Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

martinka117
25. júl 2015

@1982zuzka ahoj a ake boli tie hysaky? Lebo moja je schopna plakat dokym sa nepogrca a to je jedina vec co ma vzdy od cohokolvek odradi ze jej ten pkac proste az do tohoto vyusti dogrca sa a 5 minut je kludna a ide dalej

timea7
26. júl 2015

@martinka117 krásne ťa vydiera.....

1982zuzka
26. júl 2015

@martinka117 nas sa zas zabiehal ale vsetko casom prejde

lilitela
26. júl 2015

@timea7 Boze...co veta, to perla.

timea7
26. júl 2015

@lilitela predpokladám, že si myslela seba .....

lilitela
26. júl 2015

@timea7 Samozrejme ze teba, nebudem ani reagovat na jednotlive veci, co si popisala. Tie bludy o kazoch a pod. Ja nemam potrebu nikoho presviedcat, ja som si tym presla, a dnes uz VIEM, co bolo spravne. A ty si kludne vychovavaj svoje deti ako diktator.

timea7
26. júl 2015

@lilitela ja tiež nepotrebujem niekoho presviedčať a moje deti som už vychovala, ja už len zberám ovocie, neboj sa, nie ako diktátor, ale ako partner, tak sa totiž chovám aj k tým zvereným, nie len k svojím. Ak by si si mrkla pár mojich príspevkov v iných témach o deťoch, tak by ti to bolo jasné. Vidím, že máš problém prijať aj iný názor, ako je ten tvoj...nevadí, máš naň nárok, môžeš ho za správny považovať, ale to neznemená, že ho za správny musia považovať všetci okolo teba.

kykuska
27. júl 2015

@lilitela svgrinka vychovala 4deti a vsetky maju zdravie v poriadku aj co sa týka jedalnicka..a co sa týka toho zvitazila som, vzdy ked clovek prelomi nejaký zlozvyk alebo strach zvitazii...ak jed pre teba maasi to slovo iný význam..nevravim ze moje deti su dokonale, ale snazim sa ichtiez vychovavata a ucit nove aj napriek tomu, ze sa im to niekedy nepaci...keby som ich vzdy nechala robit len co chcu to by teda dopadlo..a nemusis utocit, jasom povedala len svoj nazor a nikoho som nekritizovala

marcela2015
14. feb 2016

@loren al mozem ties som mala takuto situacou..roesenie razme a striktne...proste najest pred spanim napit mliekp a dpst...celu noc som nic nedala yrapili sme sa tri noci potom..to zabralo zaspala bez mlieka.. Drzim palce

loren
autor
14. feb 2016

@marcela2015 ahoj toto je velmi stara tema ja mam uz 8 a 6 rocne baby😊

marcela2015
15. feb 2016

@loren jaj...tak potom supeeer..🙂

loren
autor
15. feb 2016

😉

mirkaa1111
16. jún 2016

Ahojte prosim o radu.....
Moj syn Matusko ide mat za 15 dni 3 roky a stale pije len molieko ...Pred spinkanim aj 2 flase plne ; A neviem ako ho oducit ja uz neviem ....Prosim o radu Dakujem

evittam
16. jún 2016

@mirkaa1111 Čo jedáva za celý deň okrem toho mlieka? Čo mu dávaš na večeru keď je schopný vypiť pol litra mlieka pred spaním (teda aspoň si myslím, že myslíš 2 fľaše po 250ml)?!

lenorik
16. jún 2016

@evittam
to vobec nie je o velkosti vecere. Moja dcera jedavala patkrat denne a na veceru vzdy varenu teplu plnohodnotnu veceru (masko+prilohu, cestoviny a pod.) a v noci vypila 3 flase (ano, 250ml!) mlieka. Nastastie teda cisteho, nie kakao. Trvalo to az do 4,5r. Proste jej mlieko chuti a v noci ho pytala. Nemyslim ze je na mieste hned obvinovat matku z toho, ze dava dietatu malo jedla. Kazde dieta je ine.

@mirkaa1111
moja dcera tak nejako samovolne prestala az v tom 4,5r. Vysvetlila som jej, ze uz je proste velka aby pytala flasu a v tomto veku uz to dokazala pochopit. Netreba podla mna z toho hned robit paniku.

evittam
16. jún 2016

@lenorik Veď v poriadku - každé dieťa je iné - snažím sa pomôcť to je všetko - ja netvrdím, že je to o tom. Naša dcéra je tiež veľký papkáč, ale ak zje na večeru napríklad to čo píšeš - mäso+prílohu - napríklad o cca 7.00 a dám jej pred spaním 250ml mlieka - cca o 8.00 tak sa mi tak akurát povracia..... 😉
Kočka píše, že vypije pred spaním dve fľaše mlieka - čo je pol litra - moc neverím tomu, že 3-ročné dieťa, ktoré zje plnohodnotnú večeru tak do hodiny je schopné vypiť pol litra mlieka a ešte pýtať v noci - aj keď zase všetko je možné. Myslím, že to určite trošku závisí aj od toho čo zje cez deň..... 😉

lienka2407
16. jún 2016

To akoby o mojom drobcovi diskusia 🙂 ma dva roky a kazdu noc tri flasky mlieka musia byt,uz sme to aj vzdali kedze on toho moc cez den nepoje tak asi tym mliekom zaplna brusko v noci,povedala som si ze nebudem teraz ruesit az potom na jesen tak snad 🙂 teraz uz cez den nema plienku ale na noc musi byt kedze inac by sme sa tam aj vykupali 🙂

