Ako odnaučiť dieťa od cumlíku v noci?

julienka
21. feb 2011

Mamicky, chcem sa s spytat na nejake finty, ako odnaucit dieta od cumlika v noci, resp. co robit.. Mala mi stale zaspala krasne tak, ze ked "zalomila", vyplula cumlik a krasne spinkala. Teraz sa vsak dozaduje cumlika. Vypluje ho, pospi si, no potom zacne mrnkat, ze ho znovu chce... Poradite, co s tym, ako na to?

evickapooh
21. feb 2011

no to poznam moja ma uz 2 roky a spolu hladame cumlik v posteli ked sa jej strati v noci! to asi tak 5 krat za jednu noc- ked jej vypadne z ust tak to da spat- ak to najde! ak nenajde tak ma vola ,nezaspala by zas bez cumla....musi mat skoro celu noc v pusinke...ja si myslim ze to jej dava pocit bezpecia....skusila som to riesit s cajikom ,pohladkanim aby sa zaspala pripadne vybrala som ju z postielky k sebe ale nic nepomohli...dobra otazka som zvedava an vase rady mamicky tiez! neviem ci to treba vobec riesit....

cmulinko
21. feb 2011

julienka...tvoja dcerka ma len 6 mesiacov a to,ze chce na noc cumlik by som zatial ani neriesila.Vies,ze cumlik ju chrani pred syndromom nahlej smrti?

atrami
21. feb 2011

je malinká, ešte to nemusíš riešiť, dávaj jej ho len keď je mrzutá, keď máš poscit, že ho potrebuje. My sme mali len na spanie.
ak sa bojíš, že by mohla mať nepekné zúbky, my sme mali avent, malinký má pekné rovné zúbky.

kibuk
21. feb 2011

moj drobec ma o tyžden 8 mesiacov a vobec neriešim dudku zaspi mi pri prsníku ale dudka je pri nom ,ked v noci placka tak mu ju dam a je tiško,chvilu poduda a vypluje a spinka a nevidim dovod odnaucenia....

ivett1
21. feb 2011

ahoj...uplne ta chapem, my sme to tiez zazili s dcerkou...cumlik na noc musela mat a hotovo😉...ked sa nahodou "stratil" v postielke, tak som mala v zalohe este dva rovnake 😉...tiez som skusala vsetko mozne, ale nakoniec sa skratka jedneho krasneho letneho dna rozhodla, ze je uz "velka" (mala dva roky) a cumlik sme slavnostne odlozili medzi jej babatkovske vecicky 😀...ale sem-tam ho este nostalgicky spomenula....asi som moc neporadila, tak zelam aspon vela trpezlivosti 😉

traktor
21. feb 2011

@julienka u takto maleho dietatka, by som dudku neriesila...ak chce, nech si dudka...pomoze jej to i pri zubkoch...aspon nasmu matkovi to velmi pomohlo 😉 ..teraz prisiel cas, ze dudku by uz nemusel mat...tak sme ju odlozili...hladal ju, pytal...moja odpoved bola neni..tak sa s tym zmieril...viem, ze nie vzdy to ide lahko, podla mna ,ak uz fakt budete chciet prestat, tak treba zacat rano..cez den dietatko zabavit, vzdy ked dudku spomenie..postupne to pride..ale urcite by som neskusala take pokusy, ze cierne korenie alebo neviem co, lebo aj take som uz pocula...starsim detom sa to uz da aj celkom rozumne vysvetlit,,,dudka je len pre miminka a ty si uz taaaaky velky sikovny...pripadne ist s dietatom a pekne sa s dudkou rozlucit, samo ju môze vyhodit, napriklad do potoka..tam uz potom niet navratu...skratka dudka doplava k inemu malinkemu babu, ktore ju potrebuje 😉 ..da sa vymysliet hocico..niekedy sice na to treba tooolko napadov...ale dieta na niektory urcite naskoci.. 😀 😉 ..tak vela trpezlivosti a co najmenej slziciek 🙂

usiko
21. feb 2011

...co by som dala za cumlik.....moja odkedy objavila palec tak pri spani su zuzla palec, aj ked jej ho vymienam za cumel...ten vypluje a da so palcok......ja by som to neriesila vobec......

