Ako odučiť bábo od nosenia a byť v postielke?

1lussy1
14. okt 2011

Ahojte mohli by ste mi poradiť chcela by som dcérku odnaučiť od nosenia na rukách odkedy sme prišli z pôrodnice tak nechce byť v postielke len by sa nosila na rukách a neviem ale my sme ju na to nenaučili.Neviem si rady stále by bola len na rukách skúste mi prosím poradiť

vianne
14. okt 2011

mozno to nie je ze sa chce "nosit", mozno potrebuje len tvoju blizkost na upokojenie.. mozem ti poradit satku, vak alebo nosic na uspatie a ked poradne zaspi potom ju mozes skusit polozit do postielky.

mamabiba
14. okt 2011

teraz na to nadávaš, ale moja rada je...uži si to. Ja mám dve. Jednu 8 ročnú a jednu 2 mesačnú. Aj staršiu som nosila dlho na rukách a liezlo mi to riadne na nervy...skúšala som ju nechať vyplakať a podobné nezmysli a teraz som rada, ke´d ku mne príde sa pomojkať a potulkať ale je toho strááášne málo, lebo už je veľká slečna a ona sa predsa tulkať nebude...tak si to teraz užívam s malou Barborkou. Tiež ju mám skoro stále pri sebe, v kolíske mi vydrží tak 10 min a potom znova na ruky, alebo si ju položím na nohy a rozprávame sa... a je hrozne rada ke´d chodím s ňou a ukazujem jej obrazy a čo sa deje vonku...teba asi trápi aj to, že doma toho moc nestihneš. Za 1, je tu manžel, ktorý by mal v tomto období pomôcť, či už s uprataním, alebo sa jej venuje on a ty upraceš a navaríš. Za 2 tiež sa rada primojkáš a pritúliš k milovanej osobe a ke´d ona na to nemá čas tak ti je smutno. A čím bude staršia tak toho bude stále menej a menej, pretože ju bude už zaujímať, že sa vie posadiť, otočiť, chodiť a ver potom ti to začne aj chýbať. Môj drobec ináč nezaspí iba na rukách a to sú dakedy aj 2 hodinové prechádzky po dome. Striedame sa z manželom, popritom si ju priložím na prsník aby sa znova upokojila. Jednoducho sa všetko točí okolo bábatka. Prajem veľa trpezlivosti a užívania si s malým drobcom.

martuliena
14. okt 2011

@1lussy1 tiez suhlasim s @mamabiba uzivaj si to pokial je mala mala, ked bude vacsia uz ju nepomojkas, mam starsieho syna a ten sa uz neda... ja mam teraz druhe tiez dcerku skoro 5m, tak sa to snazim vychutnat, doporocujem satku alebo nosic, co ti je blizsie... mala skratka potrebuje tvoju blizkost, 9 mesiacov bola s tebou a teraz ma byt sama? viem, ze je to obcas tazke, ja som prve mesiace nic nestihala, ale ked bude vacsia bude chciet sama objavovat svet, ale mamima naruc zostane stale oazou bezpecia

1lussy1
autor
14. okt 2011

ja sa nesťažujem že ju musím mať na rukách ale niekedy sa to už nedá vydržať ked som s nou doma sama nemám sa ani kedy riadne najesť a musím sa aj venovať staršej dcérke

nguyen
15. okt 2011

zozen si satku alebo nosic, Eva bola presne taka ista, stale chcela byt iba na rukach, svokrovci mi vraveli ze si ju "naucime" nosit ze sa to nema...samoska ze taketo rady su strasne voloviny, dieta v tomto veku nepozna ani rozmary ani ho nenaucis na nosenie. Chce sa nosit leno potrebuje telesny kontakt, blizkost. Ja som satkovala a aj ked s uplne malinkym babom su aj v satke aktivity trosku obmedzene, predsa mas len obe ruky volne a mala mi v satke zakazdym zaspala a ked som bola unavena, lahla som si na chrbat, satku povolila alebo uplne rozviazala a spali sme tak spolu. Dokonca takto spava este aj teraz niekedy s ockom. Brusko na brusko 🙂
Vzdy som sasnazila vyhoviet jej potrebam, napr nosenie a po case akoby dostala svoju davku, alebo sa uistila ze sme pri nej alebo co viem ale uz nevyzaduje byt stale na rukach, v satke byva ked chodime von alebo na nakup a pred dvoma-troma tyzdnami objavila svoj hlas a to ze spulenim pier vydava rozne formy zvukov tak teraz si fici na "kecani" a vyzaduje aby sme s nou tymto stylom komunikovali...uz sa tesim na dalsiu etapu 🙂

alca85
15. okt 2011

@1lussy1 môj sa tiež len nosí a jedávam za pochodu....väčšinou raňajkujem na obed a obedujem, ak vôbec obedujem až večer 😀 (tak ale aspoň som veľmi rýchlo schudla 😝) ...Ty si ju na tie ruky naučiť nemusela...ona sa jednoducho nosiť potrebuje a potrebuje cítiť tvoju blízkosť a sú deti, ktorú to zas nepotrebujú...moje deti sú obe také mojkacie 😔 😉 ...aj ja som už niekedy na nervy z toho, že je všade bordel a do ničoho sa nemôem pustiť naplno...Aj si pokričím, ponervačím 😝 (rozmýšľam, že si zadovážim boxovací mech na vyzúrenie 😀 😔 ).
Jednoducho to musíme brať tak ako to je...aj keď je to ťažké.
Prajem nám pevné nervy 😉

edie63
15. okt 2011

Moja dcera bola presne taka ista, nosila som ju stale (ona aj spala na rukach cez den alebo v kociku, ziadna postielka neprichadzala do uvahy) az do takeho 4. mesiaca, vtedy uz mi plakala aj na rukach, ale jedneho dna som potrebovala ist na WC, tak som ju polozila do postielky a zrazu ticho. 🙂 Slecna prisla na to aka dobra vec je ta postielka, rozpravala sa s hrackami, ktore mala vzdy polozene v postielke, ale nikdy si ich nevsimala. Aj teraz sa rada nosi (ma 1 rok) a uspavam ju na rukach este stale, ale to je uz ina kapitola. Takze treba vydrzat, to prejde. Viem, ze sa to lahko pise, ale u nas sa to upravilo casom, nikdy nic nezabralo (ani teraz nic nezabera pri uspavani), ked som to chcela "nasilu". Dufajme, ze cas vsetko vyriesi, len musime byt trpezlive. 🙂

gledis
15. okt 2011

ja som čítala že deti ktoré sú radi v náruči matky sa skôr osamostatnia pretože ked cítia jej blízkosť tak sa neboja okolitého sveta a môžu ho bez obáv spoznávať lebo vedia že vždy je mama na blízku, aj moja sa rada nosí a našťastie ju má kto síce som s ňou sama lebo manžel je v zahraničí ale hned vedla bývajú moji rodičia aj brat so ženou takže má nosenia a nosenia ide z rúk do rúk už od malička a ked som s ňou sama a chcem niečo robiť a v postielke reve tak ju dám do kočíka a behá tak so mnou po dome a ja môžem niečo robiť ide o to aby ma videla že som neni ďaleko, moja je hrozne zvedavá a už od malinka chcela všetko vidieť a najlepšie to vidí na rukách

petrusa87
28. jan 2019

Ja som mala tiež také expertky, staršiu som mávala ako úplne malinkú na rukách bola silno kolikujuca a tá mladšia začala po pár mesiacoch vymýšľať, poradím naozaj len nejaký dobrý pohodlný nosič alebo šatku zatedy