Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako odnaučiť od Pampers?

kija31
20. okt 2014

NECHCE SA PYTAT, KRICI VTEDY KED UZ JE POCIKANA,CO MAM ROBIT A AKO??

mamulienka30
20. okt 2014

@kija31 - dat jej jednoducho cas, rok a sedem mesiacov nie je ziadna katastrofa, ze este nosi plienky.. Skvele je, ze si cikanie uvedomuje, to ostatne prijde casom.

effie81
20. okt 2014

Daj jej napriklad Babylove.🙂

monicm
20. okt 2014

@kija31 asi budem trochu krutá,ale ježkovehusle,nemá ešte ani dva roky!!!!! všetko chce čas a zbytočné náhlenie a nútenie narobí viac škody ako osohu.tak treba zachovať chladnú hlavu a dať tomu čas,každé jedno dieťa,ktoré je zdravé sa od plienok odnaučí.ešte som nevidela zdravé dieťa s plienkami napr. v 4 rokoch.väčšina detí v troch rokoch zvládne deň bez plienky bez väčších problémov.

pribinak
20. okt 2014

Ved to je dobre, ze ti oznamuje ze uz je pocikana ci pokakana, aspon si to uvedomuje a prekaza jej to, tu pisu cele kopy maminiek, ze dieta si sedi vo svojom smradlavom naklade ci je pocikane az do ponoziek a ziadna reakcia
Moje dieta tiez najskor takto oznamovalo, ze uz to ma za sebou, chce to cas, v 2 rokoch sme uz nemali plienky, len na nocny spanok

extrate
20. okt 2014

@kija31 nijako. daj jej pokoj ešte je malá.

anetkaadamko
20. okt 2014

každé dieťa v 2,5 roku to pochopí samo bez stresu..........

veriiii
20. okt 2014

@kija31 asi este nie je pripravena, niektore deti potrebuju viac casu..ale-bud rada,ze aspon ohlasi,ze cikala, aj to je pokrok... 🙂

jahodka120
20. okt 2014

Na každé dieťa platí niečo iné, u nás bitka nepomohla... Keď sa pokakal alebo pocikal tak som mu to dala pocítiť tým že som ho v tom nechala a prosil aby som ho prezliekla a nakoniec som mu to dala k nosu ako to smrdí a že takto mu smrdí ritka keď sa pokaka pocika a zabralo to...prestala som mu jednoducho dávať plienku a hneď aj na noc..

muchacc
20. okt 2014

@jahodka120 nehnevaj sa ale dávať dieťaťu pokakanú plienku k nose sa mi zdá prehnané....

memma
20. okt 2014

ved je este mala preco ju nutiti? Moja ma 19 mesiacov a nocnik este ani nevidela a to mame 3. Starsiu som zacal oducat od plienok ked mala 2 roky a 2 tyzdne a do tyzdna sme boli bez plienok a mladsiu posadim na nocnik tiez az ked bude mat aspon 2 roky ved ma este cas

jasminet
20. okt 2014

@jahodka120 pevne verim, ze to bola iba ironia a zly pokus o vtip - "u nas bitka nepomohla", dieta prosi o prebalenie a strkanie osranej plienky k nosu.... 😕 😕 😕 😅 😒

ervenka
20. okt 2014

@jahodka120 sorry, ale takto sa odnaucaju psy a nie ludia... Nechat dieta pokakane, pocikane no parada, urologovia sa potesia. A bit dieta, ze sa pocika/pokaka? Tak na to sa uz nic ine ako "nekomentujem" napisat neda. ☹ 🙄

pribinak
20. okt 2014

@jahodka120 super !!! Ked budes mat 70 rokov a budes nakladat do plienok a bitka stareckou palicou nepomoze, tak nech ti tvoje dieta ocapi tu dosratu pienku na celo, to bude sranda ako budes ty prosit!!!

Ak to mal byt vtip, tak sa ti nevydaril

bubelko
20. okt 2014

@kija31 pockat az dozreje. Väcsina deti to zvladne medzi 2.-3.rokom 😉 a nestresovat seba ani dieta 🙂

simca06022011
20. okt 2014

@jahodka120 no ty si jasna... chuda dieta :(
A autorke... vydrzat 🙂 do 3 rokov mate casu na trening az-az...

simca06022011
20. okt 2014

@ervenka presne ma to napadlo, ze toto sa pouziva na psy a pod domace zvieratka

jahodka120
20. okt 2014

By ste neverili koľko ľudí deti ubiju v dvoch rokoch že sa nevypytali... Tak moj malý sedel od pol roka na serbly a v roku a pol som mu prestala dávať plienku a keď sa potom nevypytal a pocikal sa napr tak nehovorím že som mu to pocikane vyslovene strkala do nosa ale proste som mu to tak povedala ze ovonaj ako to smrdí tak u nás to zabralo lebo on všetko čo chytí ovoniava asi má citlivý čuch...

havana_frost
20. okt 2014

@kija31 Uf, tak hlavne to nerob ako @jahodka120. Až mi zle prišlo z jej výchovných "metód" ☹

jahodka120
20. okt 2014

@ervenka nebojte sa nenechala som dieťa v tom pocik viac ako dve minúty... Trochu som sa povyhrazala že bude teraz v tom mokrom kým sme prišli dovnútra tak som ho prezliekla stalo sa to tak dvakrát a naučil sa, neni som blba preboha čo ste sa tu do mňa obuli

ervenka
20. okt 2014

@jahodka120 no a co, ze "By ste neverili koľko ľudí deti ubiju v dvoch rokoch že sa nevypytali" to ale neznamena, ze napr. zakladatelka temy musi byt jednou z nich. Napr. cerstvo u nas prebieha odpliekovanie a chvalime o dusu. To co je pre nas jednoduche, zaklad, to je pre dieta ako vystup na Everest. Obuli sme sa do teba asi preto, lebo bitka, vyhrazanie a pod... by nemali mat miesto pri takychto citlivych cinnostiach.

monique82
20. okt 2014

ahoj, my sme začali s odplienkovaním, keď mal Martinko 1rok a 8 mesiacov. V noci mal suché plienky a tak sme v máji, keď bolo teplo a ja som mala 1 mesiac do pôrodu s druhým bábom, začali s odplienkovaním. Dva týždne som ho prezliekala 5-6x za deň, potom sa už pýtal úplne sám. Treba byť trpezlivý a chváliť, chváliť a chváliť, keď sa to podarí na nočník

jahodka120
20. okt 2014

Ok pekne napísané ale nemyslela som to ze som o život tyrala dieťa že nech sa pýta keď na to ma...odnaucila som tri deti v rodine tak som si dovolila zapojiť do témy v ktorej som mala životnu skúsenost, a tým že keď už iné pekné reči nezaberju tak som to skúsila spôsobom že fuj je to škaredé, že to smrdí formou milej komunikácie s dieťaťom, to je všetko...

esterba
20. okt 2014

@jahodka120 Keď niekto takéto malé dieťa nebije, tak nenapíše "U NÁS bitka nepomohla", ale napríklad len "bitka nepomôže". Neverím, že si na to nešla bitkou, aj keď si sa to tu potom pokúšala v ďalšom príspevku vysvetliť a JE MI Z TEBA NA GRC. Nič zlé ti však neprajem, lebo nemusím - verím, že ti to tvoje deti primeraným spôsobom vrátia v starobe tak, ako to už niekto písal vyššie.

niki101988
20. okt 2014

@jahodka120 Ak niekde bijú dieťa znamená to , že ho udrieš aj Ty? AK muž u susedov mláti ženu chceš na hubu aj Ty? Tento Tvoj príklad sa mi zdá dosť chorý, deti majú dostať občas výchovnú na zadok ale bitka v štýle mltiť kým ruka nie je červená mi príde scestná, ale Ty vieš.
Inak lekári sú určote odvarený v dnešnej dobe z vysádzania 6mesačných detí na nočník

@kija31 U môjho krstné syna zaberalo, že ráno keď vstal maminka šla na wcko a malý oproti nej na nočník a tak tam spolu sedeli 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli