Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

xxx007
7. jan 2014

@babls5 tak neviem ci to pojde tak jednoducho, pretoze ona spi sama v izbe a mladsia 2 rocna dcera pri mne v postielke. aby ju nezoabudila tak si nemozem dovolit aby hodinu mi vystrajala,potom nebudem vediet kam skor behat.

1982zuzka
11. júl 2014

Takže dievčatá náš príbeh s odnaúčaním:
Malý je na flaške od 3t. Prvý rok som si hovorila že ok, druhý rok som si hovorila že hádam ho to nočne pitie časom prejde až nakoniec sme oslavili dva roky. Boli noci kedy mu stačila jedna flaša, inokedy zas aj každú hodinu by pil. Nič nepomáhalo, vodou ani čajom sa nedal oklamať. 27 mesiacov som sa poriadne kvôli mlieku nevyspala. Minulý týžden som si po "vyplachu žaludka" od susedky a jej povzbudí povedala "a dosť".

Prvá noc: katastrofa, od pol noc do pol siedmej ráno hysterické revy, zvíjanie sa ako pri abstaku - nepreháňam fakt, to bol určite absták, aj som si poplakala ked som ho tak videla. ale neustúpila som

Druha noc: o pol noci hysteria asi 45min, potom zaspal, o pol tretej ráno hysteria a boli sme hore do šiestej

Tretia noc: polnočná hysteria už len pol hodinu, o štvrtej hodinová hystéria

Štvrtá noc: neskutočná hysteria od pol 4 do piatej

Piata noc: jemné pomrknanie okolo pol noci, jemne pomrknanie okolo štvrtej

Šiesta noc: jemne pomrkanie okolo pol noci

Siedma noc: PRVY KRAT OD PORODU SOM SA VYSPALA, SPAL OD POL 9 VECER DO POL OSMEJ RANO

Osma noc: DRUHY KRAT OD PORODU SOM VYSPALA, 12 HOD NON STOP SPAL

Deviata noc: uvidíme 🙂

po cca 4-5 noci som bola uplne na dne baby ale som rada že som nepolavila, syn naozaj trpel, videla som že je to prenho neskutočne psychicky naročné a som hrdá nanho a aj na seba že sme to zvládli

držím palce a Vám 🙂

erzulik
23. júl 2014

@1982zuzka moja dcerka bude mat v septembri 3 roky a tiez v noci este pije mlieko.....ked ide spat okolo 20.00 pije 2 krat okolo 24.00 h a potom o 4.00 hod. Cca 550 ml mlieka.... Takze som nevspata uz treti rok!!!!! Moj nazor je ze to pride samo a odnauci sa, ona je velky hlados meria 108 cm, vazi 19,5 kg. Neviem si predstavit vecer keby nemala mlieko!!!! Dufam ze to coskoro pride a odnauci sa sama

kykuska
24. júl 2014

..pekný den maminky🙂)))mala mi nepapa v nociod 8mesiacov a so syncekom som prestala az v 19mesiacoch🙂))takze vidim ten rozdiel, dcerka to zvladala fajn, ale syncek bojoval, 2tyzdne kým ho preslo nocne pytanie mliecka🙂))fajt je ten, ze to nepotreuju, len je to zvyk a ide o to ko´tore diaetatko je tvrdohlavejsie, a ktora mamina vydrzi🙂))prisla som na to sama, na vlastnýcj detoch, musela som s dcerkou som sla na operaciu, a v noci pred narokoozou nesmela papat ani pit...prezili sme a bola som rada obidvaja maju po odnauceni lepsi spanok-celu nocku🙂))ale nemenila som za cajik-to je nieo podobne,ani dospely by nemal v noci pit, nech si zaludok a oblicky oddychnu, tak drzim palce, nech sa dari🙂))

1982zuzka
24. júl 2014

@erzulik no u nas sa uz krasne spinka cele noci, obcas sa v tychto teplach zobudi na vodicku a spinka dalej, dokonca aj sucha plienocka v noci sa podarila. Nemohla som uz dlhsie cakat, pracujem na pol uvazok, nespala som poriadne dlhe mesiace. Nelutujem svoj rozhodnutie zrusit mlieko a ani sposob, dokonca lutujem ze som to nespravilaa uz skor

lenorik
24. júl 2014

Moja dcerka bude mat v septembri 3 roky a je pravda, ze dodnes pyta v noci mlieko, ale nahradila som ho cajom. A preco? Bola schopna denne vypit 2litre mlieka a keby som jej dala viac, nemala by s tym asi problem. Lenze v jednom obdobi (ked mala 2,5roka) sme skoncili v nemocnici, lebo odmietala prijimat akukolvek inu stravu. Stolicu mala ako bielu plastelinu. Strasne som sa vylakala. Vtedy mi doktor povedal, ze jedna flasa mlieka denne im bohato staci, lebo deticky si na to casto zvyknu ako na nahradu stravy a inu odmietaju. Dodnes sa mi nepodarilo odstranit ten ritual zaspat bez flase, takze stale vstavam v noci k nej a chystam caj. Mozno by sa sama ani nezobudila, ale kedze ju budievam aby sa vycikala do nocnika, tak na opatovne zaspanie potrebuje flasu...neviem, do kedy to potrva a uz som z toho vazne celkom unavena.

mamulienka30
24. júl 2014

@lenorik - no nas rocny drobec sa uz v noci tiez obsluzi sam, preco jej tu flasu nenechas pri posteli, nech si da sama? Mne by sa teda vstavat nechcelo k tak velkej zabe 😕

lenorik
24. júl 2014

@mamulienka30 pretoze ona zakazdym vypije celu flasu do dna (ja samozrejme uz pri nej necakam, kym ju dopije, to uz idem spat do spalne). A budim ju na cikanie 3x za noc.

monyccka
10. aug 2014

@lenorik nemyslis, ze je to trosku zbytocne, 3krat ju budit? Skus to nechat na nu, mozno budes prekvapena a po dvoch troch nociach prespite celu noc. Kedze 3krat vypije celu flasu, je jasne, ze 3krat cika. Ked nebude tolko tekutin prijimat, nebude ani tolko cikat. Takze vysvetlit, ze flaska v noci spi, vydrzat par noci dohovarania a prezliekania a ste za vodou. Ma 3 rocky, to je uz velka kocka, urcite si najdes sposob, ako jej vysvetlit, ze v noci spite a nepijete. Aj ked bude narocne naraz zvladnut 2 zlozvyky, urcite sa to da. Daj ju cikat, ked ides spat ty a potom len chod kontrolvat, ci nie je mokra. Ak nie je, nechaj spat, ak je, prezliect pyzamko, postielku a lahnut. Bez flase, bez caju. Nauci sa, ver jej.

lenorik
10. aug 2014

@monyccka velmi pekne dakujem za reakciu. 🙂 uz sa o to v poslednych dnoch pokusam a davam ju uz cikat len cca hodinu po tom, co zaspi, takze cca o osmej (to mam odskusane, ze akurat este asi vyprazdni zvysok "zo dna", ak to premeskam, pocika sa. No to sa v podstate ani nepreberie) a potom ju uz dam len ked idem spat ja (cize okolo polnoci). A uz sa stava menej, ze by sa pocikala. Flasku jej uz v noci nedavam 🙂 Niekedy to stoji vela usilia, ale snazim sa nepopustit. Dam jej ju az rano o siestej pol siedmej, ked vstava. Snazim sa bojovat 😀 Lebo uz som z toho bola vazne unavena 😀 Vzdy si spomeniem na sestricku z porodnice, ktora mi povedala so zmurknutim (ked som sa nad nou rozplyvala, ako krasne spinka): "Nedajte sa oklamat, su to mali teroristi" 😀

