Ako sa chová a čo všetko vie vaše 5 mesačné bábo?

adika0605
20. okt 2011

ako sa chova vase 5 mes babetko?sedi uz?prikrmujete? 🙂 dakujem som tu nova

zuziq8
20. okt 2011

@adika0605 nasa mala vcera 5 mesiacov, sedi s pomocou aj ked sa uz snazi posadit a sediet sama... pediatricka nam vravela ze teraz je trend prikrmovat od 5 mesiacov, ale my pockame kym budeme mat pol roka 🙂 inak nevidim velky zmysel v tomto "porovnavani" deticiek, pretoze kazde sa vyvija svojim tempom, nieco vie skor, nieco neskor ako ine.. 🙂

adika0605
autor
20. okt 2011

nas tiez sedi s pomocou 🙂 . no a to prikrmovanie.ja som mu pred tyznom robila vyzivku s jablk a aj som mu dala,no chutila mu velmi,ale aj tak tiez este nedavam,bola to mensia ochutnavka.nas ma 5 mes a 2 tyzne.len neviem preco,ale cez den mi pospinka takych 30 min a to aj vonku,no v noci(musim poklopkat) spinka cely cas az okolo 7 sa budi.no a to mas pravdu pri tom poronavani.ja mam 1=ve babetko a len tak ma zaujima ako to chodi aj u inych babetiek.nas si uz zacina pod nostek kecat,hoci len svojou recickou 🙂

michaela.g
20. okt 2011

asi podobne sme na tom, hrabe sa na nohy a lezat uz ani za svet. Papa zatial MM, nocne kojenie kazde 2 hodiny obcas aj kazdu hodinu...

Blaboce a obcas "spieva" uz asi vyse mesiaca.
Rada sa schovava pod plienku najlepsia zabava, hlavne ked ju odokryjem 😀

Velmi rada sa rehoce, take male nase slniecko

zuziq8
20. okt 2011

@adika0605
@michaela.g nasa uz asi mesiac "rozprava" jedna radost 🙂 a cely den by sa len salila 😝
a co sa spania tyka, cez den mozno 2xpo hodinke a v noci 7-9 hodin vkuse, podla nalady a hladu 😀

adika0605
autor
20. okt 2011

no na tak ako aj my.moj tiez uz nechce lezat.tolko co ho dam lahnut na chrbatik sa otoci na brusko a po 5 minutach uz place,lebo si chce sadnut.no nastastie my spinkame celu noc,obcas sa okolo 5 zobudi,ale napapa sa a spinka dalej.zajtra ideme do doktorky sa odvazit,lebo asi pred mesiacom sme mali kontrolu a zajtra dalsia,tak som zvedava kolko bude vazit,lebo 9.9.11 vazil 5.8,tak som zvedava kolko teraz.davate gombinezu,alebo do fuzaka,ked idete von?

adika0605
autor
20. okt 2011

ja davam nasho spinkat o 20.00,ale obcas sa mi stane,ze mi aj o 18.00 zaspi a zobudi sa o 18.30 a potom je to hroza,lebo nemoze zaspat,lebo za tu pol hodinu vie dobre prespinkat.a chodite aj na bazen?nas ma teraz povecsine 37.6 tak sa trosku bojim aby sa neprechladil,ale inac ma strasne rad vodu.kazdy den po hodine ,niekedy dlhsie sa kupe 🙂

michaela.g
20. okt 2011

@adika0605 mam flisovy fusak a malej zatial staci ked ma tenky overal, na to jej dam kabatik bud tiez flisovy alebo teplakovu bundicku.

Na kocik natiahnem obcas aj nanoznik podla toho ci fuka... a rukavicky, lebo stale sermuje rukami 😉

Zatial jej to staci, vzdy je teplucka 😉

hajanka
20. okt 2011

ahoj, v tejto teme najdes mamicky 5-mesacnych drobcekov 🙂 skus sa k nej pridat
https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/maj-2011-je-tu-niekto-kto-sa-tesi-tak-ako-ja/

zuziq8
20. okt 2011

@adika0605 ja chcem malu zoznamovat s bazenom az v lete. ved jej nic neujde.. 🙂 my vazime 5 750g. ale narodili sme sa pedcasne... a vonku chodimev takom "mackovi", je to kombineza, vnutro ma telakovinu a zvonku je taka kozusinkova.. 🙂

adika0605
autor
20. okt 2011

@michaela.g no ja tiez body s dlhym rukavom,nato mikinku hrubu obcs gombinezu,podla toho aka je zima a do fusaka.nedavam dupacky,nemam ich moc v laske tak davam puncosky a teplacky.a chodite na bazen?my uz od 3 mes.a maly sa strasne tesi a aj sam plava pod vodou

michaela.g
20. okt 2011

@adika0605
na bazen zacneme chodit az na jar. Kamoska co chodi a ma dost casto maleho soplaveho a prechladnuteho, tak to nechcem riskovat. Keby som chodila autom je to ine, ale to nemam, tak budeme chodit ked bude teplucko sak ona vodu zboznuje tak s tym nebude problem...

adika0605
autor
20. okt 2011

@zuziq8 nas sa narodil 36 tyzni a mal 48 cm a 2.94kg . no zajtra sa tesim kolko ma teraz.ja som s malym preto zacala chodit na plavaren,lebo ked sa kupkal tak nemal dost hodinku a chcela som skusit ako bude reagovat na bazen.ci sa nebue bat,no ked sa velmi tesil tak sme zacali chodit .doktorka aj vravela,ze je to velmi dobre na svalstvo.no len pre tie zubky teraz nechodime ☹

zuziq8
20. okt 2011

@adika0605 nasa sa presne 3 tyzdne pred terminom narodila, ale mala len 2,14kg a 45 cm🙂

adika0605
autor
20. okt 2011

@zuziq8 nas tiez sa narodil skor.ani som necakala,ze tak skoro pride,ale bolo to prekrasne prekvapenie

danu
21. okt 2011

@adika0605 pridaj s aprosim do temy, na ktoru ti dala link hajanka

35slavka
21. okt 2011

ahoj ja uz prikrmujem od 4 mesiaca uz mi pekne papa aj kasu ....nevie sa este prevalit z chrbatika na brusko iba na bok sa zvali sedi s pomocou ale ked ju opriem tak sedi sama a co sa tyka rozpravania tak stale nieco blaboce snazi sa vyslovit uz nieco ale nejde jej to este smeje sa nahlas vyska a zubky nemame este ....

annaopialova
21. okt 2011

ahoj ja viem ze chces vediet co vsetko vedia 5mesacne babatka ale zbytocne preto lebo miestami budes porovnavat a kazde babo je ine

adika0605
autor
21. okt 2011

@annaopialova ,ale kto to vravy o porovnavani?ja mam prve babetko a chcem vediet ako sa chovaju ostatne.chcem sa taktiez delit o radost s ostanymi mamickami,taktiez s radami 🙂 .babetka sa nedaju porovnavat,lebo su vsetky stejne sladucke,krasnucke a kazde je vyvojovo ine. 🙂

danu
21. okt 2011

@adika0605 opytaj sa v teme kde maju mamicky rovnako stare dieta ako ty. V spolocnych terminoch. Lebo o mesiac tu bude co vie vase dieta v 6 mesiaci, 7,8, atd