Ako odnaučiť bábätko od perinky?

nomci
29. nov 2014

Ahojte maminky. Mam takmer 5mes.dcerku, ktora zaspava len kolisanim v perinke na rukach, inak neexistuje. Viem, ze som si ju tak navykla, ale chcela by som to zmenit. Do perinky ju davame s placom, ale hned ako ju zdvihneme a poriadne koliseme tak zaspi. Niekedy sice vystraja, ale vzdy sa potom podda a spinka. Ak ju mam pocas spanku na rukach v perinke tak dokaze spat aj hodinu inak, ak zaspinka a polozim ju tak polhodku. Cez noc je to ok, tam na prsniku zaspi, ale potrebujem ju od perinky odvyknut. Niesom ten typ, co necha vyplakat svoje dieta az kym sa nezacne dusit, nemam rada ani drasticke metody preto. Ona vie strasne strasne plakat ako asiine deti ani nie, a ona by bola schopna zadusit sa, vieme to, lebo tak place v autosedacke. Od narodenia zaspava na mne, pri mne, so mnou. Ale cez den bt som ju radanaucila na postielku. Mate nejake overene typy, ako to spravit a cca ako dlho bude trvat kym ju odnaucim. Dakujem za kazdu radu. 🙂

anula106
29. nov 2014

Asi je to divne,ale moj syn ma 13 mesiacov a cez den aj vecer som zabalim do perinky,on uz vie ze ide spat.Nohy mu trcia,potom ruky vytiahne,ale vie ze ide spat.trochu pokolisem a spinka. Uz by som chcela tiez bez perinky uspavat,ale mne je to nejak "pohodlnejsie" takto. Casom uvidime... Ved ju skus dat bez perinky,na rukach ukolisat a uvidis...

leporeloo
29. nov 2014

Nechapem to, mala by si byt stastna za mas sposob ako dieta uspis, najma ak ho mas narocne, preco ju to odnaucat je este malinka ked zacne chodit, lozit nebude sa uz chciet napevno viazat. Ver ze je to este relativne jednoduchy sposob uspavania, co ja som videla ako rodicia uspavaju deti, tak to by si neverila 🙂

safranca15
29. nov 2014

No zrejme ti moc neporadim ale napisem ti moja mala nebyvala v perinke od 3-3.5 mes bola jej mala perinka a tiez som ju uspavala na rukach vecer hlavne ked sa jej nedalo zaspat a cez den spavala do 9 mes v kocari vonku a az potom ked som prestala kojit som ju davala dnu spavat a musela som s nou hontflat aby zaspala potom zaspavala na mojej hrudi a sama ked mala rok a pol prestala uz nechcela byt na mne a ani natrasat vrti sa sice na posteli ja som vedla nej ale zaspi

bosoriak
29. nov 2014

Lenze ty ju nepotrebujes oducit od perinky, ty ju chces naucit dlhsie spat. Nemam dobre spravy - je normalne, ze ked mas dieta pri sebe, tak spi lepsie a dlhsie. Neda sa to nijako osalit, deti hned vycitia, ze mamina nie je pri nich. Aj moje boli take, obe dcery. Takze sa treba zariadit - ak si chces pospat aj ty cez den, tak spite spolu. Inak si treba zvyknut, ze spi len pol hodinku a zariadit sa podla toho.
Takze nemas co urobit - perinku by som jej nebrala, to nie je problem. A ak sa v nej citi dobre a zaspi rychlo, tak ju nemas preco brat.

miaria1
29. nov 2014

Nam sa osvedcila fit-lopta, ked uz nebola v perinke.

standu
29. nov 2014

my sme sa vzdy uspavali na prse, aj v perinke, casom som ju nechavala otvorenu tu perinku a potom som jej ju vzala a nevadilo jej, je aprilova takze do leta sme sa perinky zbavili, inak by sa uvarila;))). zaspava mi vzdy na nasej posteli velkej na prse. vie zaspat aj v aute ci kociku, sama. cumel nemame. v noci spi s nami a vobec neriesim ze nepozna detsku postielku 😉

jul11
29. nov 2014

Co takto ergonomicky nosic alebo satka

roni200
30. nov 2014

Vyskúšaj spací vak.

katusinka
30. nov 2014

Moj sa sam odnaucil od perinky sama som videla ked mu uz tam nebolo pohodlne a s tym spanim pospim si s nim pospi dlhsie a ja si tiez oddychnem. Nechaj ju v perinke sama si odvykne odnej

loknicka
30. nov 2014

My sme vyuzivali perinku aj ulitku dost dlho kedze sa moja budila ruckami. Aj spaci vak je fajn. Casom bola uz z perinky nervozna. V tvojom pripade nejde asi ani tak o tu perinku ako naucit spat v posielke a osamote. Ja som uspavala na rukach 9 mesiacov. Vzdy plakala. Raz som sa uz nahnevala a dala som ju do postielky. Trochu poplakala a zaspala. Teraz mame 16 a casto si pri zaspavani poplace. Spanie v kociku uz teraz nehrozi. Treba skusat. 😉

kofoluska
30. nov 2014

Pravdepodobne jej vyhovuje, ze je pevne zviazana. Pripomina jej to tesne prijemne prostredie v maternici. Ked Ti to uspavanie funguje, nechapem, preco ju xces nasilu od toho odnaucat. A ze zaspava na rukach? Mne tak syn zaspaval takmer do roka. Potom si to sam zmenil, uz sa nexcel uspavat na rukach, uz xcel lezat vedla mna v posteli v objati. A takto zaspava dodnes. Mal obdobie, kedy som musela lezat pri nom, ked spal. Potreboval ma citit. A to bolo zhruba vo veku Tvojej dcery. Neriesila som, aspon som si oddychla. Nijake varenie ani upratovanie ani nic neutecie, nie je to tak dolezite ako pokojny spanok dietata a niet nad dobre vyspate dieta. 🙂 Sama Ti da najavo, ze uz je pripravena na zmenu.

cekankacamomille
30. nov 2014

Problem nespociva v perinke 🙂 perinka s tým vlastne nič nemá 🙂 z vlastných skúsenosti vrelo doporucujem knihu: Kazde dieťa sa vie naucit spať ;) ak sa budete riadiť pokynmi, dojdete do úspešného ciela 🙂

nicolle21
30. nov 2014

ja som proti "uceniu" "nauceniu" "oducaniu" v takomto rannom veku.. vezmi si to takto, to dietatko ma len teba, ty si cely svet, ked nie si pri nej, tak sa stresuje.. neznasam, v hlbke kosti, vsetky metody ako dieta nieco naucit, oducit, ide vzdy len o zlomenie jeho psychiky tym, ze neustupis (a nechas ho napriklad vyrevat v postielke).. teraz nevravim, ze nechavam dieta, aby mi skakalo po hlave, je ine ho ucit (rozumej viest) pocas hry, smerovat jeho spravanie, ze nema udierat, kopat atd. ale preonačovat deti v ich instinktivnej potrebe citit mamu doslova neznasam.. je uplne normalne, ze tvoja mala chce spinkat pri tebe, uzivaj si to, urob vsetko mozne pre jej pohodlie, vykasli sa na zehlenie, pranie, pratanie, navstevy, kto ma deti, tak ta pochopi a kto deti nema, tak bude mat a uvidi co to obnasa.. prvorade je dieta - ked chce zaspavat pri tebe, tak nech, ked ma rada perinku, tak nech, skus ulitku, my sme perinku nemali, lebo sa narodil minuly rok v juli, v tych velkych horucavach, do decembra spal v ulitke, potom si zacal vytahovat ruky a nervacil, tak sme s nou skoncili, potom si zvykol zaspavat na mne, najprv som ho nechala nech prespi cely spanok takto, neskor som skusala prelozit, ale vzdy som bola nablizku, aby na mna mohol vyliezt 🙂 ja nepoznam krajsi pocit ako ked na mne maly spi a mozem mu pusinkovat vlasky a citim ako pokojne dycha 😵
ak chces dieta na nieco navyknut, tak to musi byt postupne a musis sa prisposobit ty jej.. ja som maleho "naucila" spat 1 denny spanok v nasej posteli, teraz by urcite zniesol aj postielku, ale nedavam ho tam, tam spi vyhradne v noci, cez den lezime spolu v manzelskej 🙂 a "naucit" taketo daco trva dlho, bude prechadzat cez kadejake fazy, bude spavat len polhodinky, potom sa to zacne predlzovat, potom to bude uplne prehadzane, ked pojdu tie najbolavejsie zuby (stolicky a ocne), takze len trpezlivost a trpezlivost a este raz to iste 🙂 🙂 naucis ju to definitivne az vtedy, ked tomu bude sama rozumiet 🙂