lula6612
14. aug 2014

@1982zuzka My sme to takto tiež riešili, ale od toho prvého dňa sa s fľašou už nestretla, len pohár a slamka a potom stačilo povedať, že fľaša je pokazená, vyhodená do koša a teraz mlieko pýta iba cez deň. A v noci keď vstane pýta len vodu ale aj to max. raz za noc. 🙂 Ak v noci menej pije už by vedela byť aj v noci bez plienky,ale pre istotu nechávam, lebo sme s odplienkovaním začali len pred mesiacom. Takže to bol asi už najvyšší čas obmedziť nočné pitie mlieka. 🙂

nelly999
29. dec 2014

@dadulik jeeej dadulik super ,gratulujem a po precitani tejto diskusie som aj ja odhodlana zmenit to! tak nam prosim drzte palceky!🙂 Tiez totiz mame s tymto Dost velky problem,a co ma na tom najviac trapi je ze aj raday odbornika ,akym je doctor ! Bboli urcite to co najskor zastavit ,koli tomu,ze je to zle pre jej organizmus! ,ktory je tymto, takto zatazovany! takze musime a hlavne to chceme zmenit ...len si to neviem tiez celkom predstavit...v noci ked spusti plac!!! susedia nas asi ukamenuju...🙂

shelly666
15. mar 2015

Dievcata a ake mlieko davate? normalne trvanlive alebo bebu atd. ?? Moj ma 2.5 roka atiez sa stale budi.. no ja mam pri sebe pripraveny caj alebo sirup.. ale stale nespi kludne.. Rozmyslam ze mu budem davat mlieko a bude kludnejsi? jaa uz neviem..

timea7
16. mar 2015

@shelly666 nežartuj, 2,5 ročnému chceš v noci začať dávať mlieko?! Maj pripravenú v pohári čistú vodu, ak by bol v noci smädný, alebo ovocný nesladený čaj, lebo inak prispievaš ku kazivosti jeho zúbkov. Niektoré deti spia kľudnejšie, niektoré nie. Kľudnejší po mlieku nebude, akurát ty to budeš mať ťažie, lebo budeš v noci vstávať a zarábať mlieko. Čiže získaš to, že budete nekľudne spať obaja, jemu budeš zaťažovať tráviacu sústavu, dva a pol ročné dieťa už skutočne nepotrebuje v noci jesť, nechápem, prečo mu chceš vytvoriť tento zlozvyk, keď kopa mamičiek tu bojuje s tým, aby ho odstránilo. 😒 Obmedz na minimum sladkosti, dbaj aby mal dostatok pohybu na čerstvom vzduchu - denne aspoň dve, tri hodiny, obmedz na minimum sledovanie TV a kľudnejší bude.

prasiatko30
16. mar 2015

tak velkemu dietatu v noci mlieko vobec netreba - moje maju flasu vody po ruke a ked sa zobudia tak sa napiju vody a idu dalej - vsak to nemoze byt dobre aby zaludok pracoval a travil celu noc - 😅 😅 😅

shelly666
17. mar 2015

@timea7 ked ja uz som zufala z toho ze v noci nespi.. uz som skusala naozaj vsetko mozne.. :( vonku na cerstvom vzduchu sme skoro stale, len ked prsi tak nie.. toto s nim by sa nedalo ostat doma.. teraz uz ked je teplo tak to bude este lepsie.. sladkosti neje, sem tam ked sme vonku.. takze ja s nim cez den nemam problem ani nepotrebujem rady ako ho vychovavat.. tu ide len o tu noc..

shelly666
17. mar 2015

@prasiatko30 aj ja mam pri sebe vzdy vodu alebo caj... ale on sa zobudi a nechce uz spat, len mrnci, ani sa nezda zeby ho nieco bolelo.. ale tak snad ked uz zacne chodit do skolky tak bude spat lepsie..

sheila72
17. mar 2015

My máme ten istý problém, malá má 2 roky a vypije 4 fľaše teraz už čistej vody (predtým sme dávali čaj ale nerobilo jej to dobre na zuby)+zaspava s mliekom. Budí sa 6-7x za noc. Už som si na to zvykla aj keď každé ráno sa budím nevyspatá.

asimama
17. mar 2015

@shelly666 no moj maly mi odmala pije v noci caj..ma 3,5 roka a stale si pyta v noci svoj caj..a to aj 2 razy za noc..ale uz som rozmyslala,ze schovam flasku a je,...je to vypocitavost z tej deckej stranky..no uvidim kedy sa k tomu odhodlam 😀

kykuska
18. mar 2015

..no tak my mame teda doma poriadneho certika🙂))ale tiez sme to zvladli, mal takmer 20mesiackov, a 1-2flasticky za noc🙂))neslo o to zeby som nevstala, ale o to ze som si uvedomila ze to nepotrebujem ked sa vecer napapa, a ze mu to zbytovćne nici brsko ktore ma v noci oddychovat...a tak sme sa 4-5 noci trapili...a potom som zvitazila..a som spokojna, nadovsetko, naozaj to nepotrebuju a navyse a velmi dolezite preco sme vydrzali, svagrina davala tiez malej-rovnako starej dcerke mliecko-granecko, a tým padom spinkala s neumytými zubkami so sladkým grankom a teraz ich ma vsetky predne take zahnednute, ako keby pokazene...so vsetkýmco deti lubia a nieje pre nich prospesne treba bojovat🙂)))raz nam hadam budu vdacen🙂))povzbudzujem vsetky maminy🙂))bojujte🙂)))

timea7
18. mar 2015

@shelly666 píšeš, že sladkosti neje a máš v noci pripravený sirup....maj len čistú vodu, alebo nesladený ovocný čaj. Možno má cez deň priveľa vnemov a nedokáže ich spracovať, aj to môže spôsobovať jeho nekľudný spánok. Časom to bude lepšie, deti ukľudňuje aj manipulácia s drobnými predmetmi a zároveň si precvičuje jemnú motoriku- presýpajte suché fazule do rôznych nádob, prelievajte vodu (na zem igelit,na to osuška), navliekajte korále na šnúrku, maľujte prstovými farbami, nalepujte drobné kúsky papiera....ja ti neradím, ako ho vychovávať, ale dávam námety na činnosti, ktoré by mohli prispieť ku kludnejšiemu spánku.

timea7
18. mar 2015

@kykuska super! Zvládli ste to! No lepšie je s fľašou v noci ani nezačať, samozrejme je to iné,ak žena nemôže kojiť.

kykuska
18. mar 2015

...no synceka som nekojila vobec a dcerka bola nutena po istomcase ked ma vzali do nemocnice:(((ale je jedno ci odnauca clovek od flase alebo od flasky, tomu dietatku to chyba tak ci tak🙂))clovek urobi aj napriek slzickam cokolvek ked to mysli dobre🙂))stale su to male starosti oproti tomu co pride v puberte🙂)))potom sa uz len nasmejeme nad tým co sme riesili🙂)))

marthuska
24. jún 2015

@1982zuzka ahoj, super ze si to zvladla🙂) je to sice stary prispevok ale super ze si sem napisala. Dieta dvojrocne nema co v noci pit, a uz vobec nie pit stvrt alebo pol litra mlieka, ved je to neunosne. Musia trpiet jeho oblicky, potom cez den jasne ze sa tvari ze nepotrebuje jest. Nehovoriac o tom ze matka nespi. Gratulujem🙂) treba sa rozhodnut a nepopustit. Deti maju svoj rozum a skusaju. Ide o to kto vydrzi, vzdy treba s laskou vysvetlovat ze nie, mliecko/cajik/vodicka sa v noci nepiju a maminka musi spinkat a dovi. Ulozim, pomojkam, dam dudku. Nebude chciet pochopit prvu noc, nevadi, pochopi tu dalsiu

