Ako prinútiť dvojročného chlapca chodiť na nočník?

lila8686
11. jún 2013

Ahojte maminy.Moj dvoj rocny syn nechce chodit na nocnik.Uz som z toho na nervy,lebo mame doma vsetko uz poocikavane a nie ho naucit,cikat do nocika.On si tam aj sadne,ale po chvilke odide,zajde za dvere a tam sa vycika.Vonku som tiez skusala do travi ho dat vycikat ale to sa boji.Myslim,ze je uz dost velky na to aby chapal co od neho chcem a aj jemu to musi byt neprijemne ked je mokry ale mne sa zda,ze mu je to uplne jedno.Ak mate nejake dobre rady tak sem s nimi.Alebo ako ste vy ucili svoje deti na nocnik?Dakujem 🙂

zigzag
3. júl 2013

priviazte im nocnik na nohy 😀

dve roky ziju deti v tom, ze sa cika do plienky, a zrazu je to zle,,, kazda zmena boli, urcite nenutit, pride to same v spravny cas ... a na to hovori okolie sa vykaslite,

bernusca
17. mar 2014

@jankabodka ahoj,asi uz mate po probleme,pisem ti preto,ze mam ten isty problem,odplienkujem maleho druhy tyzden,ked som ho dala pravidelne vycikat,tak sa vycikal a bol skoro cely den bez nehody,teraz zmenil taktiku dokaze zadrzat moc,ale ked ho chcem dat cikat,ze mu uz treba vtedy necika,ale cika ked on chce.ako sa to u vas potom poriesilo?zacal sa pytat?a kedy?ked si pamatas.diky

jankabodka
17. mar 2014

@bernusca Ahoj! Pravdupovediac som si uz ani nepamatala, ze som dakedy dajaky prispevok tuto pisala 🙂. Bolo to davnejsie. No a medzitym sa udialo toto: v lete mal syncek cez 3 roky, tak som si povedala: dost! A ked sme boli u babky, tak som sa tak spontanne rozhodla, ze ideme na to. Davala som ho na zmensovaciu dosku na zachod kazdu hodinu - dve, citala rozpravky alebo aj necitala, krical pri tom, nechcel tam sediet... takto sme to mali asi tyzden, sem-tam sa podarilo, to som ho chvalila, aj babka, aj dedko, alebo tusim to bolo aj 2 tyzdne take intenzivne ucenie a aj nervicky, kriky, place... nechcelo sa mu do toho. Ja som sa riadila tym, co som snad vsade v casopisoch a na nete citala, ze nechat dieta tak, nech sa samo rozhodne.. Ale nas sa nejako rozhodovat nechcel. Tak som mu pomohla. A odvtedy - asi po mesiaci - cika krasne sam do zachoda alebo ku stromu, vie to zacat aj skoncit, vie, ako sa TO ovlada. A som rada - aj kvoli nemu, aj kvoli mne, aj kvoli peniazom (plienky dost stoja, ved vies sama). A pri dalsom dietatku chcem ucenie cikania zacat trenovat odkedy sa nauci vobec sediet. Kolko ma tvoj maly rockov? A do coho a ako ste cikavali (myslim ci do WC, ci nocnicek, ci strom...)?

bernusca
17. mar 2014

ahoj,pri dcerke som tiez na rady mudrych mamiciek to nechala na nu,ze ked sama povie,ze chce cikat,kakat,sem tam som ju dala na nocnik,alebo na nom sedela pri rozpravke aj hodinu,tiez chyba,a nic tam nespravila.Ked mala 2 roky aj tri mesiace tak som povedala dost,dva tyzdne cikala vsade,dva tyzdne som ju davala ja cikat v pravidelnych intervaloch,ale ona neprotestovala,jasne aj sa velakrat pocikala,ale potom sa zacala pytat.Teraz mam synatora,ktoreho som zacala na nocnik ucit skor,ako aj ty planujes.pol rocny kakal do nocnika ako profik 😀 .Teraz ma 19 mesiacov tak som sa rozhodla ho skusit odplienkovat,preto tak skoro,ze od septembra nastupuje do skolky na pol dna a ja do prace a to musi byt bez plienky.Mna uz cakaju v praci,je to zavazne,takze sa musime posnazit.Ked byva nahy sam dobehne na nocnik sa vycikat,tak si myslim,ze zrely je.Ked som ho davala pravidelne cikat vtedy sa mi nepocikal,ale teraz nechce cikat vtedy ked ja chcem,ale ked on a on zadrzi hodinu dve a potom to pusti do gati.Tak este tyzden sa potrapim a uvidim zmeny.Nechapem ako mohli byt volakedy aj rocne deti bez plienky,ci sme my tak neschopne.Mohli by napisat knihu o tom...

majcamartinko
30. jún 2015

Ahoj...
My tiež máme doma taký istý problém môj syn tiež nechce chodiť na nočnik...Sadne si tak vicikavicika sa tam ale vôbec tam nechce kakat stále nám hovorí že to nevie a že sa mu nechce ale ako vzapeti mu dam plienku tak hneď sa tam vykaka...