Ako odnaučiť trojročného syna od plienok?

klaudijka22
25. máj 2016

mam 3rocneho syna a s cikanim uz nemame ziaden problem uz cikame na nocnik ci na zachod uz sa sam poprosi aj v noci no horsie to s kakanim ako keby sa bal kakat do zachodu ci nocnika nechce pokaka sa do nohavic a akosy mu to nevadi neviem uz rady akou metodou nanho ist ak mu to vysvetlit za kazdu radu dakujem

majinka273
25. máj 2016

kakanie je samostatna kapitola, to vam potvrdi kazda maminka, len vyckat a mat trpezlivost, dozrie a vykaka sa aj do nocnika, moj syn napr, ked potreboval kakat, radsej behal po byte, len aby mu to preslo, nechcel proste, mohli sme robit, co sme chceli, po 4 dnoch sa potom aspon do gati vykakal...dajte tomu cas 🙂

monikkka92
25. máj 2016

My sme mali Ten Isty problem. Zacala som jej davat sladkost ako odmenu. A casto som ju nasilu rychlo posadila na nocnik ked som videla ze tlaci. Nechcela si sadnut, ale potom dostala odmenu. A tak sa to naucila. Tiez som bola uz zufala 😃

saska.t
25. máj 2016

rozhodne nanho netlacit,ked dospeje zacne sa sam pytat,natlak moze sposobit presne opacny efekt a bude to este horsie,bude zadrziavat stolicu,casom to pochopi sam 😉

janinah
25. máj 2016

pri troch deťoch som s týmto problém nemala....lenže nezačínali sme až v troch rokoch,to je neskoro,dieťa je už tak veľmi naučené do plienky,že ťažko sa preúča na nočník /viem,že dnes panuje iný názor,ja mám tento/..ale neboj sa,do 1. triedy s plienkou nepôjde 😉 skús ho na ten nočník niečim pripútať napr. listujte pri tom knihu alebo pusti rozprávku,nech sa uvolní a potom to snáď pôjde

ewelyn3
25. máj 2016

nam nosila odmenu za vykakanie zazracna vila. dcera mala vzdy problem so serblikom...cikanie zvladla do zachoda, ale kakanie jej tam neslo a na serblik si odmietala sadnut, tak som tiez uz pomaly zo zufalstva skusila vymysliet tu zazracnu vilu...pri chlapcovi mozno nejaky superman alebo niekto iny, koho ma rad, by mohol chodit. vzdy ked sa vykakala a isla si umyt ruky, tak zrazu sa nieco objavilo na okne v kuchyni...a zabralo to, kakanie sme poriesili asi za dva tyzdne...odmena chodila este asi mesiac a potom mi sama dcerka povedala ze uz nepotrebuje odmenu, ze sa uz vykaka sama a ze nech ide vila za druhymi detmi, ktore sa ucia kakat na serblik 😀 😀 😀

siska53
25. máj 2016

Nas kakal do plienky do 3,5r. Mal asi blok alebo co.. Prosto vzdy hysak pri pokuse o kakanie na nocnik ci wc..nepomohlo ani to,ze plienky nemame.. Nechcela som,aby sa zasekol a riesili sme vyprazdnovanie. Po dovolenke pri mori,mal presne 3,5r. Anaozaj sme doma plienky nemali (len u svokrovcov zopar kusov),chcel kakat. Oznamila som.mu,ze plienky sa minuli a moze si vybrat nocnik alebo wc. Prvykrat bez hysaku - vybral si wc a odvtedy kaka tam. Predtym to nefungovalo..
Takze toto je moja skusenost..

ellca123
26. máj 2016

aj unas v rodine chlapci mali "cas" a bol s tym problem
ja som kazdy vykon v nocniku chvalila,ako male vytaztvo ,dokonca sme tlieskali a spievali pesnicku potlac bobi ,lebo,chcem naspet to lego....

chvalenie pomaha a jemne vyhresit ,ked do plienky

julovka2013
26. máj 2016

To ako keby si pisala o mojom synovi, cikanie uz zvladame do nocnika, alebo zachoda, ale kakanie len do slipkov a neviem ho nijak presvedcit na nocnik, zacne mi plakat a uplne prestane tlacit.Minule mi takto zadrziaval dva dni.Tiez uz neviem ako nanho, raz sa vykakal, tak sme mu tlieskali, chvalili ho a potom zas kakal len do slipkov.