lenorik
16. jún 2016

@evittam no vidite, Vam sa povracia a moja (vtedy este len) 2-3 rocna dcera po veceri kludne toho pol litra este vypila. ;) konzultovala som to aj s pediatrickou, ale ona sama vravela, ze ak si to jej telo pyta, netreba jej ho odopierat. Ved mlieko je zdrave. A to zjedla pocas dna vacsie porcie ako jej rovesnicky. A nema ani nadvahu, ani nijako sa to na nej v negativnom zmysle neodrazilo.
A nic v zlom, Vas prispevok neobsahoval nic, cim by ste sa snazili mamicke pomoct, preto som reagovala. 😉 Krasny den.

evittam
16. jún 2016

@lenorik Veď v poriadku - ja sa nehádam a super. Každé dieťa je iné a netvrdím nikde, že ak sa naje a vypije aj liter mlieka a všetko je ok, že je to zlé - zakladateľka ale nič nepíše o inom stravovaní len o mlieku-tak som jej napísala otázku... Len trošku budem oponovať k tomu tvojmu vyjadreniu, že mlieko je "zdravé" - no ako pre koho a už je dávno vyvrátené, to že kravské mlieko je nevyhnutne zdravé a potrebné pre náš organizmus - max.tak deťom do 3 rokov....A ďakujem a tiež prajem pekný deň.

timea7
16. jún 2016

@lienka2407 tri fľašky nemusia byť, sú, lebo mu ustupujete. Ak ich zrušíš, vyriešiš aj jedenie cez deň, aj pocikávanie v noci, aj kludný spánok pre neho aj pre seba. Ja osobne nie som schopná pochopiť, prečo to robíš. Je to prirodzene tvoja vec, ale skutočne tri fľašky byť nemusia. Sú preto, lebo si mu vytvorila tento zlozvyk.

timea7
16. jún 2016

@mirkaa1111 jednoducho, fľaše vyhodíš, bude piť z pohára a vybavené. Nedáš sa vydierať jeho revom, trojročný už chápe, čo a ako. Najlepšie začať niekde na dovolenke, ide leto, tak to môžeš využiť, ísť aspoň na tri, štyri dni na chatu, fľaša nie je a hotovo.

dominikav123
16. jún 2016

A potom ze preco sa 6 ročne decko v noci počurava. Tento tyzden bola v dámskom magazíne presne tato téma. O tom ako rodičia dávaju deťom piť veľa pred spaním a potom je problem a oni da čudujú 🙂

marthuska
17. jún 2016

@timea7 trfne si to vystihla. Rofiacia sa boja placu svojich deti a ustupuju donekonecna

marthuska
17. jún 2016

@mirkaa1111 zober flase a s malym ich odneste k nejakemu babatku v okoli;)) bude rev, ale aj v noci klud

timea7
18. jún 2016

@marthuska nie len že sa boja plaču, boja sa detí, boja sa im nadstaviť hranice, stretám sa s tým denne 😒

mirkaa1111
21. jún 2016

@evittam rano papa ranajky .... Obeduje to co aj ja a na vecer ma len mlieko a olovrant ma co upeciem ....Mam aj cerku Lucinku a ta je mlacia a pije len vecer mlieko papa vsetko a nema este ani dva roky .... Je to asi tym ze kazde dieta je ine

evittam
21. jún 2016

@mirkaa1111 No veď ja netvrdím, že každé dieťa je rovnaké. Tak mu skús dať "normálnu" večeru - napríklad polievku, kašu,......a pred spaním mlieko - teda podľa toho koľko zje a uvidíš..... 😉

timea7
21. jún 2016

@mirkaa1111 každé dieťa je iné, ale najmä každý rodič je iný. Môžeš to krásne využiť, keď máš mladšiu dcérku, píšeš, že spapá všetko, zruš fľašu obidvom, večer dostanú večeru a zvyknú si zaspávať pri rozprávke a nie s fľašou. Možno bude deň, dva cirkus, keď zistia, že fľašu skutočne už nedostanú, skončí aj cirkus. Je ťažké odnaučiť syna, keď vidí, že sestra fľašu dostane, môžeš mu vysvetľovať, že je mladšia, veľmi to asi nepomôže. Tvoje deti už fľašu nepotrebujú, jedným vrzom môžeš odučiť obidve a máš kľud.

mirkaa1111
21. jún 2016

No flasku maju...... A necham im ju ako mi poradil lekar pred mlieckom vecera a inak nedostane mlieko ....uz to funguje 3 den a dnes vypil iba dve flase za cely den a som stastna ....

tajka1986
21. jún 2016

@mirkaa1111 olovrant ma co upecies...to je co? Pre 3rocne dieta je mlieko len doplnok,urcite nie plnohodnotna vecera. Keby zjedol napr. chlieb s natierkou a zeleninou,neverim ze by v noci stiahol tolko mlieka. Desiatu ani neuvadzas...no neviem mne sa to stravovanie nepozdava...ak by papal poriadne 5x za den a riadna vecera,urcite sa nenastope mliekom. Mozno len flasku...pre ten pocit 🙂