Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako odnaučiť dieťa od cumľa?

abika26
10. feb 2013

Nasa princezna ma 20 mesiacov a dudu mame uz len na obedny a nocny spanok.cez den vobec uz niekolko mesiacov. o 3m nam ma pribudnut babatko tak som myslela ze uz je aj cas ju uplne odnaucit....len neviem ako postupovat,resp. sa bojim ze mi prestane pekne spat kedze ona si dudu spaja s hajanim....odnaucit ju chcem hlavne kvoli sestricke,kebyze jej budem davat cumlik ze by jej ho nebrala atd....mate niekto skusenosti,rady? 🙂dakujem

aduliak
10. feb 2013

tak toto by zaujimalo aj mna...aj nasa ma dudel iba na spanie...

veron333
10. feb 2013

Ja som mu ho proste nedala,ale bolo mi ho strašne ľúto.keď prosil duda,duda,potom si jeden rozkúsal a keď si pýtal dudu,tak som mu dala ten rozkúsaný a ten mu veru nechutil,tak aj prestal...a on teda aj cez deň cumlal...

lucinocka
10. feb 2013

@abika26 tiez by ma to zaujimalo, nasa je cumlofil, cmula ho nonstop..a chcela by som ju oducit kvoli zubkam, lebo ona ortodonticke nechce, zboznuje len tu staru okruhlu kaucukovu klasiku..:-/

smatka
10. feb 2013

Jednoducho ráno ,ked sa zobudila, cumel zmizol a zabudla na neho.Keď si spomenula a pytala dudu tak som sa robila, ze nerozumiem a odpovedala som ze dedo je v robote a potom som to zahovorila. A vyslo to. 😀
Som rada,lebo od vtedy vkuse rozprava. Držim palce.

nikol156
10. feb 2013

Ja som to vyriešila vtedy, keď bol malý chorý a nevedel cez nos dýchať, len cez ústa. Vysvetlila som mu, že teraz mu berem dudlík kvôli tomu, aby lepšie mohol dýchať. Cez deň nemal už vyše roka, takže nebol naň až tak naviazaný. Keď vyzdravel tak si hneď pýtal dudlík, ale robila som, že ho nepočujem a už odvtedy nemáme. Celú noc mi prespí, takže so spánkom nemáme problém. 🙂

alena0305
10. feb 2013

@abika26 Ja som synovi vyhodila cumeľ, keď mal 2,5 roka. Povedala som mu, že som ho vyhodila aj s pokakanými plienkami - v tom čase už mal plienky len vonku a nie a nie sa pýtať kakať. Ale potom do týždňa prestal spávať cez obed - ľahol si ale toľko rozprával,že nezaspal. A bolo to dosť únavné s ním vydržať celý deň - lebo on si vyžadoval veľa pozornosti a ku večeru bol zo všetkého nervózny a plačlivý. Vtedy som si povedala, že pri druhom to už neurobím. A zistila som,že niektoré detí majú cumle na zaspávanie (na 10-15minút - nie celú noc) do 3-4 rokov.

elena9
10. feb 2013

@abika26 Moje deti dudel nemali, ale mam jeden navod od mojho suseda. Tiez nevedeli syna oducit a to bol teda podstatne starsi, ako tvoj. Tak ku kazdy druhy-treti den odstrihli kusok z cumla, az nakoniec ho nemal ani ako udrzat v puse a bolo 🙂 Dost ma pobavil tento navod, ale moze to fungovat 😎

lienka9933
10. feb 2013

U nás to bolo tak že malá dala sama dudu dedovi Mrázovi na Vianoce keď ku nám prišiel s darčekm, vymenila ju za darčeky.Večer keď išla spinkať išla do skrine kde boli dudy, tak tam nič nenašla tak si trošku pomrnčala ale v noci spala pekne. Každé dieťa sa vie odnaučiť od dudy a asi čím skôr tým lepšie...Držím vám palce

henrietag
10. feb 2013

dudel treba zobrat a vydrzat trva to tak dva dni a dieta na dudel uplne zabudne...

andrejka1983
10. feb 2013

my ešte dudkáme 😀...zatial ich neskrývam, vonku ked sme tak jasne že nie, aby sa jej deti nesmiali 😝 ...ale čo, ma ešte len dva a pol roka, a ked je doma a hra sa, kresli si tak si dudka, alebo si nosi dudky len tak v ručke a hra sa s nimi ako s babikami...a v noci zaspava, potom cumlík vypluje a rano ho hladame....ako vobec to neriešim...každe dieta z toho vyrastie...ved nikto dospelý nedudka 😀 😀 😀 ci ano??? he he...

