Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
effkaa
28. sep 2013

@fidka79 ale ved ti pisali preco dieta v urcitom veku musi mat nepretrzity spanok. Precitaj si to a neopakuj dookola ako papagaj. to uz pomaly mozes kopirovat. A to, ze maju iny nazor, dokonca ho vedia aj logicky odovodnit, neznamena, ze je zly, lebo je iny ako tvoj. Oni to nerobia pre svoj klud, ale aj pre dobro babatka, aby malo plnohodnotny spanok, len ty necitas logicke argumenty, lebo ti nevyhovuju.
Ja osobne si myslim, ze ziadna matka tu nenecha trpiet svoje dieta. Len sa ho snazi usmernit tak, aby malo dobry spanok ono samotne. To v prvom rade a to ze sa vyspia aj rodicia, to je len super. Len stastna a spokojna matka moze mat stastne dieta. To je moj nazor. A to som teraz zla matka, lebo moje dieta od 10 mesiacov prespalo celu noc a ja hnusna egoistka tiez? 😀 😀 😀

effkaa
28. sep 2013

Lebo nie som matka - trpitelka 😀 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
29. sep 2013

@fidka79 na jednej strane odsudzujes matky, kt. naucili velke deti spat....lebo videli, ze spanok potrebuju viac ako zlozvyk cickania (ano, aj u ans to bol zlozvyk, ale ja poznam si dieta lepsie ako ty) a na druhej strane ty odcupitas od 5mes. dietata do rpace? kde bol tvoj materinsky instinkt? preco si nepozerala na potreby dietata, ale na svoje? ved 5m dieta podla mna potrebuje mat matku pri sebe, nie v praci........takto by som ti tu mohla teraz vycitat, ze si zla amtka a mne dviha tlak, ze si sla do prace od dietata....enmylis, ze to je presne to iste, co robis tu?......a presne kazde dieta je ine a u mojho to bol zlzovyk, co som zistila velmi rychlo, potreba hladu to nebola....a ak si ty myslis, ze robis len to naj pre svoje dieta, v poriadku, tak rob dalej, ale envnucuj to, ze to je jedine spravne a neodsudzuj to, mylsim, ze ziadna matka nechce svojmu dietatu zle.......a akzda mame chyby a nic nie je iste, ze tak ma byt (len to, ze raz zomrieme)

monyccka
29. sep 2013

@effkaa myslim, ze zbytocne skusat vysvetlit nevysvetlitelne. Nech das akykolvek argument, @fidka79 ta oznaci za matku egoistku, neochotnu, zlu, krkavciu atd. Poklada nocne jedenie za jediny a nevyvratitelny dokaz obetavej lasky, takze ak chces, aby dieta spalo, nie je to urcite pre jeho dobro. V podstate to dietatu skodi, ked si oddychne a ty mu "odopries" fantasticky pozitok z nocneho jedenia. U vsetkych zdravych deti je to po roku uz len o zvyku, no jej to budeme vysvetlovat zbytocne. Dolezite je, ze je spokojna, tak jej to neberme. 🙂

