012

Ahojte, takze po precitani Vasich prispevkov, som pevne rozhodnuta zrusit nocnu flasu mlieka aj ja. 🙂 Maly pije 1 x za noc, cca 180 ml krabicove mlieko. Viem uricte, ze to nie je o hlade,ale o zvyku. Mam iba obavy, ako ten plac budu znasat susedia, pretoze ked sme sa asi pred mesiacom oducali od cumla - co nam trvalo tyzden, susedia sa ma pytali, ci je maly chory, ze tak stale place. 😒 Takze aj oducaniu od nocneho mliecka davam taky tyzden, teda aspon dufam. 😀 Som zvedava, ako zacne maly nervacit, pretoze pri cumliku sa teda riadne ukazal. 😝 😀 😠

simsalabim
26. máj 2012

Ja som nocnu flasu mlieka zrusila u jednej dcery takto - 1. noc som zriedila mlieko na 1/2 s vodou...dalsiu noc 1/3mlieka, zvysok voda...to uz dcera protestovala 😝 Potom 1/4mlieka a voda...potom uz len cca 20ml mlieka a voda - to uz dcera pochopila, ze je blbost v noci vstavat vlastne koli vode, ale este to skusila jednu noc - dostala uz len cistu vodu. A potom uz v noci nevstavala 😉

monika15
27. máj 2012

wow.... mi tiez bojujeme :((((((((((((((((((((
ale nic zatim..... :((((((((((((((((((
vecer o 7 chodime spat.... potom rano okolo 5 tej sa pyta flasa... :((((
a potom sa spi do 8......

monikapalo
28. máj 2012

Prva noc oducania nedopadla velmi dobre, po hodine revu, aj ked som mu to trocha oddialila, predsa len dostal mlieko, ale nie beznu porciu, ale polovicu. 😀 No a samozrejme protestoval dalej, ale to som uz nepolavila a nakoniec zaspal. Vysledok: manzel nevyspaty, ja som nevyspata a susedia???? Zrejme nevyspati.
😀 Uvidime , co bude tuto noc, podotykam, ze vodu ani caj uplne odmietal. Vytocil sa tak, ze urcite cez ten rev nepocul moje maaarne vysvetlovania. 😀

kacora221
17. okt 2012

Ahojky,my uz mame pomali 3 rocky a stale papame v noci plnu flasku kakavka aj 3 krat,cely den papa aj navecer sa naje zje aj plny tanier kase a za pol hodinku si vypita kakavko,a ked mu ho nechcem dat zacne robit cirkusi... nechce aj caj ani vodu len to kakavko a ako hovorim aj 3x za noc...

nikusiak
6. nov 2012

mame presne ten isty problem 770ml mlieka na noc jej vooobec nerobi ziadny problem zgustnut.a ked jej znizim davku,hned na to pride a pyta ham ham

nikusiak
6. nov 2012

@monikapalo joj teraz som sa nasmiala🙂)pripomenula si mi malu,akurat ,ze s cumlom sme sa "trapili" 2dni.ale tie otazky susedov su na tom najlepsie.takze ako vidim,aj nas ten zlozvyk od flase a oducanie sa ide pekne potrapit

nikusiak
6. nov 2012

@kacora221 a vahovo ste na tom ako?lebo my sme dost dobre buchticky.mame 1r 9mes a mame 13,5kg.ja to pripisujem tomu nocnemu jedeniu,lenze mala si aj pocas dna pyta tolko mlieka,ze niekedy mam pocit,ze by dokazala iba na UM existovat

mirininu
8. nov 2012

ahoj, možno to tu už bolo , len nemám čas toľko čítať, takže u nás to bolo tiež tak, starší syn bol veľký závislák na mlieku , tiež som non-stop vstávala , až sme nakoniec začali dávať čoraz menej mlieka tak o 10-20 ml až ho to prestalo baviť a najprv vynechal 1 fľašu potom všetky.... len to chce trpezlivosť a nič násilne neriešiť . A na okraj nakoniec sa jeho závislosť na mlieku ukázala ako neznášanlivosť kravského mlieka 😕 teraz sme to zistili , takže sme úplne bez , teda snažíme sa .

katieg85
14. dec 2012

ja mam 3 deti ale vsetky som odnaucila uz od pol roka a spia mi do rana,no a toho posledneho som oducila ked uz mal 3 mesiace teraz ma 4 mesiace chodi spat kolo 6 vecer a stava rano o 7 hod,svokra mi hovori ze mozem rodit ked mam take dobre deti,no mne sa to zda ze to neje v detoch ale ako ho naucis.

evinkag
28. sep 2013

Jeej dakujem zenicky i ked s niekolko rocnym odstupom ste mi dali silu a radu ze nocne papkanie (aj3x) treba len vydzat...