kacka1234
10. feb 2013

No u nas to bolo komplikovane kedze nepomahalo ziadne presviedcanie typu odovzdame jeziskovi, mikulasovi, vtacikom,kacickam a pod. Nasa mala 3 roky a bol najvyssi cas. V skolke nam v piatok povedali, ze v pondelok uz bez dudky a tak sme jej ho museli zobrat. Nanestastie prave v ten piatok ochorela a mala 4otky teploty povedali sme jej ze to ma z dudky a poslali sme dudku na definfekciu do nemocnice. Asi dva tyzdne ho v noci hladala a potom prestala vzdy ked zacala mrncat sme jej povedali, ze z dudky ochorela a hadam nechce zase aby ju z nej rozbolelo brusko 😅 PEVNE NERVY CHCE TO LEN VYDRZAT

janulka84
10. feb 2013

jedného poobedia, ked nechcel zaspat a stale sa hral s cumlom, tak som mu ho jednoducho vyhodila von oknom. najprv plakal ale vedel ze je to definitivne a uz si ho ani nepytal. prvy tyzden boli vsak zaspavania velmi zdlhave,aj s placom. potom sa to ustalilo. uz sme asi mesiac bez cumla a to ho predtym musel mat aj cez den...

katkas1
10. feb 2013

jednoducho jej ho zober a hotovo, v tomto veku si poplace mozno tyzden trochu a mas pokoj

eveenka
10. feb 2013

@abika26 dcerka dudel odmietala uz v porodnici, takze doteraz ziadny nemame, ale kamaratka odnaucila 2,5 rocnu dcerku tak ze pred nou akoze jej spadol dudlik na zem a pes ho rozkusal mala to videla a odvtedy nepytala dudu a este aj ostatnym povedala ze uz nema lebo havo spapal 😀 tak treba skusit nieco podobne doveryhodne comu dieta uveri 🙂

sabiatko
10. feb 2013

u nas to bol velmi tychly proces - maly sa smykol a silno sa udrel o tv stolik, az sa mu zatlacil zub donutra a zubar, ze nesmie teraz mat dudel. prvu noc pomrncal a potom uz bolo dobre. druhy syn dudel ani za svet.

jaruska8
10. feb 2013

Naša mala 18 mesicov a už ma nebavilo v noci loviť spadnuté dudle. Tak som jej ho na spanie nedala, tak tri noci boli ťažšie a potom pohoda. 😀 Čím neskôr, tým horšie, si myslím. Držím palec. 😉

evka4
10. feb 2013

@abika26 ahoj, ja som moju dcerku oducila od cumlika tak, ze som jej vysvetlila, ze cumliky uz nosia iba male babatka a aby neplakali, ona im musi poslat tie svoje. samozrejme, ze to nechcela spravit, ked som jej o tom iba hovorila. ale jedneho dna sme s manzelom zobrali praznu obalku, do nej sme s dcerkinou asistenciou vlozili vsetky cumliky, zalepili, spolu s dcerkou sme ju vhodili do schranky. na ceste z prechadzky dcerku cakala v schranke odmena od babatiek, oblubene kinder vajicko. dcerka sa tomu velmi potesila a my sme jej opat vysvetlili, od koho ho ma. ked si par nasledujucich vecerov na cumlik spomenula a pytala si ho, tak sme jej spomenuli prihodu s kinderkom a ona bola spokojna.
podla mna je vhodne dieta oducit od cumlika nejakou vhodnou a hravou formou, nielen cumel zobrat a nedat. nasa mala cumlik len na spanie, ale predpokladam, ze keby sme jej ho zobrali len tak natvrdo, oducanie by prezivala tazsie, takto si zobratie cumla spojila vzdy s pozitivnym zazitkom a naozaj sme nemali ani jednu tazku noc 🙂

