Ako odučiť 2,3 ročného od plienok?

zanka1689
13. jan 2013

Všetko sme už vyskusali no stale to nejde necham ho 5min bez plienky a poviem mu ze ked ti bude treba na WC tak mi povies ano???a on nato ano maminka....no a ja ani nestihnem vyjst z kupelne a on uz je popisany cely poradte ako ho mam oducit dakujem

kingstonka
14. jan 2013

@zanka1689 no asi to s tymi dievcatami bude pravda- mam totiz mladsieho chlapceka- uz mal 2 roky - a zatial to s nocnikom nevyzera dobre- resp. vobec nema zaujem- dam mu slipy-popisa sa a ani nepride dat vediet :(... dcera na nocniku nechcela sediet vobec-akoby sa bala- ale aspon som vedela, ze uz vie kedy jej treba- vtedy ak bola bez plienky, tak utekala k plienkam a tam podskakovala, ze jej mam jednu dat... inak sa mi pozdava ta metoda, co tu niekde bola o oducani za 7 dni , ale myslim, ze moj maly vobec nie je pripraveny este aj ked 2 roky uz mal :(

zanka1689
autor
14. jan 2013

@krisruska presne tak lebo ja som stale pocuvala radi kamosiek ktore mi hovorili ze moj u nema plienku a pod a ja som sa trapila preco mi ju stale mame ale necham ho no a ked bude starsi tak mu to pekne vysvetlim a on to pochopy lebo ja si myslim ze a ked rozumie co aod neho chcem tak aj napriek tomu nerozumievsetkemu lebo nemam taku hlavicku este ako mi no nechajme sa prekvapit

krisruska
14. jan 2013

@zanka1689 To ako by som čítala o sebe, úplne s Tebou súhlasím. Nahodím teraz asi voľnejší nočníkový režim 😀 , počkáme keď bude teplejšie a potom ideme na to, zatiaľ si budem zbierať trpezlivosť a v pravý čas ju použijem 😎

zanka1689
autor
14. jan 2013

@krisruska presne tak 😀

feb13
14. jan 2013

@zanka1689 Moj nema plienku od Vianoc a tiez som bola z toho nestastna ze uz sa tych plienok nezbavime nikdy. On vie cikat a kakat do nocnika, vie sa aj pytat uz asi od roka ale NECHCEL. Raz mi aj povedal, ze sa schova a tak kaka. Bezne sa mi pokakaval aj v posteli pred poobednym spankom. Bolo ze som ho po obede posadila na nocnik lebo este od rana nekakal, on sa vycikal, ja hovorim este sa vykakaj a on ze nie, on bude kakat do postele... Skusala som mu opakovane tie plienky nedavat, ocural mi cely byt (ale aj do nocnika) ale najhorsie bolo vzdy ked sa pokakal do nohaviciek. Aj som sa rozhodla, ze nenecham sa tym odradit a vydrzim aspon tyzden, ale vzdy sa to po 3 dnoch nejako prelomilo (co je podla mna chyba), bud ochorel, alebo ja som nevladala dalej. Nakoniec teraz pred Vianocami sa tak pokakal hnackovitou stolicou, ze mal zadok vystipany az do krvava, ze ledva chodil (zaroven si v ten den udrel chrbticu a my sme si mysleli ze to ho tak boli), vsimli sme si az pred kupanim. Bol z toho cely nestastny. Tak som vyuzila situaciu, ukazali sme mu to v zrkadle aj na fotke aky skaredy ten zadok ma a pekne som mu vysvetlila, ze ked na to teraz dame plienku a bude don dalej cikat a kakat tak sa to vystipe este viacej, proste sa ten zadok musi vetrat a teda uz plienku nemoze mat. Chudacik bol vtedy v takom psychickom stave, ze by bol suhlasil s hocicim. 😅 Takze rovno na tu noc sme mu plienku nedali a odvtedy ju nema, iba ked ideme von. V noci sme ho budili spociatku 3x, potom 2x, teraz len 1x aby sa vycikal, pre istotu. Cez den to bolo rozne, najprv sme ho posadzali na nocnik ale sam sa nepytal, no a kakat do nocnika ani za svet. Niekedy sa aj snazil ze tlaci, ale nic az potom do gati. 😒 Asi po 4-5 dnoch sa zacal pytat na malu potrebu, najprv az na poslednu chvilu ze sme ho nakoniec nestihli vyzliect, alebo az ked uz bolo po... ale postupne sa to zlepsovalo, uz teraz sa dokonca sam vyzlecie ked potrebuje. No a stou solicou sa to vyriesilo tak, ze na silvestra sme sa dostali do nemocnice, mal teploty, antibiotika a ani nechcel jest ziadnu tvrdu stravu, takze mal riedku stolicu ktora z neho isla chtiac-nechtiac asi pri kazdom cikani. Tam mal plienku, ale som ho posadzala aj na nocnik a tym ze tu stolicu nevedel zadrzat, postupne si zvykol ze kaka do nocnika a ten psychicky blok sa nejako uvolnil. Ked sme prisli domov uz nemal s tym problem. A dodnes pripomina, ze mal na zadku bibi ale v nohavickach sa zahojil. 😀
Ja to vidim tak, ze jednak mu nestacilo zobrat plienku, ale potreboval k tomu aj nejaku silnejsiu motivaciu (predtym sme skusali nalepky za cikanie do nocnika ale to ho nebavilo, za tyzden ich pozbieral az 2 - ale co zabralo to bola cokolada z vianocneho stromceka u babky, kde sme nemali nocnik a na WC nechcel ale cokolada mu uzasne pomohla prekonat strach 😀). No a jednak on v takomto veku moze mat schopnost kontrolovat vylucovacie funkcie, ale potrebuje si zvyknut, ze musi si davat pozor. Pretoze doteraz bol zvyknuty ze moze pustit hocikedy. A kym sa postupne nauci ze musi sledovat signaly potreby a zavcasu na ne zareagovat, to trva nejaky cas - u nas asi 2 tyzdne.