Ako odnaučiť 4 mesačné dieťa od zavinovačky?

solnicka_nr
16. dec 2011

Ahojte. Mate skusenosti s odnaucanim od zavinovaciek?
Maly ma skoro 4 mesiace a je zvyknuty v noci spat len uplne zviazany v zavinovacke (red castle miracle blanket).
Cez den nevie zaspat inak ako na rukach alebo v kociku.
Chcela by som ho pomaly oducat od zavinovacky ale ked skusame zaspat bez tak si maly zmoli ocka a vyraza dudlik z ust a nedokaze zaspat.
Prosim poradte mi ako postupovat ak mate podobnu skusenost DAKUJEM 🙂

p.j.jacky
16. dec 2011

@solnicka_nr nechapem preco mu chces vziat to,vcom sa citi bezpecne.... 😕

solnicka_nr
autor
16. dec 2011

@p.j.jacky ja mu to nechcem brat ale ta zavinovacka je do 4 mesiacov to by az tak nevadilo...len chcem vediet ci sa to oduci sam laebo predsa tak nemoze spat stale......
a cez den ho neviazem a neviem ci mam. mas s tym skusenost?

vivusika
16. dec 2011

baby, ja to nechápem, stále chcete deťúrence od niečoho prirodzeného odúčať 😝

solnicka_nr
autor
16. dec 2011

@vivusika jeeeeezis ja sa len pytam ci to pride same mam prve dieta a bojim sa ze si od toho neodvykne......

p.j.jacky
16. dec 2011

@solnicka_nr a preco by tak nemohol spavat,ked je mu tak dobre?....nechapem preco...

vivusika
16. dec 2011

@solnicka_nr neboj, on je ešte maličký a takto cíti väčšie bezpečie, o chvíľu mu to bude prekážať a začne protestovať 😉

barchee
16. dec 2011

@solnicka_nr presne tak, keď sa mu tak dobre spinká, tak ho nechaj v zavinovačke. Keď bude chcieť, sám ti dá vedieť, že je mu tam už nepríjemne 😉 zavinovačka mu predsa nijako neublíži a nie je NÁVYKOVÁ, poskytuje mu pocit bezpečia jednoducho a to bábätká predovšetkým potrebujú....skôr by som riešila to zaspávanie cez deň na rukách alebo v kočíku ako tú zavinovačku 😕 Ja som tiež malého uspávala na rukách - mala som stále potrebu ho mať pri sebe, teraz cez deň zaspí v postieľke ale musím pri ňom stáť a hladkať ho kým úplne zaspí...lebo inak sa postaví, preberie sa, začne kričať, smiať sa a vyhadzovať veci z postieľky 😀

solnicka_nr
autor
16. dec 2011

@p.j.jacky a ma tak spat do roka alebo nebodaj este dlhsie??? ja som nepovedala ze mu to chcem brat nasilu....len sa pytam ci sa sam oduci ked bude cas.....ak mas na mna utocit nemusis ani pisat.....taketo NErady nepotrebujem

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
traktor
16. dec 2011

uz som to raz pisala a dam to aj tu...a preco mu nedopriat perinku, ked v nej rad spinka?..patko to mal tiez rad, nohy mu trcali von, vrch mal uviazany..ved je doma, krasne spinka..tak by som to neriesila..ked bude väcsi, bude mu to uz vadit a najde si tu spravnu polohu na spanok aj sam.. 😉

hradnapani
16. dec 2011

niektore deti ju potrebuju aj do 6-8 mesiacov (citala som to kdesi). takze je to individualne. ak by sa ti to zdalo prilis dlho casom, tak ho mozno postupne zavinuj volnejsie a volnejsie, Ale isto si casom "povie" aj sam, ze uz nie. Nas maly nechcel byt v tejto zavinovacke ani za svet, reval ako tur, on zase potreboval veslovat rukami 😎

lumimi
16. dec 2011

ja som nepoužívala zavinovačku ale deku, do osmich mesiacov mi zaspával zababušeny v deke na rukách potom sme prešli na zaspávanie v deke na posteli (ja ležiac vedla neho, a od roka zaspáva sám v postielke ale dečku musí mat pri sebe, objíme ju, pritiskne k líčku a vie že sa budee spinkat, a je to tak doteraz, dečka pre neho znamená, ide sa spat. a inu ani nechce, kupili sme vacsiu rovnakej farby ale iný materiál a ked ju chytí tak ju aj odhodí, lebo to nie je jeho dečka. a asi ho neodnaučíme

solnicka_nr
autor
16. dec 2011

@barchee dakujem za normalnu odpoved.... 🙂 to som potrebovala vediet ci sam da vediet ze uz netreba zavinovacku... 🙂
a cez den on nie ze len zaspi ale aj spi len na rukach..akonahle ho polozim tak sa po par minutach preberie.
Myslim si ze je to tym ze sme mali tazke zaciatky...maleho mi zobrali do Blavy na druhy den po porode boli sme tam tri tyzdne a do operacie som s nim ani moc nemohla byt a manipulovat s nim......a teraz sa mi zda ze si vyslovene vyzaduje moju pritomnost a aby ma citil.....aj preto som strasne bojovala aby som kojila - prve dva tyzdne nemohol papat z prsnika tak som si len odsavala a teraz som musela aj prikrmovat ale zatial stale kojim....
malemu nestaci ked som pri nom pri postielke......aj ked je unaveny nevie zaspat cez den

salomuska
16. dec 2011

@solnicka_nr moja tiez tak oblubovala spavat. fakt sa toho neboj, ked pride cas, da ti sam vediet - moze to byt doslova zo dna na den. moju to prestala potrebovat po 5 mesiacoch...ale kludne by som ju zavinovala aj dlhsie, ak by sa jej tak dobre spalo 😉

lenka0283
16. dec 2011

zas klasika...mamicka sa nieco opyta a mele sa tu okolo niecoho ineho...sa opytala na nejaku vec a chcela odpoved a nie otazku ze preco to tak chce..:D

lypka
16. dec 2011

my sme spinkali 4 mesiace vo vankúšiku potom som ju začala dávať do postielky a prikrývať perinkou. a teraz ked nemôže zaspinkať tak ju tiež dám do vankúšika pritúlim pohuškam a ked zaspinka tak jej ho rozviažem a prikryjem ju 😉

gemini2
16. dec 2011

@solnicka_nr ahoj, a ked spinka v tej zavinovacke, vytahuje vonku rucicky?

gemini2
16. dec 2011

@solnicka_nr aha, prave som si ju pozrela na neta...je pekna....ja som balila do normalnej a ked zaspinkali, tak som ich uvolnila...myslim si, ze ked dietatko povyrastie, urcite si odvykne, nemaj strach a rob tak ako to citis 🙂 🙂 🙂

zuzanamv
16. dec 2011

@solnicka_nr Ahoj, aj moj syn musel byt pevne zavinuty, lebo v spanku ho nieco vyrusilo, rozhodil ruky a bolo po spanku. Trvalo to skoro do pol roka, uz mal iba zavinute ruky a nohy mu trcali zo zavinovacky. Preslo to same, casom, ako vedel lepsie koordinovat pohyby. Neboj sa, spoznas, ked uz bude na to velky.
Ale na rukach sme uspavali cca do 9. mesiacov, kym nezacal lozit. Potom som ho do nemoty ukladala poleziacky, a on do nemoty vstaval a vyliezal, az kym nezaspal. Postupne to zaspavanie trvalo kratsie a kratsie.
V 4. mesiacoch sa tazko da oducat od zaspavania a spania na rukach, treba len vydrzat.

solnicka_nr
autor
16. dec 2011

@vivusika
@dominika1988
@traktor
@hradnapani
@lumimi
@salomuska
@lypka
@gemini2
@zuzanamv

dakujem baby!!! 🙂 akurat aj teraz bojujeme ...spi ale na rukach..........pokus o polozenie - neuspesny...
a potom ze stihaj urobit nieco..........

zuzanamv
16. dec 2011

@solnicka_nr a neskusala si satku alebo nejaky ergonomicky nosic? mala by si volne ruky.

solnicka_nr
autor
16. dec 2011

@zuzanamv no uz rozmyslam nad tym nosicom........mas skusenost??? je to pre dieta pohodlne???

zuzanamv
16. dec 2011

ja mam satku aj nosic ergo, je to pohodlne pre mamu aj babo.
satka je flexibilna, ale musis sa ju ucit viazat, nosic je lahsi na pouzitie.
na tvojom mieste by som skusila uz nosic, ja pouzivam satku teraz pre male babo, od narodenia, lebo sa lahsie prisposobi velkosto babatka, a moze v nej byt ako v koliske. vcera mi v nej maly prespal 3 hodiny a porobila som doma vsetko, je to ako keby som mala znovu brusko 🙂
pridavam fotku, pohlad zhora 😉

p.j.jacky
16. dec 2011

@solnicka_nr prepac,nechcem sa navazat,len mi to nepride logicke,brat mu zavinovacku ked je v nej rad.Preco to menit...A sam si povie kedy v nej nebude,lebo sa uz coskoro zacne pretacat a santit nozkami a ruckami.A dokonca je vraj aj dobre ked su babatka naucene spat zviazane,lebo maju lepsi spanok.V noci ti spi dobre,ked je zabaleny?

sante81
16. dec 2011

asi 95% deti v jeho veku potrebuje pri zaspávaní matku, ja som nikdy neriesila aby moje dieta zaspavalo samé, a teraz mi je luto, ze nechce aby som bola pri nom, lebo uz je velky.
my sme mali zavinovačku tiez do 4mes, mne sa tak lepsie s ním manipulovalo, aj pri kojení bola zavinovačka lepsia, a to mu z nej nohy trčali, ak ju ma rad, a cíti sa v nej bezpečne, tak neries, nech si spinka, nieje nič lepsie ako spokojné babatko a babky a tetky nech si vravia čo chcu.
malého som cez den uspavala do 9mes v kočiku, potom som prelozila do postielky, skoro do roka som zaspávala s ním na posteli, potom prelozila do postielky, a zivot ma naučil ze čím viac som niečo chcela - naucit kakat do nocníka, odučit od dudla, odučit od nocnej flase a čím viac som ho nutila, tak efekt bol opačny
daj mu čas, a časom sa to upraví samé.
a nie si sama, ktorá nestihala prvé mesaice nič, domácnost a upratovanie som nestíhala, radšej som si pospala alebo bola vonku s kočíkom

wewus1234
16. dec 2011

ja som nechala maleho v zavinovacke,pokial z nej nevyrastol..tym padom uz aj lepsie buval..a predsa bude starsi a uz sa nebude bit ruckami do tvare..neboj,nezvykne si na nu..tak ako ti pisu maminy vyssie,nieje navykova,ked mu uz bude v nej neprijemne da ti vediet 🙂 🙂 🙂

evka4
16. dec 2011

@solnicka_nr daj mu cas, on sa casom odnauci sam. este je malicky a ked mu je v zavinovacke dobre, tak mu ju neber. ma v nej pocit bezpecia, cize mu tym, ze ho nebudes oducat, urcite nijako neublizis. on casom sam pride na to, ze volne sa tiez spi dobre, ale este nie je na to dostatocne zrely...

dyba
16. dec 2011

@solnicka_nr ahoj. my sme mali túto zavinovačku tiež. malá v nej bola do 5 mesiacov. potom som ju začala odúčať tak. že som ju balila len do plienky a jednu ruku som jej nechala voľnú. ruky som striedala. to sme robili asi mesiac.potom som vyskúšala obe ruky voľné, ale stále sa budila, trhala. tak som ešte pár dní ,,balila. a potom sa začala preguľovať na brucho, myslím v spánku a na bruchu spí doteraz. a výborne. už asi mesiac spíme bez nočného budenia a jedenia. hurá 😉

dyba
16. dec 2011

@dyba a viazala som aj cez deň 😉

dyba
16. dec 2011

@solnicka_nr už si píšem sama sebe 😀 . chcela som napísať, že som dcéru zavinovala aj cez deň