ela007
10. feb 2013

My s tymto mame cerstvu skusenost...mala ma 2,5 roka a kazdy ma strasil, ze sa jej z dudy vykrivia zubky,tak ked bola nachladnuta a nevedela dychat nosom, od nervozity dudu rozhryzla, tak som si povedala, ze takej velkej babe uz dalsi nekupim a je najvyssi cas sa s dudou definitivne rozlucit...povedala som jej, ze kedze si dudku rozhryzla, naskakali jej do nej bacily a kebyze si ju da zase do pusinky, tak ju moze zase boliet hrdielko a bude mat plny nostek soplikov...bola som pripravena dat do nej par zrniecok maku na ukazku bacilov, ale nebolo treba...dudu uz proste nechcela a ked si na nu obcas spomenie, zopakujem jej teoriu o bacilich a uspokoji sa s tym 🙂 jedine negativum vidim v tom, ze sa jej tym narusil poobedny spanok, lebo casto cez obed zrazu nevie zaspat :( ale dufam, ze je to tiez len prechodny stav, kym si zvykne 🙂) drzim palceky...

tova
11. feb 2013

moja dcera 3.5r. este stale zaspava s cumlom jednym v ustach a 2 v rukach na noc. potom jej vypadne alebo ho vyberiem. Zuby krive nema a nevidim v tom problem ked ho ma na 30 min denne od narodenia. Cez den ho nikdy nemala. Tiez ma uz niektore rozhryznute ktore sa jej nepacia a uz nepodrzi ani minutu, nove jej uz nekupujem, bud same sa jej znechutia ako synovi alebo bude ich drzat len v ruke. Ona by zase nikdy nezaspala s plysakom, alebo nejakou handrickou, kazde dieta nieco potrebuje na ukludnenie pred spankom.

bronia13
11. feb 2013

hm aj ja by som chcela vediet ako na to... aj nas mlady pan a slecna na noc alebo ak sa im cez den nieco stane ze sa poranie a tak tak vtedy chcu, aj on ich rozhryza tak mozno to skusim tak ze ak porozhryzaju vsetky uz nove nekupim a bude po cumloch no nie?
nam (som z dvojcat) mam asi do 4rokov musela davat cumle, az nakoniec prisla Ciganka a oplula ich a viacej sme cumle nechceli 😵 (inac nie som racistka mam velmi dobreho kamosa Cigana a svagra cernocha 😀 😵 )

abika26
autor
12. feb 2013

tak nakoniec som sa na to dala,v nedelu sme vyhodili dudu von oknom s odovodnenim ze leti malemu babatku co sa prave narodilo a ze timejka je uz velka a statocna a uz dudu nepotrebuje.....prve vecerne zaspavanie hroza,hodinu plakala,museli sme za nou asi 4x ist kym zaspala,na druhy den naobed asi 15min plakala,vecer(uspaval mm)uplne v pohode zaspala a na 3. den dnes ochorela takze vsetko zle ale dudu uz jej nedam....dufam ze vydrzim 😉 inak ona ani tak nepyta dudu ale skor mna vola..ako keby nevedela co jej chyba.tak ma v postelke 3plysakov ktorych objima tak snad skoro vyzdravie a na dudu tiez zabudne....

157misicka
16. feb 2013

moj mal iba na spanie asi do 22 mes..a sme sa jej zbavili ani neviem ako, proste isiel spat bez nej..a uz su to 2 mesiace a ani si nespomenul, bala som sa ze bude pytat od deti a tak ..no nic nepovedal..vie ze on uz je velky chlapec a nosia to male babenka

ivkafu
23. feb 2013

Ja som mala velky strach ako to prebehne , ale na moje prekvapenie to islo ako po masle....jedneho dna pred obednym spankom som ju nemohla najst( prvy krat u nas v roku 2012 nasnezilo)a povedala som mu, ze sa sla asi sankovat ☹ ☹ , blbost, ale nic ine ma nenapadlo, zacala som mu rozpravat ako sa aj my pojdeme, a bolo... to bolo ze to bol obedny spanok, lebo ked prisiel manzel domov, tak mu mal co nove povedat, ze duda sa odisla sankovat 🙂 , doteraz o tom rozprava vola ju nezbednicka,......na druhy den si uz ani nespomenul 😀 som rada ze to prebehlo tak hladko.....a mal 27 mesiacov

euka210
24. feb 2013

aky tu treba navod...je velka, zavisla...vysvetlit a nedat. Handrkovanie proces len predlzi. Bude revat, aj spanok sa asi zhorsi, ale zvykne si...nas bol prsnikovy zavislak a po odstaveni mi po case uz spi celu noc. Cumel od 10m nema.

azbestica
28. feb 2013

a skusala si aj nedat cumel na spanie? ked hej tak co sa dialo?
@abika26

abika26
autor
1. mar 2013

@azbestica no uz asi 3 tyzdne nema cumel uz si nanho ani nespomenie velmi,ale zas zhorsilo sa zaspavanie chce ze by som bola pri nej,niekedy aj v noi sa zobudi...predtym nebol problem,tak dufam ze sa to znormalizuje...niekedy v pohode 5min posedim a zaspi bez muknutia no niekedy cirkusuje hodinu 🙂keby som to vedela asi by som jej ho nevzala 🙂

didi44
1. mar 2013

..odvykacia kura je jednoducha...cumel dietatu vezmes.... 😀 ..uschovas....a budes si pomaly zvykat na jeho vreskot... 😀 ...a za ziadnu cenu cumel dietatu nedavaj..... 😀

danim
1. mar 2013

@abika26 ja mam s tym tiez nedavnu skusenost, prva dcera cumel nemala, druha mala len na zaspatie + nosila som pre istotu von. uplne som ho zrusila v 18m. tiez si myslim, ze cim neskor , tym horsie. vek 18 m je uz ozaj taky, ze dieta vela chape. najprv som zrusila von+ do auta. o mozno 6 dni na spanie ( naraz aj obedny aj nocny spanok ) + ako nahradu som jej dala babiku 🙂 tak spi uz s 2 😀 na nase deti proste obe plati to, ze im isty cas.. tak mesiac predtym dohovaram, ze uz su velke, ze ani ine deti nemaju.. atd.. ze nechame pre ine babatka ( zabralo to pri prvej aj pri odplienkovani, samostatnom zaspavani, spani v svojej izbe- vsetko uplne hladko, bez fnukania, odplienkovanie povedala sama, ze uz je velka a chce gatky 😀 , dtto v spani v svojej izbe ), tento cumel druhej dcere dtto.. som jej povedala, ze uz je velka, ze uz nechame pre ine deti, ze uz nebudeme nosit... a potom som ho vzala, skryla tak, aby ho ani nahodou nevidela.. a povedala jej, ze uz je velka, lebo uz sa vozi na saniach.. a dudku nechame pre male babatka, co spinkaju v kociku.. a ze uz ani sestra nema dudku, ani mamina ani tatino... vsetko tak, ze som ju objala, hladkala po tvaricke a s uplnym kludom ju hladkala po tvari + so slovami ze je sikovnicek, ze ju lubim 🙂 aby citila pokoj, nie nahle STOP ze mama sa zatala a neda.. lebo by plakala... a takto ako som to urobila ani nefnukla, stale sa na mna usmievala s uplnym pokojom a zaspala.. uplne tip top, zo dna na den, nic viac.. ak bolo potrebne, ze pytala.. opat dtto to iste som jej hovorila+ hladkala po licku , vlaskoch so slovami, ze je sikovnicek, ze ju lubim... a dtto ze uz ani sestra nema dudku ani mamina ani tatino....( to bolo potrebne opakovat tak 4 dni ) a v 20 m si takto sama zrusila plienky 😀 😀 😀 ze chce gatky ako sestra, lebo aj mamina a tatino ma gatky 😀 a to si hned zrusila plienky aj na spanie. teraz ma 21m a nenosime plienky vobec 🙂 tie plienky som jej tiez uz hovorila, ze je velka a ze nechame pre ine male babatka, lebo ani sestra nema... atd.. ( pri starsej sme nechavali plienky pre neter mladsiu, teraz pre ine cudzie babatka 🙂 a po 1. zaspati sla taka hrda na saniach po sestru do skolky bez dudky... a videla babatko v kociku.. a sama mi to hovorila, ze babo place ze mu da tatino dudku 😀 😀 a ako som cokolvek zrusila, tak jasne, ze som sa k tomu ani v myslienkach nevratila. drzim palce ! rozhodnuta musi byt hlavne mama a neurobit krok spat 🙂
@lucinocka

azbestica
1. mar 2013

@abika26 🙂 no uz ste sa na to dali....a mozno to vobec nie je cumlikom mozno je to iba zhoda okolnosti 😉

vulka
1. mar 2013

Ja by som sa odúčaním netrápila, veď do školy s ním nepojde a zrejme ani do školky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli