Ako prežiť teplé dni s kojeným bábom?

veronsk
23. máj 2012

ahojte,
mame 3 mesacnu dcerku a zacala robit take cudne veci.... skoro vzdy po najedeni (podotykam ze papa vela a je cisto kojena) ked ju zdvihnem na odgrgnutie zacne si cmulat ruku a pri tom tak zvlastne akoby kricat... nie je to plac.. skor mi to pride akoby bola hrozne najedena a ze jej je zle... ale cmulanie ruky signalizuje aj hlad ale ked si uz zas prilozim tak ju napina tak viem ze jedla ma dost.... a vecer je to vazne nenesitelne... len krici a krici.. nevie sa ulozit, ocka uz zatvorene, vidno na nej unavu ale nemoze zaspat.... taketo prejavy zacali asi pred 2 tyzdnami.... ale ako sa ochladilo prestalo to a teraz zas zacalo... moze to byt sposobene tym teplom? nemate s tym niektora skusenost? ako prezit tie horuce dni s takm babom? kojim ju kazde 2-3 hodiny... vlastne na poziadanie takze je to vzdy iny casovy odstup ale ak spinka viac ako 4 hodiny tak ju zobudim aby sa napila... diky

jurkovamiluska
23. máj 2012

to oblizovanie prstov je v tomto obdobi normalne, ona si ju nasla a tak ju oblizuje. o chvilu si ju bude otacat prstami k sebe potom dlanou a tak. mne to maly robi od tych 3 mesiacov stale. ma 7. nieje zakryta nejakou hrubou dekou? nieje jej teplo? skus jej dat troska vodicky po lyzickach, i ked nato som tiez pocula kadeco, ze kojene deti nepotrebuju vodu, ale mne doktorka kazala davat vodu.

hajanka
23. máj 2012

@veronsk cmulanie ruky signalizuje hlad? Ja by som povedala ze nie hlad, ale skor ze ma silny saci reflex, potrebuje sat - ukludnit (o tom svedci aj prstek v puse), nie papat. Babo sa sanim ukludnuje, preto existuju cumliky 🙂 a taketo ukludnenie jej pomoze rychlejsie zaspat (nepises nic o tom ci jej ponukas cumlik)
a vecerny plac moze mat niekolko pricin, ci uz ide o koliku, alebo nevyzretost nervovej sustavy, prilis vela vnemov pocas dna, alebo rozne zvuky, moze to byt aj unava (cim unavenejsia, tym horsie zaspava), moze to byt aj z pocitu plneho bruska (vela sa napapa a zaludok tlaci), moze jej byt samozrejme aj prilisne teplo (ale to by si videla bud potnicky ze ma, alebo ma spotene zahlavie a chrbatik - netreba velmi obliekat, staci uplne jedna tenucka bavlnena vrstva a tenka priedusna decka)...
takze moznosti je vela, uz len prist na tu ktora plac sposobuje, drzim palce