Ako odnaučiť dvojročné detičky od plienok?

momusa
9. mar 2012

Baby,prosim vas,raz som sa tu na MK docitala postupnost odnaucania deticiek od plienok,konkretne jedna maminka to mala pekne rozpisane na cely tyzden,len som si nezapametala,ze ktora..ak sa tu spozna nech mi ten postup napise,alebo preposle,bolo to dost dlhe:D Ale budem vdacna za kazdy nazor:D Dakujem..

katren
9. mar 2012

mas v IP

poleva
9. mar 2012

aj ja poprosím návod,dakujem pekne

ani3012
9. mar 2012

myslím,že to bola @anjelicek26 tá písala za malého - teda u nej som to postrehla 🙂

zajaciq
9. mar 2012

ja to mam vo Word formate na 9 stran, kto chce, nech napise do IP mail. adresu 🙂

jania023
9. mar 2012

Podla mna ziaden navod nepotrebujes,ja som odnaucila malu od plienok ked mala rok a pol a aj od cumla ked mala si tak 2 roky.Vsetko slo hladko kedze som s nou bola doma,rano som jej dala dole plieku a vysvetlila ze musi piskat ako mamka nie ako babatko 😉 no jeden,dva krat sa mi pocikala ale uvedomila si ze urobila zle a rozplakala sa,tak som jej vysvetlila znovu te to nevadi ale nabuduce nech povie maminke ze chce cikat a pojdeme na zachod,no a o nejake 2dni nato sa uz pekne pytala sama ale do vtedy sa musis obrnit trpezlivostou 😀 plienky na noc sme vysadili asi 2-3tyzdne nato kedze ona mi aj tak v noci necikala.Acumlik sme jej jedn den vyhodily pytala si ho asi 3-4dni az ma srdce bolelo ze mami dudu ale nakoniec ju to preslo a dnes si uz ani nespomenie zhe nejaku mala.Inak u nas bol cumel plus plysak spolu ked isla spinkat mala dudu a plysaka v ruke teda pod nosom a ked menala cumel tak nechcela uz ani plysaka asi si zafixovala ze jedno patri k druhemu 😉 😉

lili777
9. mar 2012

Jednoduché, vysvetliť dieťaťu na čo je nočník, plienky zobrať nachystať kopu tepláčkov, pančúch a všetkého čo doma máme🙂 Kým nepochopí, tak každú chvíľu dávať nočník /aj keď sa vyciká/, každú polhodku, neskôr hodku. Môj syn nemal ani dva roky a pochopil za dva dni, Dva dni sme sa pocikávali a po dvoch dňoch sa začal pýtať. Obrniť sa trpezlivosťou. Na von sú dobre tie sťahovacie plienky, nohavičkové. Z mojej skúsenosti, keď sa vedel pýtať, už odmietal cikať do plienky aj keď bol vonku /odúčali sme minulý rok v tomto čase/ Takže sme rýchlo stiahli, vycikali sa a hotovo. S normálnou plienkou by som sa namaturovala až až. A ani jeden balík tých nohavičkových sme neminuli.

zuzkat1
9. mar 2012

suhlasim s @lili777 aj ked u nas sa to mala naucila cca za tyzden este v oktobri a v decembri sa zas pocikavala 10x za den...proste zacala to cele bojkotovat...tak sme zacali odznovu...plienky som jej ale nevratila... taraz zas klop klop, sme v stadiu ze sa nepocika ani cez noc ani vonku ale pokaka sa sa este...u niekoho su to 2 dni a u niekoho aj pol rok...hlavne je nevratit plienky a mat kopu trpezlivosti a vela vela nohaviciek a teplakov....
dodam ze mala sa na nocnik vobec nepyta...ale ked ju dam tak pekne cika a caka kym ju nedam teda vydrzi teraz uz aj 2-3 hodiny...cele je to len o trpezlivosti a funkcnej pracke

brisilda
9. mar 2012

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/annika11/cla... naozja to funguje teda aspon u nas len s tym, ze maly na nocnik nesadol ale rovno na WC teraz nosi plienky iba v noci

simona112
9. mar 2012

aj ja by som poprosila radu, som sama doma s dvojičkami a tiež to máme ťažké, na nočník sa im málo kedy chce a nepýtajú sa. Ďakujem môžete aj do IP

akramgad
9. mar 2012

@katren prosím môžeš to poslať aj mne ďakujem

miika
9. apr 2012

Ahoj, ja som zacala s druhorodenym - s oducanim od plienok ked mal 22 mesiacov a podarilo sa nam to po roku, v juni bude mat 3 roky... hold chlapci su v tomto za babami...
a presli sme si vsetkym - davali sme casto na nocnik, stale sme sa ho pytali, ked uz bol konecne nauceny na nocnik, nevedeli sme ho strasne dlho naucit aby kakal mimo plienku, proste nocnik pouzival len na cikanie. Potom sme ho ucili aby sa pytal na zachod, naucil sa cikat a kakat na zachode - cez redukciu, aj bez nej. No a posledna faza bolo oducanie od plienky pocas spania, pretoze plienku mal mokru cez noc, aj cez denne spanie. Aj sme ho budili cez noc na cikanie, ale nepomahalo to. Aj spal cca 4 dni na ostro, cize bez plienky, v jednom kuse sme prali plachty, obliecky, pyzamka, ale nepomohlo to, tak sme s tym prestali.

No a potom sa to zlomilo, jedno rano sa zobudil so suchou plienkou rano, potom mal suchu plienku cez den a odvtedy sa mu stala nehoda len cez jednu noc, nastastie mu davam stahovacie plienky, takze nie je este na ostro. Proste nech sme na neho tlacili akokolvek (spanie bez plienky, budenie cez noc a ine), vobec to nepomahalo. Asi je to fakt o tom, ze kazde dieta je ine a pokym nepride ten spravny cas,mozeme sa postavit aj na hlavu... 😀

mirka285
9. apr 2012

odplienovanie za tyzden ma v albume @macocha 😉 no u nas to aj tak nezabralo a to je moja dcera dost sikovna,takze ja sa priklanam,ze kazde dieta potrebuje svoj cas...