Ako ročnú odnaučiť hádzať sa dozadu?

2930
1. júl 2010

ahojte prosim vas poradte mi čo mam robit moja mala ma 12mesiacov a začina sama chodit len stale ked nevie ako dalej ist tak si nesadne na zadok ale sa hodi do zadu a udre si hlavičku ako ju to odnaučit pomožte som zufala

kveta
1. júl 2010

Neviem Ti poradiť, ale možno by som zvážila kúpu helmičky.. lepšie s helmičkou ako s ťažkým úrazom...

imarikai
1. júl 2010

@2930 no my sme za malou stale behali a možno pomože že ked budeš vidieť že pada skus jej chytiť boky a stiahnuť ju aby dopadla na riťku ona ostane strnula ked pada možno pochopí že na riťku je to lepšie

2930
autor
1. júl 2010

ved ju aj chytam no niekedy sa rozbehne ako strela potkne sa a už je aj hlavou na zemi

cikyta
1. júl 2010

@2930 Ona sa to naučí.Moja mi tiež padala priamo na tváričku a za pár dní už vedela,že si má dať pred seba ručky pri padaní.S každým týždnom ide velký pokrok 😉 Možno za týžden to už bude iné a sadne si.Treba len vydržať a dať čas jej vývinu...

simonka99
1. júl 2010

My sme mali rovnaky problem...chce to len cas-moj maly nestvornozkoval,ale zacal hned chodit...akurat u nas to naucenie ''padania'' netrvalo tyzden, ale par mesiacov 🙂 drzim palce!

lujza123
1. júl 2010

Nehaj ju behat po meksom koberci (trave) nech si pada, hlavne ju nechytaj. Velmi rychlo sa nauci padat, budto na zadok alebo dat ruky pred seba pri pade. Su to reflexy ktore sa nauci a bude ich robit automaticky. Tym ze ju budes chytat sa jej zafixuje v hlave ze stale ju niekdo isti, co sa moze neskor vypomstit , lebo padov bude za cele detstvo az az
Ja som malu nikdy nechytala pri pade ( iba na nebezpecnych miestach ako hrany, beton a pod. Padat sa ucila zaroven zo stavanim na koberci pri gauci. Pada uplne perfektne, na kolena a ruky alebo na zadok, aj ked zleti na bok dokaze si chranit hlavu takze maaalokedy sa udrie. Zrovna skusa 1 samostatne kroky takze pada nonstop ale nezaplace ani raz.

berus222
1. júl 2010

nechaj ju, ona sa nauci padat. nas padal tvarou na zem. trvalo mu asi 3 tyzdne, kym si zacal davat pred seba ruky. jasne, ze ked padal na nabytok alebo nejako nebezpecne, tak sme ho chytali, ale inak nie. teraz pada pekne na zadok.

traktor
1. júl 2010

@lujza123 plne s tebou suhlasim 😉 .a ja osobne nie som vobec za helmu...to z nou bude chodit aj po ulici?...a teraz v tom teple...dieta sa musi naucit padat.. 😉

2930
autor
2. júl 2010

baby to ju mam nechat stale padat na hlavu to nejde bojim sa

dicinka1
2. júl 2010

no tu helmu by som ti neradila..to by si zvykla padat na hlavu stale..a nemoze sa spoliehat ani ona ani ty na tu helmu..nebude ju mat cely zivot..a padom nezabranic..moja ma rok aj mesiac a pada stale...aj na hlavku ...

mobilo
2. júl 2010

ahoj my sme tiež tak padali ...podľa mňa chytať, a dávať helmy by sa nemalo..dieťa sa musí naučiť padať pretože vraj deti, ktoré rodičia stále chytajú majú najvačšie úrazy,,,mne tiež tak padal sa rozbehol a do zadu na hlavičku čo mi veľmi pomohlo boli protišmykové ponožky no a behanie sme chodili trénovať na futbalové ihrisko býva tak super tráva a aj keď spadne nič sa nestane a aspoň si pády natrénuje 😉 😉 😉 😉

2930
autor
3. júl 2010

dakujem baby za rady ktore mi davate ja mam len to jedno babo aj to vytužene.

jankajs
3. júl 2010

kočky, to padanie sa dieťa musí naučiť, to máte pravdu, ale nám profesor na didaktike matematiky hovoril, že nejaké výskumy ukazujú, že ak si dieťa udrie (neviem akou intenzitou) zadnú časť hlavy, otrasy môžu narušiť napríklad tú časť mozgu, ktorej on hovoril "matematický". Ukazoval nám to na záhlaví, v dolnej polovici hlavy.... my máme zas taký problém, že malý si naberie do rúk, aj pod pazuchy všetky možné lopatky, hrabličky, autíčka a keď zakopne, tak spadne radšej na hlavu, akoby mal svoje poklady pustiť a zachytiť sa rukami. 😖 Naposledy si tak oškrel hlavu na betónovom schode 😠

anjelicek26
3. júl 2010

My sme mali helmu, nic nepomahalo, obchadzala nabytok v 7 mesiacoch, sediet sa naucila na konci 8. mesiaca, padala ako klada dolu, az to zadunelo... Pozerali na nas cudne, ale hlavne, ze uz som jej nemusela byt stale za zadockom...

anjelicek26
3. júl 2010

@dicinka1 - boze som sa pobavila - zvykne si padat na hlavu stale 😅 😅 😅 Naucit sa spravne padat je proste o rozvoji motoriky a to, ze niektore deti vedia skor chodit, ako spravne capnut zo statia na zadok, je proste fakt, ktory sa ale za par tyzdnov zrovna. Urcite nemozem povedat, ze by Saska padala na hlavu s nejakou neobvyklou radostou, lebo vedela, ze tu helmu ma 😝

jankaaa
8. júl 2010

ahoj 2930...uplne ta chapem ze sa bojis...ja mam tiez jedno dieta a tiez je vytuzene...vcera mi spadol z gauca...najhorsie na tom je ze vobec neviem ako spadol lebo som to nevidela...bola to sekunda co som pre nieco isla...ma 1rok a 3mesiace....akurat mu isla krvicka z ust...ale poviem ti mala som hrozny strach a este teraz som z toho hotova....snazim sa na neho davat pozor ale ked niekedy sa to fakt neda ustrazit...teraz si to vycitam ze som nezodpovedna mamina....

mobilo
8. júl 2010

my pokiaľ sme sa naučili chodiť poriadne tak si tiež památam kadejaké pády a nepomohla by pri nich ani prilba 😅 proste sa išiel postaviť o stolík som bola veďľa neho a zrazu sa mu šmykli ruky a hlavou na stol a to stále niečo bolo tiež som sa koľko krát až triasla čo som sa zľakla som rada, že to je za nami a nebojte za chvíľku bude aj za vami

zuza.m
9. júl 2010

moj maly ked sa prvy krat pustil mal niečo po 10mes.bolo to uplne zrazu a vobec na to nebol pripraveny.on sa pustil a po dvoch krokoch spadol len tak na zem..padat sa naučil na travniku ako ti to tu už niekto napisal.tak že aj ked padol na chrbat ale hlavičku zaklonil a proste si ju nebuchol..bolo to velke plus ale aj tie pady na chrbatik dost boleli.tak som ho postupne učila aby sa aspon prechytaval.teda ked už nevladal aby sa chytil toho čo bolo po ruke..inak aby som pravdu povedalaa do dnešneho dna stale pada.každy den je u nas kopu plaču .

kolka1
9. júl 2010

Ahojte, my sme dostali od rehabilitacnej sestry radu. Neviem ci sa spravne vyjadrim ale "podlomit" zo zadu nozky ako su kolienka aby sa deticky naucili padat na kolienka a sami si to coskoro zafixuju 😉.

juicyluu
28. okt 2010

moja mala ma 8 a pol mesiaca, mame aj helmu ale je jej velka strasne sa v nej poti, dnes tak nestastne spadla (zase) bolo to pred spanim a zaspala strasny rychlo tak teraz som ako na ihlach a chodim ju kontrolovat kazdych 5 minut. ☹ Chodi okolo nabytku, na vsetko sa vystvera, z posielky vylezie ako nic a potom ju chytam ale nie vzdy dobehnem nacas aj ked som v strehu a davam si strasny pozor pada ako zelena hruska. 😒

slavkakap
25. mar 2019

dobry den, citam si prispevky ako naucit dieta padat. tetnto prislevom ne uz par rocko stary no zaujima ma , ci sa vasa dcera naucila nakonkec padat. my mame tan isty problem, nas syn ma 12 m a v jednom kuse leti na hlavu do zadu, uz som z tych neustalhch padov na hlavu zufala. trvalo to dlho to obdobie padania? a nemozu byt z toho nasledky? dakujem.