adkoalauri
28. sep 2013

@evinkag Ja to riešim už dva roky 😀 Malý má 2,5 roka ale dodnes pravidelne sa zobudí o pol druhej a chce mliečko. Ja mu zohrejem, donesiem, čakám druhé bábo, som stále hladná, tak sa v kuchyni najem a o druhej pokračujem v spánku. Manžel je už tak vycvičený, že ho ani nepočuje 😉 takže výdrž moja! 🙂

evinkag
28. sep 2013

adkoalauri tak to je pekne...chlapi su chlapi..ani ten moj nepocuje...niekedy sa stane ze maly pyta mliecko aj tri x. Niekeedy len raz...takze sa mam s tym zmierit a neriesit ano?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
28. sep 2013

@katieg85, to si poriadne na omyle!!! Su deti, ktore nespia a jest nemusia, navyse dieta by malo do pol roka jest aj v noci, aspon podla pediatrov urcite. Jedine ze by si nepytalo. Skus mat este dalsie 3 deti, a ci budu rovnake. Tiez som mala kamosku, tiez si myslela aka je len uzasne sikovna, nastastie sa im teraz narodilo dalsie a divi sa ze je ine.

hameeda
28. sep 2013

no celkom dobre nechápem z akého dôvodu decku nedať v noci mliečko, môj malý má 4 roky a ešte vypije v noci dve fľašky mlieka, keď boli chlapci malý vypili aj po sedem, potom sme to znížili na 5, teraz starší vypije 2 fľašky, mladší 3 fľašky, najmladšia dcera vypije 4 fľašky, mne to nevadí v noci vstávať robiť im mliečko, zúbky majú v úplnom poriadku tak nevidím dôvod prečo by som to mala riešiť, ja som šťastná že deti dobre prospievajú, nie sú choré, nie sú nervné, je iné možno ak by sa s fľaštičkou hrali, že ju cumľali alebo niečo, to by som možno zarazila, ale pokiaľ vypije mliečo a nechá fľašku tak tak nevidim dôvod na riešenie

nanulik
28. sep 2013

ahoj, moj malý pil mlieko aj v noci asi tak do 18 mesiacov. vačšinou som bola ešte hore ked si vypýtal tak mi to až tak nevadilo (okolo polnoci a kedže som sa učila tak som bývala hore dosť dlho) ale potom sme prešli na kravské a nejako som si povedala že ked bude dosť najedený cez den nepotrebuje jesť v noci.
skušala som že miesto mlieka mu dám čajík ale to nechcel, tak si jednu dve noci poplakal a potom už bolo dobre.

mamavera
28. sep 2013

@fidka79 zlatíčko, moji vysokoškoláci už v noci mliečko nepýtajú 😀 😀 😀 😀 😀 a každý rok mám v triede plno detičiek, ktorým rodičia splnili každé ich želanie v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu a sú šokované z toho, že to tak nebude celý život. Tie deti majú potom veľké psychické problémy, ale tebe by som to aj tak zbytočne vysvetľovala. Dvojročné dieťa v noci jesť nepotrebuje a keď to vyžaduje, vyžaduje to len na základe toho, že má vytvorený návyk v noci jesť, ktorý mu vytvorili rodičia, väčšinou matka. To už nemá nič spoločné s tým, že sa potrebuje pomojkať alebo prisať k prsníku. To je môj názor, ja ho nikomu nevnucujem, snažím sa vždy pomôcť, píšem si s kopou mamičiek,ktoré sú dúfam za moje rady vďačné, keď mi píšu opakovane, tak skľudni emócie, ja ti tvoj názor neberiem, keď to považuješ za správne, dávaj mliečko v noci aj do desať rokov. Zakladateľka témy to zrejme za správne nepovažuje, inak by nezaložila túto tému.
A moje deti som podľa tabuliek nevychovávala, lebo som o nich ani nevedela, v tých dobách som nemala ani internet, riadila som sa tým, čo potrebujú. Jesť v noci nepotrebovali, ale spať hej. A myslím, že vzťahy máme fajn, keď mi vlezú ešte aj teraz do postele v sobotu alebo v nedeľu ráno a kecáme aj dve hodiny...

evinkag
28. sep 2013

@mamavera to chces vysvetlovat dietatu, co este nemalo ani dva roky????? chapala by som v takych 4-5 rokoch , a le 2???? myslim, ze to je naozal malo....radsej dam, a neriesim. ved mliecko je zdrave, nebude to trvat vecnost.... 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinkag
28. sep 2013

este som chcela spomenut aj to, ze ked mal moj maly este len 1 rok, tak nasa pediatricka, ked som spomenula ze maly pije v noci mliecko, ta mi dala......!!!! ze take dieta nema co pit uz mlieko v noci, a to keby vedela ze aj 2 alebo 3x ho pije.....wow..... 🙂 🙂 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz