Ako odnaučiť dieťa nosiť sa na rukách?

mirkava
25. jún 2014

Ahojte, neviete mi nikto poradiť, ako dieťa odnaučiť nosiť sa na rukách.... mali sme v pupku pruh a tak sme ho museli trochu rozmaznávať aby nám veľa neplačkal, ale už si samozrejme zvykol na nosenie na rukách a musíme ho od toho odnaučiť... viete niekto poradiť ako???

apollo13
26. jún 2014

@mirkava moj spal vo veku tvojho 1x hodinu denne viac nie a bol na rukach stale. potom sa ale naucil zabavit hracami sam, lebo uz ho zacali zaujimat. teraz ked lozi byva taky utahany ze spava 4x denne. takze neboj sa bude to lepsie. hovorim radim ti satku alebo ergnomicke nositko aby sa ti ulahcilo to nosenie a ono sa to coskoro upravi.

alexandramaria
26. jún 2014

@apollo13 tu nejde o to, či matka napĺňa potreby dieťaťa. Niekedy proste nie je v jej silách naplniť potrebu nosiť sa. O tom píšem.
Hrozne mi vadí na tomto modrom koňovi,že je tu jeden názor, jeden typ matiek , ktoré sa tu chápu ako naj a výsostne dávajú najavo tým, ktoré niesú presne ako ony, že celý ich život sa zrazu rovná bábo, že sú horšie, zlé. Bolo to tu popísaní milion x. Ženy ktoré nekoja musia dennodenne čeliť útokom kojacich, potom tie ktoré deti nenosia , tie ktoré s nimi nespávajú v posteli, nekoja na požiadanie, čiže 300000 x za noc atď atď. Tým nenarážam na teba, ale na to, aká je tu netolerancia.
Poznám mamu, ktorá má vyoperované 2 stavce a aj keby sa rozkrájala to dieťa proste na rukách neponosí, pokiaľ má viac jak 3 kilá. Nedokáže to, pritom ho najviac miluje. A keď si taká mama prečíta vaše komenty tu, že tým nenapĺňa jeho potreby, môže si to akurát tak hodiť.

apollo13
26. jún 2014

@alexandramaria ja ta chapem. ani v mojich silach nie je vzdy naplnit vsetky potreby mojho dietata. nikto nie je dokonaly. ak si si vsimla pokusila som sa dat zakladatelke temy aj konstruktivne rady. a ano kazda matka si musi v niektorych chvilach objektivne priznat ze nenaplna potreby dietata, zial stava sa to, no tak to moze skusat napravit inde. mna skor zarazila ta formulacia, ze sa ich matka snazi maximalne naplnat tak je otrokom dietata. to ma od matky zarazilo take vyjadrenie, nikde som nenapisala ze matky ktre nenosia su neschopne a nemiluju svoje deti.

mirkava
autor
26. jún 2014

@alexandramaria
@apollo13 každá matka a každé dieťa je iné, niektoré odpovede typu: "prečo si matkou keď nechceš svoje dieťa nosiť" ma dosť zarazili a pousmiala som sa nad nimi... ak nemám radu alebo skúsenosť tak prečo písať takéto hlúposti nechápem.... na tomto fóre by si mali mamičky pomáhať

apollo13
26. jún 2014

@emma_932 nie neboj si ze svoje dieta v 18tich ponesiem k maturite v nositku... 😀 je len do 20kg :D v puberte sa nam tak tie deti odseparuju ze nam to nebude mile

apollo13
26. jún 2014

@mirkava precitala som si svoje prispevky a rozhodne som sa tak nevyjadrila, ze preco si matkou ak nechces nosit. ostrejsie som reagovala iba na prispevok v ktorom sa pisalo, ze ved ono sa nauci...tam som vyjadrila svoj nazor co ho moze naucit nenaplnanie potrieb. ale ak sa nemylim skusala som ti aj konstruktivne poradit

mirkava
autor
26. jún 2014

@apollo13 nemyslela som to konkrétne na teba, len som si všimla že s alexandramaria o tom diskutujete tak som napísala svoj názor...

apollo13
26. jún 2014

@mirkava inak prave mam dieta na sebe zavesene :D uspavat sme sa zacali o siedmej, uz dva moje pokusy polozit ho do postele zlyhali :D teraz spi spokojne v manduce. skusim pokus cislo tri :D drz palce :D na druhe strane sa to snazim uzivat si lebo cez den uz len lozi ako taka kuna lesna besna. dnes som ho pri tej rychlosti nemohla ani odfotit. hihihi tiez ta to caka. potom zase si budes hovorit, juuj to bola pohoda ked malo dieta 5kg a ja som ho nosila. teraz ma 10kg a miesto nosenia zase lietam z miesta na miesto kde prave demoluje tu knihy, tu cd, atd. tak trochu na odlahcenie temy....uzivaj cas ked sa chce nosit.

mirkava
autor
26. jún 2014

@apollo13 tak držím palce... do tretice.... 🙂 moje už spinká, ale stále odbehujem lebo plačká tak nanovo uspávam :O tesím sa ked bude lozit, hádam nebude potom také uplačkané a nebude ho treba tolko čičíkať... trápi nás aj kolika.... juuuj užívam aj ja je to moje prvé, vytúžené 🙂

apollo13
26. jún 2014

@mirkava podobne aj u nas. ano koliky tiez boli tie prve tri mesiace a este zhorsene o tom ze bral dva mesiace atb tak hnacky v kuse brrr. od tyh 5 mesiacov uz to zacina byt fakt zabava. uz ako reaguje na kopec veci a teraz uz uplne srandy kopec. isto tie prve tri mesiace su najtazise ale za malicko sa ti to zlepsi neboj.

emyk
26. jún 2014

Aj ja mam problém s chrbticou a pamatam sa aké to bolo ked bola moja malá trojmesacna 😉, ale ono to prejde! ci tomu veríš alebo nie tvoje telo si zvykne, pamatam sa ked som plakavala co ma tak bolel chrbát a ešte aj zlomené rebro som mala ( zlomili mi ho pri porode).nechci od maleho trojmesačného uzlika aby si pomali zacal zvykať na nenosenie ci na samotné hranie,ešte sa ho vela nanosis.....no ja som svoju malú nebrala okamzite na ruky keď zacala plakať akebi keď si začala vyžadovať, ze chce ísť na ruky, pohraj sa s ňou na posteli akebo ju maj ked sedis. Ale ver tomu, ze tie bolesti casom prejdú, potom sa znovu objavia a znovu stratia- budeš mať s malou tolko roboty a zábavy zároveň,ze si ani neuvedomis a budeš mať na rukách 11 kilove dieta.- a bude sa ti nosiť a zdvíhať babo lepšie,ono samo bude pevnejsie.

emyk
26. jún 2014

ooo a ešte čoskoro ho začne vseeeeeeetko zaujímať a možno na neustále nosenie aspoň nachvilku zabudne. moja ma rok a niekedykeď si ju chcem zobrať na ruky ma normálne odtlaca,nechce ma😉 - lebo uz vie co su to nohy a chce beha.Držím palce

emyk
26. jún 2014

ved samozrejme, ze sa mu venujes a lubis ho a nosis ho aj s bolestami ved je tvoj jediný a blbe komentáre si nevsimaj,neviem naco vobec píšu!

siska53
26. jún 2014

@mirkava ja som,pri malom,nemala nosic,tak,som,nosila len kolko som,vladala,ale vela,vela,som,bola pri nom a vselico mu ukazovala a zabavala ho,rozpravala,som,sa s nim. A jasne,ze okrem toho a i nosenia,som,si ho tulila,ved sa dojcil a casto,plus som mohla vedla neho,lezat. Takze ja som,to pri nom,riesila,tak.

siska53
26. jún 2014

@emyk vidis a ja citim,chrbticu najviac teraz,ked maju 2 a 4r.! A to,uz chodim aj cvicit,(ked sa da) a obcas na masaz. A je to horsie,ako ked boli mali,hoci ich uz tolko nenosim. Len,obcas na konika sa hrame a skor nosim,dcerku,ta ma,oblecena 12kg,co zas nie je tak vela..
a cakam,kedy tie bolesti odidu,lebo je to skor horsie,ako lepsie. Asi to budem,musiet riesit cez lekarov..:((

a dcerku som sa teda nanosila! 3,5m.koliky,potom zvedavost,dlho nevedela chodit,teraz zas i vzdor a vymyslanie s chodenim-zasadne opacnym,smerom,tak ak je kocik,sup ju tam,no to je chvilu boj.,

jana_eyre
26. jún 2014

@edvelyn naco citas forum na MK, ked ta rozculuje kazdy, kto ma inu vychovu ako ty? preco myslis, ze mas patent na to, ako sa starat o dieta?

mirkava
autor
27. jún 2014

@emyk to čo pre pána s tebou robili pri pôrode ze ti robro zlomili??? Som v šoku... Mám spadnutý močový mechúr takže nemožem nosiť ťažké... operácia ma neminie :( ale ďekujem pekne za odpoveď 🙂

apollo13
27. jún 2014

zlomene rebro...hmm tipujem Kristellerovu expresiu 😠 😖

emyk
27. jún 2014

@mirkava no,nevedeli mi vybrať malú ( nutná sekcia), zevraj mi tak svalstvo zvieralo malú, nechápem ani ja 😉 ale to rebro citim doteraz pri zlom natoceni, no bohužiaľ uz je ti natrvalo. Zle sa zrastlo keďže mi neverili ze ma tam desne boli, vlastne bolela ma rana zo sekcie takze na rebro som nemyslela, no co už 😉, drzim ti palce s operaciou, nech csetko dobre dopadne, drz sa😉

emyk
27. jún 2014

@apollo13 co to? co to je prosim?

apollo13
27. jún 2014

@emyk aha mala si sekciu, tak som tipla zle. to co som pisala je ked zena rodi a sestricka alebo doktor jej tlacia na brucho aby dietata dostali von. metoda zakazana od 1952, ale hojne uzivana 😠

emyk
29. jún 2014

@apollo13 aha no mala som sekciu ale aj tak mi sestra lahla na brucho a povedali teraz musíme" trochu" ztlačiť, lebo malicku nevieme vybrať 😉 a mne skoro vyliezli oci co tak tlačila na brucho.

zuzanockamt
29. jún 2014

@mirkava nijako, oduci sa sa sam

apollo13
30. jún 2014

@emyk no tak to bola Kristellerova expresia a pri nej ti zlomili rebro. je to zakazane. je mi to luto. stastie ze sa dietatu nic nestalo, lebo to moze skoncit velmi zle... pre teba prasknutim maternice a pre dieta trvalym poskodenim alebo smrtou. keby ti dovolili rodit v inej polohe tak ju pekne vytlacis

emyk
30. jún 2014

@apollo13 pane bože ...... strasne niečo, malá mala namale a teda aj ja, nastastie vsetko dobre dopadlo az na ro rebro. A ďakujem za odpoveď

apollo13
30. jún 2014

@emyk mrzi ma to. robia to zial casto. lebo sa nenaucili ze zena ma rodit inak ako na chrbte, kde ma porodne cesty o 30% zuzene, kde dochadza k slabemu okysliceniu matky aj dietata a kde je ovela vyssie riziko ze dietatu padnu ozvy a kde je ovela vyssie riziko poranenia hradze. rodial som na porodnej stolicke dieta vonku na jdnu kontrkciu cele. porodne poranenie ziadne, ani skrabanec. co poznam baby co rodili v drepe, klaku a tak tiez nemali zranenia na hradzi a deti porodili rychlo. uz aby sa porodnikom konecne rozsvietilo!!! nech sa laskavo naucia ze zena ma rodi tak ako jej to vyhovuje a tym padom by ohrozujuce metody skoncili. ale oni to zatial inak nevedia...nemam slov. inak nie si sama. vacsina mojich kamosiek co rodial na slovensku rodila s tym ze im skakali po bruchu. ked si precitas aj tu rozne temy stale na to narazis. lenze vacsina bab netusi co to je a ake je to nebezpeecne