mamavera
29. sep 2013

ďakujem všetkým maminám, ktoré pochopili moju reakciu na to, že som bola označená ako krkavčia matka. Neviem, akú nálepku dostanem, keď napíšem, že moje prvé dieťa prespalo od mesiaca celú noc....Nie preto, že by som mu odoprela nočné kojenie, bola pohodlná, mala ďalšie dieťa, alebo išla podľa tabuliek - žiadne som nepoznala, ale preto, že sa okolo pol desiatej napil a spal celú noc. Prvé ráno som chytila šok, že už je ráno a on sa nezobudil, skoro mi srdce vyskočilo z hrude, ako som sa zľakla. Nie každé dieťa je ale takéto,no absolútne súhlasím s tým, čo tu písali ostatné mamičky. Nikdy som nikde nepísala o žiadnych tabuľkách, ani o tom, že dieťa treba nechať vyrevať, lebo nie som zástancom ani jedného ani druhého. Ale za vyše dvadsať rokov praxe s deťmi si dovoľujem napísať, že nie vždy všetko to, čo mamičky robia pre svoje deti im aj prospieva. To, že v dvoch, troch rokoch dostávajú v noci jesť a aký to má dopad na jeho nervovú a tráviacu sústavu tu písali vyššie. Ze tým, že im mixujú stravu do štyroch rokov spôsobujú, že nemajú rozcvičené hovoridlá a majú problémy s výslovnosťou, stále väčšie a väčšie percento detí potrebuje detského psychológa, logopéda.....mohla by som tu písať viac, ale táto téma nie je o tom, aby som to tu písala. Písala som tu preto, aby som pomohla zakladateľke témy a možno aj iným mamičkám, ktoré majú podobný problém a sú ochotné prijať aj odlišný názor ako je ten ich. Veľa z nich mi píše do IP a som im za to vďačná, lebo aj ja sa od ich veľa učím. Nikdy by som si ale nedovolila označiť tieto mamičky krkavčími matkami, pretože to robia s vedomým, že pre svoje dieťatko robia to najlepšie.

@fidka79 máš pravdu husi som s tebou nepásla, ale ani ty so mnou, moje slová boli reakciou na tú krkavčiu mater, ktorou si ma onálepkovala. Máš pravdu, nemala som odpovedať štýlom, ktorým som odpovedala, nemala som sa znížiť na tvoju úroveň. Ty nie si schopná prijať iný názor, ani po logických a rozumných argumentoch ostatných žien. Útočíš aj tým, čo tu nikdy nebolo spomenuté - tabuľky a nechať dieťa vyrevať. Napriek tomu, čo robíš na teba nikto podobným spôsobom v tejto téme neútočil - to svedčí o inteligencii ostatných žien, ktoré tu písali.

mamavera
29. sep 2013

@evinkag prosím ťa, čítaj pozorne moje príspevky, reagovala som na matku, ktorej dieťa už dva roky dávno malo. S dvojročnými detičkami pracujem vyše dvadsať rokov, takže ich psychiku dôverne poznám.

luciaq
29. sep 2013

aj moj syn je mlieckar, v noci tiez da dve flase mlieka. uz som aj skusala nedat,ale dovtedy mi opakuje mleko,mleko az kym mu nedam.viem,ze je to u nho o zvyku. ked mal rotavirusy prespal celu noc ked nemohol a nechutilo mu mlieko. lenze choroba presla a jeho chut na mlieko sa zasa zvysila. dufam,ze do 15-tich mu flase nebudem nosit :D. podla mna ich to raz prejde

blackcat8885
29. sep 2013

@fidka79 Zamysli sa ok?Ja som sa pýtala na názor a viem,že dieťa nie je tamagoci ako si mi Ty napísala,
@briketa mi napísala,že mám začať po roku tak začnem potom,je to moje prvé dieťa nemôžem vedieť všetko

zuzanockamt
29. sep 2013

syn spi celu noc od roka a pol priblizne ... dovtedy sa budil na mlieko 2-3-krat ... stane sa aj teraz, ked prilis skoro vecer zaspi alebo ma nejaky problem, ze sa v noci zobudi a pyta mlieko - vzdy mu mlieko dam 🙂 ... treba to nechat na dieta, lebo natlakom v tejto oblasti nedosiahnes nic ... treba ale dbat aj na pitny rezim pocas dna, aby si dieta nedoplnalo tekutiny v noci

martuska75
29. sep 2013

@fidka79 Myslím že tento typ diskusie tu ani nemá celkom zmysel. Už ma to ani tak nevytáča ako kedysi 😉 Všetkým tabulkovým mamám, zo srdca želám tabulkové deti 😉 Na niektoré deti zaručené rady možno fungujú, ale sú aj deti na ktoré to jednoducho nefunguje. Preto je zbytočné sa škriepiť s mamičkami, ktoré nemajú doma práve tvoje dieťa, lebo o tom vedia prd makový (s prepáčením). Mám len dve deti a vidím že každé dieťa je úplne iný svet a čo na 9 detí môže platiť na desiate sa nedá použiť ani náhodou. Tiež som bola voľakedy múdra jak rádio 😀 😀 😀 jak niektoré baby, čo tu radia ( alebo kážu ? 😉 ) ale som si istá, že to robia v dobrej viere. So spaním/ nespaním som si užila naozaj dosť a môžem zodpovedne prehlásiť, že na malých nespavcov najlepšie pomáha nastúpenie do prvej triedy ZŠ - od vtedy určite pohoda 😀 😀 😀 garantujem že už nebude ani v noci bumbať flašu 😀 😀 😀 Vdaka MK som si myslela že som sa už naučila nadhľadu, ale vety o tom koľko dieťa v určitom veku nevyhnutne potrebuje za 24 hodín ma aj tak zdvíhajú zo stoličky. 😝

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
29. sep 2013

@fidka79 mne je to jasne, ja len, ze keby slo o tu potrebu dietata, kt. je u teba na 1. mieste, kaslat na prachy, no nie? 😉 alebo by si spravila vsetko pre to, aby si to splnila (napr. navrat na SR)....ale nestalo sa tak.....a tu nejde len o tulkanie.....co isto dobre vies;) ja len, ze je to presne taka ista potreba (ak nie vacsia byt s polrocnym dietatom) a ty si ju neuprednsotnila, tak ako ine tu tu druhu.....a nikto ta nenazyva krkavcou amtkou (hoci by z tohto pohaldu kludne mohol, hadam este viac za toto ako za to, ze 2rocnemu nedavam mlieko)...nic v zlom, len ti vysvetlujem, ze urazat tu niekoho mas najmensie pravo (vzhladom na tvoju situaciu este aj)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
29. sep 2013

@fidka79 uz trosku fantaziruje a prekrucas, nie?...ja nehovorim co je spravne, to si nikdy endovolim...lebo pre niekoho je spravne byt doma 3 roky, pre niekoho rok a podobne je to aj s tym nocnym vstavanim a jedenim.....pre niekoho je normalne,aby v 2 rokoch jedlo v noci, pre niekoho nie......na to som chcela poukazat.....a ano, nechala si sa uniest a to dost....citaj po sebe.....

dusika11
29. sep 2013

ahojte mam dvojcata..jednovajence..jedno prespi celu noc od cca jeden a pol roka..druhe ani za svet..bud place zo sna alebo sa presuva s dekou ku mne na postel..alebo chce na nocnik..alebo chce mlieko..tych alebo je strasne vela..dvojcata vychovavam rovnako..davam im rovnako jest aj pit..a napriek tomnu su ine...takze urcite to vychovou nie je kto ma ake spave dieta..je to vyvojom mozgu aj tym ako ktore dieta vie spracovat zazitky s dna..boli sme na neurologii..a zaver ze ked zaspi v noci po mlieku tak mu mam dat..ze je to taky typ dietata..
na zaver...spanko ma svoje stupne u dospelych ide najprv stupen lahkeho spanku potom hlbsieho tie fazy sa menia pocas noci..a su deti ktore ked maju ist do hlbsieho spanku sa proste zobudia..a ked mu pomoze dat mlieko na znovu zaspatie..tak mu ho dam..dolezite je aby skoro zaspalo dalej..lebo chyti ranny lahky spanok..a je hore ako cez den a to o stvrtej rano nepotrebujem-..lekarka povedala ze s toho vyrastie..takze tabulkove reci o vychove o dani jest a neviem coho...niekedy nesedia,,,
bohuzial vstavam v noci..a znova opakujem mam jednovajecne dvojky

martuska75
30. sep 2013

@dusika11 amen
😉
presne si mi to napísla z duše

martuska75
30. sep 2013

@fidka79 ved práveže som čítala čo píšeš a na rozdiel od dalších x s tebou vo veľa veciach súhlasím 😉 (ale všetko som zase nečítala)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mbavlsikova
18. nov 2013

Ahojte maminky, som rada že som našla túto tému, mám dvojičky , 2 ročné, mlieko 20.00 , 12.00, 5.00 + čaj alebo voda. Skúšala som už že nedám ako píšete ale žiaľ vydržali za mlieko bojovať hodinu a potom tá jedna mala skoro ďalšiu hodinu problém zaspať, teda si myslím že na boj ešte nie sú pripravené inak by tak dlho nevydržali ☹ snáď sa raz dočkám aj ja, len dúfam že netromfneme hranicu 4 roky 😀

katkapal86
27. nov 2013

Maminky ako tak citam, tak nie som sama, ktorej 19. mesacny drobec sa v noci meni na mliekoholika 🙂 Za noc sa zobudi aj 3 krat a stale pyta mlieko,ked mu ponuknem vodu, tak dostanem odpoved mama ne a hodi flaskou, cumel nemame, tak sa nema ako inak ukludnit. Brala by som uz aspon jednu prespanu noc, je to dost unavne tolko v noci
vstavat. Hladny urcite nie je lebo na veceru spapa ovsenu kasu a pred spanim vypije 330 ml mlieka. Ked by som mu v noci nedala mlieko, tak by som mala taky cirkus ze by sa aj susedia prisli na to pozriet. Skusala som ho nechat plakat aj som si ho nevsimala, k manzelovi nechce ist ani za svet (ale to len v noci). Dufam ze sa to casom zlepsi, ale ked nie tak pri takej spotrebe mliecka budem nutena kupit kravicku 🙂 Ked ma nejaka mamicka uspesny recept na tento problemik, tak ho rada uvitam. Vopred dakujem a prajem pekny den aj vasim drobcom

rebeka11
27. nov 2013

Z vlastnej skusenosti: Moja dcerka bola dojcena do 18 mesiacov. Tiez si zvysila davku nocneho mlieka (okolo roku) na 3 prebudenia-dojcenia. S manzelom sme sa dohodli ze najprv jej odmietnem dat tretie dojcenie a vydrzime obidvaja ten plac. Ked plackala,dala som si ju k sebe do postele a chlacholila, hladkala, robila vsetko pre to aby sa upokojila. Neskor prestala plakat a zaspala, trvalo to asi 2-3 noci , ked sa zacala budit len na 2 dojcenia... S druhym dojcenim sme to asi po tyzdni urobili tak isto a nakoniec nam zostalo len jedno, jeden krat za noc sa to da zvladnut, ale ked som ju uplne odstavila tak som to iste urobila s poslednym dojcenim. Mala sa mi nezobudi, ked vie, ze nic nedostane. Vyriesilo sa vela veci, cez den viac zacala papat ostatnu stravu a vsetci boli spokojnejsi a ona sama vyspata. Viem ze dojcenie a flase su nieco ine, ale ja myslim, ze sa to da urobit podobne, len treba mat pevnu volu. Ked vas dietatko zlomi pri zaplakani, tak to nedokazete asi nijak. Vela stastia zelam 😉

xxx007
7. jan 2014

@denisse nasa ma 3,5 roka a budi sa na mlieko 2x za noc. odnaucit sa ani nesnazim pretoze to konci hodinovým cirkusom ☹

babls5
7. jan 2014

ahojik my sme mali uplne rovnaky problem a ke dpytala mlieko tak som ju bud nechala poplakat alebo vravim že nemame mliecko a opakuj ze nemame mliecko a cez postielku jej ruku podam a potom zaspala trvalo to dost dlho ale už spi celu noc som stastna že sa to oducila tieš pila dve tri flaše a teras vecer vipije pred spanim jednu a viac nie

babls5
7. jan 2014
opicaskorica
7. jan 2014

Jednoducho: nedat mu ich!

livka299
7. jan 2014

Veru @xxx007 nedať, lebo to potom cez deň veľa neje....

voskovaeva
7. jan 2014

misto flase som dala detom napit s poharika a uz prvu noc nepytali apokojne spali 😉