asimama
26. jún 2015

Takže my sme sa odnaucili takto..jedného krásneho večera,keď sa moje ja už odhodlalo zobrať malemu dudlik z fľaše, tak si zobral na pitie jupikovu fľašu..odvtedy si cucol koľko chcel zaspal pekne aj tak..a čuduj sa svete odvtedy prespi celú noc..držím palce ďalším mamičkám..chce to len odhodlanie.. 🙂

milota164
27. jún 2015

presne tak odhodlanie, deti su vypocitave a presne vedia ako na nas, treba si stat za svojim

lilitela
24. júl 2015

@monyccka Tak toto je totalna blbost a to si dovolim tvrdit ako matka, ktora sa tymto zatazovala, prave vdaka takymto prispevkom, ako je tvoj, a dnes mozem skonstatovat, kedze som si tym presla, ze nie je nic pravdy na tom, co tu pises. Moja dcera ma krasne zuby, a nemala som ani pocit, ze prave ona by bola rano nejaka nevyspata. Ani jej nebyvalo zle. Rovnako pila tri flase v noci, proste ich potrebovala a myslim, ze tak, ako sa koji mimino v noci na prsniku, tak bez problemov sa moze potrebovat stravovat v noci aj 2-rocne dieta. Stale su to "mimina". Nerobme z nich dospelakov, a neporovnavajme ich naroky na obycajne mlieko s nejakou cokoladou. Dnes ma dcera 4 roky, uz si v noci nepyta nic, sama prestala. A za seba poviem - nikdy v zivote som nejedla v noci, iba ked som bola tehotna, sa mi stavalo, ze som bola hladna, a zobudila som sa na hlad a isla si dzobnut. Tym chcem povedat to, ze v roznych fazach zivota, ma nase telo rozne naroky a treba trosku ten organizmus pocuvat. A ps: podstatne horsie sme na to boli s dcerou, ked som sa cokolvek so zakladnych potrieb pokusala s nou riesit "nasilne", prejavovala sa placom a protestom, pretoze, chvalabohu, aspon ona mala nastavene pudy spravne, ked uz ja som ten zdravy rozum spochybnovala. Takze ak ty mas deti, ktore zvladli byt bez mlieka relativne lahko, ok, asi to tak potrebovali, a su zase deti, ktore to potrebuju inak - kazdy sme iny.

lilitela
24. júl 2015

@kykuska je rozdiel medzi kakaom a cistym mliekom. A ked na noc pije kakao uz 20 mesacne decko, tak predpokladam ze jej denny jedalnicek je rovnako naprd, takze AJ z toho ma tie zuby pokazene, nielen z Granka.
Boze a este tu niekto napise, ze "zvitazila som". Tak v tomto bojovat s vlastnym dietatom, brrr.

timea7
25. júl 2015

@lilitela síce sa snažíš presvedčiť sama seba, možno aj nás, ale tvoje dieťa dve fľaše v noci nepotrebovalo, len malo vytvorený návyk. O zdravých zuboch môžeš písať o desať, dvadsať rokov, možno aj neskôr, niektoré zlozvyky z detstva sa prejavia až v zrelom veku. Nie je priveľký rozdiel v deťoch, ale v rodičoch, ako sa k tomu postavia. Samozrejme, že je ťažké odolať srdcervúcemu detskému plaču, lebo tým, že mu odopierame to, na čo bolo zvyknuté, ho vlastne trestáme. Trestáme za niečo, čo sme mu sami zaviedli a čo bolo zbytočné....

peneloppe
25. júl 2015

Take velke dieta by uz mlieko ani kakao pit nemalo v noci. Mozno vodu ked je velmi teplo. Mne pediater vyslovene hovoril o tom ake je dolezite pre deti ked prespia celu noc a koja sa co najmenej este v utlom veku, kvoli ich zaludku aby si oddychol. 🙂