slavinka9
21. feb 2011

ahoj....aj my mame dudku pekne v pohotovosti celu noc... 🙂 ked tvrdo zaspinka vypluje si ju no ked sa preberie ziada si napit mliecka a zaspi na prsniku alebo len dame dudel a spinka dalej.....a to uz ma 7 mesiacov.teraz nam vykukli prve dva zubky a dudel velmi pomohol....mala som pocit ze jej ho podavam celu noc 😉 ...ale uz sa to ukludnilo a zas spinka pekne ako predtym....aj ked bola chora budila sa v noci castejsie a dozadovala sa dudla no po chorobe sa to zas vratilo do povodnych kolaji 🙂 ..a samozrejme....my mame 4 kusky 😀 , v noci su tie male potvorky neviditelne.... 😀 😀 .

melpomene
21. feb 2011

ahoj...dudku v jej veku vobec neries...co by ine mamicky dali za to keby ich deticky dudku dudkali...my sme v tom obdobi mali rovnaky problem ako ty...a pretrvaval do minuleho tyzdna s prestavkami kedy sa maly sam rozhodol ze uz dost a hodil dudu do wcka a splachol...a zmieril sa s tym uplne v pohode...no pri prerezavani zubkov to bol velky pomocnik...my sme mali dudku len na spanie a tiez boli noci ked ju vyplul a nechybala mu a boli noci ked bez nej nemohol spat... no a v postielke ich mal niekolko a ked nejaku nahmatal tak ani nedal o sebe vediet ze mu nieco chyba 😉

cigaretka5
21. feb 2011

6 mesiacov? ved to je v pohode, nasa mala tiez zaspava s cumlom ale potom ho vnoci vypuje , cez den sa s nim hra ked chce..................

katy1979
21. feb 2011

joj co by som za to dala keby ten cumel chcel a takych nas je tu viac. zo mna ma zivy cumel a to je teda nic moc. nechce ani cumel palec si nastastie necuca len sa tak kazdých 15 minut ci pol hodinku dozaduje mna.

michalag
21. feb 2011

julienka .... toto neries, este je malicka ked si ho pyta tak jej ju kludne daj 😉 .... nas starsi syn mal cumlik tusim az do 2,5 roka a kedze nic nepomahalo aby sa ho sam vzdal a my sme nikdy nevydrzali mu ho nedat ked tak strasne plakal tak som v 2,5 roku odstrihla cumlik (silikonovu cast) a potom sice 5 minut pozeral nan ze sa nejako zmenil, ale vobec nerobil cirkus, sice ho musel mat v posteli este dost dlho resp. v ruke ale uz ho vobec nemal v puse, bol to akoby jeho maznacik ...... pri dcerke som rada ze ma cumlik, ked bola malicka ho vobec nechcela a vypluvala ho a namiesto neho pouzivala palcek 😅 .....a dost som sa toho obavala predsa cumlik sa nejako zahadne moze stratit 😝 ale palcek jej predsa z rucicky dat prec nemozem , no nastastie si na cumlik zvykla a teraz aj ked sa nan v noci zobudi ze jej chyba tak si ho najde ak jej v jej blizkosti a ked je nahodou niekde mimo tak jej ho dam 🙂 😉

krepes
26. nov 2017

Ahojte,rada by som obnovila tému. Hladala som radu, aj my by sme sa potrebovali cumlika zbavit, aspon aby si ho nevyzadoval v noci.Aj nas syn bude mat sice len pol roka, ale uz vyše dvoch mesiacov som nespala, niekolko krat za noc mu musim ten dudlik dat inak sa mi zobudí.Ak sa zobudí nespí uz nielen on ale nikto z nás.Ako alebo cim nahradit cumlik? Bola by som rada ak by niekto mal nejakú rozumnú radu.

angelina1003
26. nov 2017

@krepes vacsinou sa tak male deticky ukludnuju bud dudkov alebo cicikom..
Mensie zlo dudel...ako ked si mam predstavit cele noci na ciciku a takych
Poznam vela a vela krat vyplakavali ze jeby radsej dudku chceli 😉moja bola extra dudkova ale okrem par krat v noci podania dudky prespala krasne a mala som tych dudiek viac aby som ich nemusela hladat 😉ehm no mala ju cez tri roky ale lucenie s nou vobec nebolelo...asi som ti nepomohla ja viem. .

krepes
26. nov 2017

@angelina1003 ako ano,menšie zlo je cumlik.fakt by to bolo horsie keby som musela vstavat zakazdym a dat mu prsnik. Ale ani to co je u nas nieje vyhra 🙂