Ako odučiť 16 mesačné dieťa od fľaše?

damijanka
14. aug 2015

Milé mamičky, prosím Vás o radu, skúsenosť, postreh.....
Mám 16 mesačného chlapčeka a stále chce piť na cumeľ z fľaše, ako ho od toho odučiť .
Musí mať fľašku pri zaspávaní, inak ani nezaspí.
A ešte pod otázka , ako dlho ho mám natierať telovým mliekom ?
Už som zabudla , ako to bolo pri prvom .
Ďakujem 😕

sense
15. aug 2015

@damijanka no granulovany cukor...co dietatu zuby moze skodit je skor ten cukor ako flasa s dudlom

kristinka86
15. aug 2015

@damijanka Presne tak! Teraz čítam, že cez fľašu dávaš čajík granulkový. Ten je na zúbky veľmi zlý. Len je otázne, či Ti dieťatko prejde na sáčkový čajík, keď je zvyknuté na sladený. ☹ Mne 8,5 mesačná dcérka pije prevarenú vodičku, alebo čajík Teekanne vhodný od 3 mesiacov. Nesladený!!! Občas dávam granulkový, ale to je výnimka, keď nemám uvarený sypaný a potrebujem do nej dostať probiotiká. Stáva sa to ozaj ojedinele.

charlie1980
15. aug 2015

@damijanka A to si zubarka mysli, ze 16.mes dieta bude pit z pohara...? Alebo ti to povedala pri starsej dcere ? Ja som ten poharik skusala a skusala...neslo to. Az raz som povedala dost a nemal proste na vyber. Mal vtedy asi 19.mes. Mozno Este nie je pripraveny tvoj syn...Ale na druhej strane si myslim, ze ked mu nedas na vyber, tak sa poharika chyti. A z pohara zacne pit vtedy, ked pride do obdobia opakovania po druhych detoch a dospelych, Co moj v 16.m este nerobil, Ale ako vieme, vsetky deti maju svoje Tempo. Napr. pamatam sa, ze som mu kupila poharik netecuci a z toho sa tazko pilo Este aj mne !!! Nikdy ho nechcel a nikdy sme ho nepouzivali! Odfotila som ti nas, na ktory sme prechadzali z flasky. To je ten, ktory mu rychlo tecie po leziaci, preto prestal v noci pit. No a motivacia bola zatvarat ten sosak.

sense
15. aug 2015

@charlie1980 tento mame aj my a mala z neho pije od roka, od roka a pol uz pijavala z normalneho pohara...treba skusit niekt. deti si zvyknu skor ine neskor...

erickatt
15. aug 2015

Daj mu vecer len cistu vodicku. A dokola ooakuj ze cajik nemate. Neboj on dobre chape ze neni cajik. Mne syn zaspaval do 2 a pol roka u cecku. To bolo horsie oducit

charlie1980
15. aug 2015

@sense No moj dlho nechcel z tohto pit. Pouzivala som ho ja ako termosku na kavu do ruky 😀 Ano, vsetky deti maju svoje Tempo. Zacal z tohto poharika a do tyzdna sa naucil z pohara. Teraz si ten poharik len nosi do postele, aby ho drzal, Ale nepije v noci z neho.

damijanka
autor
15. aug 2015

@kristinka86 a kde ho dostať ten čajík ?
To sáčkové sú bez cukru ?

kristinka86
15. aug 2015

@damijanka Kupujeme ho v Tescu. Zelena krabicka. Alternativa je este so sladkym drievkom sypany cajik. Ten sme mali raz a bol fajny. Ale ten sme nasli v bylinkarni. Ani jeden nesladim.

sense
15. aug 2015

my sme kupovali Hipp ovocny sackovy , tusim od 4 mesiacov bol vhodny, bol bez cukru, od dvoch rokov davame ovocne, napr. aj caj roibos je vhodny pre deti lebo aj bez cukru ma nasladlu chut

damijanka
autor
15. aug 2015

@kristinka86 musím zajtra kúpiť ,dakujem a kde v bylinkárni, zdravá výživa ?

kristinka86
15. aug 2015

@damijanka Ten nam odporucala predavajuca. Ze je super aj na dojcenie (vtedy som este dojcila) aj na koliky aj celkovo pre male deticky. V zdravej vyzive v Presove. Neviem odkial si presne. Ale bola to balena zmes. Nemiesali to priamo z bylin. Takze to budu mat asi bezne. Drzim palce, aby ste nasli a nemuseli ten granulkovy. 😉

damijanka
autor
15. aug 2015

@kristinka86 My sme okolie PO , tak musím vyskúšať , ďakujem E 😎

damijanka
autor
15. aug 2015

@sense A kde ?

ivetoy
15. aug 2015

@damijanka ale kto mu dal ten caj ako prvy??? predsa vy?..povolila ste mu to...hned na zaciatku tohoto zvyku...ja by som to nepovolila...lebo viem ,ze by sa to stalo rutinou...

ivetoy
15. aug 2015

@damijanka to nie je o dudli..tu ide o to ,ze spi s neumytymi zubami...ved moja pije stale cez dudel a ma 3 a pol roka...a zuby ma ako sneh...ale ked umyje zuby tak uz nepije nic len cistu vodu ak chce..

mirkava
16. aug 2015

V@damijanka preco chces odnaucat 16 mesacne od flase??? Ja mam tiez 16 mesace a nech si pije z flase a cumla cumlik. Nebudem ho stresovat oducanim ked to este netreba...

sense
16. aug 2015

@damijanka kupis v lekarni a tusim aj v dm drogerii

ivetoy
18. aug 2015

@mirkava moja rec...